←  Hardver

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Graphic Media Accelerator X3100

fotója Emuka 2008.Feb.19.

Kis segítség kellene a fenti típusú VGA-hoz.
Akinek ilyen van a gépében, jelentkezzen!
Előre is köszi.
Válasz

fotója male 2008.Feb.19.

Írd ide milyen baj van vele, úgy valószínűleg több tippet fogsz kapni.. :roll:
Válasz

fotója Emuka 2008.Feb.20.

Konkrétan az, hogy nem nagyon akarnak futni a játékok.
Létezik, hogy ez ennyire gagyi VGA?
Ghost.Recon.Advanced.Warfighter.2-őt felraktam, de totál levéve minden grafikai beállítást, akkor futott a játék, de a gép csak 32 MB VGA memóriát használt el.
Ha valakinek van GMA X3100-as VGA-ja, az szóljon!!!
Válasz

fotója bela 2008.Feb.20.

Szia!
Igaz nekem nincs ilyen chippem a gépben,de ez a játék már sok lesz ehez...
System requirements Windows XP, 2 GHz P4 or equivalent (2.8 GHz recommended), 1024 MB RAM, 128 MB DirectX 9.0 compatible graphics card (256 MB recommended, GeForce 6 Series or higher, Radeon 9600 or higher), 4.5 GB of free space, 12x CD or DVD drive
Még annyit,hogy ehez a játékhoz van egy csomó javitás(patch)tedd fel ,hátha...
Válasz

fotója ShanX 2008.Feb.20.

Szasz!

Nekem a céges laptopomba van ilyen grafkártya, és igen sajnos naon gagyi kártyának számít, mivel ennek a chipje nem igazán játékokhoz való.

Inkább film nézéshez ajánlom.


LENOVO 3000 N200
Intel Celeron M530 1.73GHz (32 és 64 bit)
512MB RAM
120GB SATA winchester (Western Digital)
DVD+/-RW drive
15.4" XGA CristalClear kijelző
Intel GMA X3100
Broadcom 57xx LAN
Intel 3945 a/b/g WLAN
Válasz

fotója SOAD 2008.Feb.22.

Hello!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy vgan keresztul szeretnék összekötni laptopot egy fullHD tvvel. Mi lenne a legoptimálisabb számomra, ha azt szeretném, hogy 1080p film se veszítsen a minőségéből? Ha vga-vga -val kötöm össze, akkor az a baj, hogy nem rakja ki szelesbe a tvre, hanem marad a 4:3 akkoris, ha beállítok neki egy 1280x720as felbontást, illetve így max 1300 x 1xxx felbontást tudok csak beállítani neki. u.i.: ha pcvel kotom ossze, akkor dvi-hdmi-vel jol megy minden.
Előre is nagyon kösöznöm a választ, szoda

laptop: Toshiba Satellite L40-14H (X3100vidkari, 128mb)
tv: SHARP LC 42 XD 1 (XD1 nemtuti :P)
Válasz

fotója SOAD 2008.Feb.22.

de, LC-42XD1EA pontosabban :P
Válasz

fotója bela 2008.Feb.24.

Idézet

szeretnék összekötni laptopot egy fullHD tvvel
Ha nagyfelbontású videókat akarsz nézni,szerintem az 1080p sok annak a laptopnak.Meg olyan is lehet(gondolom)hogy a vga-vga párosítással nem fog működni a 16:9 mert az inkább a pc-s 4:3 képarányra van "belőve" a tv vga csatija...
Válasz

fotója SOAD 2008.Feb.24.

hat ha elinditok a laptopon egy 1080p filmet, akkor azt lejátsza akadozás nélkül. Ha pedig pcmet kötöm össze vga-vga-val a tv-vel, beállítok egy 1920*1080felbontast, akkor azt kirakja nekem szépen szélesbe. Szal vga-t elvileg jól kezeli a tv, csak laptopot nem akarja valamiért. De mindenféleképpen kösz a segítséget.
Válasz

fotója gelmil 2008.Feb.24.

Sziasztok!

Nekem egy Acer aspire 2920-am van. Ebben van egy Mobile Intel media accelerator x3100-as. Az a bajom vele, hogy ha rákötöm a notit a 19" widescreen-es monitoromra és arra küldöm a képet, akkor a monitor nagyon vibrál. Tuti nem a monitorral van a baj, mert mikor desktop gépen használtam semmi baja nem volt.
Szerintetek driver probléma lehet, mert nem hinném, hogy nem bír el egy külső monitort?!
Válasz

fotója bela 2008.Feb.25.

Idézet

a monitor nagyon vibrál.
Szia!
Szerintem a képernyőfrissités kevés a monitornak...Asszem a laptopoknál 60 hz az alap,na azt kellene megnézni hogy a desktopnál mennyin megy vibrálás nélkül(70-75hz)az a monitor.
Soad
A legújabb driver van fent a gépen(Xp driver!)?
http://downloadcenter.intel.com/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=2800&OSFullName=Windows*+XP+Professional&lang=eng&strOSs=44&submit=Go%21
Válasz

fotója gelmil 2008.Feb.25.

Hali!

Intel 965 chipset driver van fent. Csak ezt találtam hozzá. Vista home premium van fent a gépen. Néztem én is, hogy hány hz-en fut, de a beállításoknál ez 60-on van és nem is engedi feljebb rakni.
Válasz

fotója veryfery 2008.May.06.

Vista lakók! Tessék frissíteni, a legújabb drájverrel megkaptuk a régóta várt DX10 támogatást!
http://downloadcente...tel.com/confirm ... llName=All Operating Systems&lang=eng
Válasz

fotója HellTomy 2008.May.07.

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget....
Van egy Asus F3E notim, x3100-as vezérlővel.
Az a bajom lenne hogy ha feltelepítem a vga vezérlő driverét akkor mikor újraindítom a gépet utánna csak 4 bites szín és 640X480-as felbontás vár.... A videókártyát onnantól látja mint 965-ös chipsettel felszerelt kártyát de a moncsit meg plug and play-nek látja....
Esetleg vkinek van vmilyen ötlete? Már az összes chipsetet feltelepítettem mindent újra netről de semmi...
Előre is köszönöm.
Tomy
Válasz

fotója male 2008.May.07.

Helló!

Érdekes, ugyanis a legjobb tudomásom szerint nem nagyon szokott kelleni külön driver a megjelenítőkhöz (de lehet laptopoknál kell, és tévedek). Miután felraktad a drivert, utána nem engedi módosítani a felbontást? Én valami driver-hibára gyanakszom (hát mi más lenne?!?! :D), azaz lehet a videókari driverben van a gond. Felismerni felismeri, de esetleg nem jól határozza meg a videómódokat, és ezért lesz rossz a kép...

XP vagy Vista? Drivereket honnan szedted?
Válasz

fotója HellTomy 2008.May.07.

Dátum: male

Helló!

Érdekes, ugyanis a legjobb tudomásom szerint nem nagyon szokott kelleni külön driver a megjelenítőkhöz (de lehet laptopoknál kell, és tévedek). Miután felraktad a drivert, utána nem engedi módosítani a felbontást? Én valami driver-hibára gyanakszom (hát mi más lenne?!?! :D), azaz lehet a videókari driverben van a gond. Felismerni felismeri, de esetleg nem jól határozza meg a videómódokat, és ezért lesz rossz a kép...

XP vagy Vista? Drivereket honnan szedted?
Heló!
Xp és az asus honlapjáról szedtem a drivert/drivereket.+ a saját lemezéről is ezt csinálja.
Válasz

fotója rien 2008.May.28.

Sziasztok!
Nekem az lenne a gondom hogy van egy Lenovo N200(dual core 2x1.73 2G ram és X3100 as video kari) a gondom hogy elvileg 256mb ramot foglal le a rendszerből de nekem nem akar csak 128mb ot :? Nem tom mit kezdjek vele
ja és jelenleg Win Xp sp3 van fent :lol: Ha valaki tud valami tippet vagy tanácsot azért nagyon hálás lennék!
Előre is köszi!

rien
Válasz

fotója Mortry 2008.Jul.28.

Sziasztok.

Nekem is ilyen videokártyám van. Az a bajom vele, hogy ha rádugom a TV met ( Svideo-SCART) akkor szépen megjelenik a kép, fekete-fehérben. A legfrisseb driverrel használom a kártyát. A graf. tulajdonságoknál lehet választani PAL meg valami NT... valami között. Mindkettővel működik így fekete-fehéren. De színesben jobb lenne.

Előre is köszi.
Válasz

fotója Viktorio 2008.Jul.29.

Dátum: rien

Sziasztok!
Nekem az lenne a gondom hogy van egy Lenovo N200(dual core 2x1.73 2G ram és X3100 as video kari) a gondom hogy elvileg 256mb ramot foglal le a rendszerből de nekem nem akar csak 128mb ot :lol: Nem tom mit kezdjek vele
ja és jelenleg Win Xp sp3 van fent :) Ha valaki tud valami tippet vagy tanácsot azért nagyon hálás lennék!
Előre is köszi!

rien
alaplap BIOS frissítés és beállitás? próbáltad
Válasz

fotója rien 2008.Aug.08.

Hello!

Viktoria!
Nem még nem próbáltam mert áttértem inkább vistára és ott működik! :D
Valamiért az XP drivere nem tudja kihasználni a dolgokat! :cry:
A biosz frissítéssel még nem próbálkozom meg mert 1: nem igazán értek hozzá 2:még garis a gép szóval...

De azért köszi! :D

Üdv
rien
Válasz