Jump to content


Graphic Media Accelerator X3100


26 replies to this topic

#1 Emuka

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 2 posts

Posted 2008. February 19. 20:03 PM

Kis segítség kellene a fenti típusú VGA-hoz.
Akinek ilyen van a gépében, jelentkezzen!
Előre is köszi.

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 posts

Posted 2008. February 19. 20:05 PM

Írd ide milyen baj van vele, úgy valószínűleg több tippet fogsz kapni.. :roll:

#3 Emuka

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 2 posts

Posted 2008. February 20. 07:30 AM

Konkrétan az, hogy nem nagyon akarnak futni a játékok.
Létezik, hogy ez ennyire gagyi VGA?
Ghost.Recon.Advanced.Warfighter.2-őt felraktam, de totál levéve minden grafikai beállítást, akkor futott a játék, de a gép csak 32 MB VGA memóriát használt el.
Ha valakinek van GMA X3100-as VGA-ja, az szóljon!!!

#4 bela

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 10 posts

Posted 2008. February 20. 09:41 AM

Szia!
Igaz nekem nincs ilyen chippem a gépben,de ez a játék már sok lesz ehez...
System requirements Windows XP, 2 GHz P4 or equivalent (2.8 GHz recommended), 1024 MB RAM, 128 MB DirectX 9.0 compatible graphics card (256 MB recommended, GeForce 6 Series or higher, Radeon 9600 or higher), 4.5 GB of free space, 12x CD or DVD drive
Még annyit,hogy ehez a játékhoz van egy csomó javitás(patch)tedd fel ,hátha...

#5 ShanX

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 17 posts

Posted 2008. February 20. 13:49 PM

Szasz!

Nekem a céges laptopomba van ilyen grafkártya, és igen sajnos naon gagyi kártyának számít, mivel ennek a chipje nem igazán játékokhoz való.

Inkább film nézéshez ajánlom.


LENOVO 3000 N200
Intel Celeron M530 1.73GHz (32 és 64 bit)
512MB RAM
120GB SATA winchester (Western Digital)
DVD+/-RW drive
15.4" XGA CristalClear kijelző
Intel GMA X3100
Broadcom 57xx LAN
Intel 3945 a/b/g WLAN

#6 SOAD

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 3 posts

Posted 2008. February 22. 19:06 PM

Hello!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy vgan keresztul szeretnék összekötni laptopot egy fullHD tvvel. Mi lenne a legoptimálisabb számomra, ha azt szeretném, hogy 1080p film se veszítsen a minőségéből? Ha vga-vga -val kötöm össze, akkor az a baj, hogy nem rakja ki szelesbe a tvre, hanem marad a 4:3 akkoris, ha beállítok neki egy 1280x720as felbontást, illetve így max 1300 x 1xxx felbontást tudok csak beállítani neki. u.i.: ha pcvel kotom ossze, akkor dvi-hdmi-vel jol megy minden.
Előre is nagyon kösöznöm a választ, szoda

laptop: Toshiba Satellite L40-14H (X3100vidkari, 128mb)
tv: SHARP LC 42 XD 1 (XD1 nemtuti :P)

#7 SOAD

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 3 posts

Posted 2008. February 22. 21:34 PM

de, LC-42XD1EA pontosabban :P

#8 bela

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 10 posts

Posted 2008. February 24. 10:44 AM

Idézet

szeretnék összekötni laptopot egy fullHD tvvel
Ha nagyfelbontású videókat akarsz nézni,szerintem az 1080p sok annak a laptopnak.Meg olyan is lehet(gondolom)hogy a vga-vga párosítással nem fog működni a 16:9 mert az inkább a pc-s 4:3 képarányra van "belőve" a tv vga csatija...

#9 SOAD

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 3 posts

Posted 2008. February 24. 13:31 PM

hat ha elinditok a laptopon egy 1080p filmet, akkor azt lejátsza akadozás nélkül. Ha pedig pcmet kötöm össze vga-vga-val a tv-vel, beállítok egy 1920*1080felbontast, akkor azt kirakja nekem szépen szélesbe. Szal vga-t elvileg jól kezeli a tv, csak laptopot nem akarja valamiért. De mindenféleképpen kösz a segítséget.

#10 gelmil

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 2 posts

Posted 2008. February 24. 21:46 PM

Sziasztok!

Nekem egy Acer aspire 2920-am van. Ebben van egy Mobile Intel media accelerator x3100-as. Az a bajom vele, hogy ha rákötöm a notit a 19" widescreen-es monitoromra és arra küldöm a képet, akkor a monitor nagyon vibrál. Tuti nem a monitorral van a baj, mert mikor desktop gépen használtam semmi baja nem volt.
Szerintetek driver probléma lehet, mert nem hinném, hogy nem bír el egy külső monitort?!

#11 bela

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 10 posts

Posted 2008. February 25. 10:57 AM

Idézet

a monitor nagyon vibrál.
Szia!
Szerintem a képernyőfrissités kevés a monitornak...Asszem a laptopoknál 60 hz az alap,na azt kellene megnézni hogy a desktopnál mennyin megy vibrálás nélkül(70-75hz)az a monitor.
Soad
A legújabb driver van fent a gépen(Xp driver!)?
http://downloadcenter.intel.com/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=2800&OSFullName=Windows*+XP+Professional&lang=eng&strOSs=44&submit=Go%21


#12 gelmil

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 2 posts

Posted 2008. February 25. 11:36 AM

Hali!

Intel 965 chipset driver van fent. Csak ezt találtam hozzá. Vista home premium van fent a gépen. Néztem én is, hogy hány hz-en fut, de a beállításoknál ez 60-on van és nem is engedi feljebb rakni.

#13 veryfery

    Barát

  • Tagok
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 2008. May 06. 20:38 PM

Vista lakók! Tessék frissíteni, a legújabb drájverrel megkaptuk a régóta várt DX10 támogatást!
http://downloadcente...tel.com/confirm ... llName=All Operating Systems&lang=eng

#14 HellTomy

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 2 posts

Posted 2008. May 07. 08:41 AM

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget....
Van egy Asus F3E notim, x3100-as vezérlővel.
Az a bajom lenne hogy ha feltelepítem a vga vezérlő driverét akkor mikor újraindítom a gépet utánna csak 4 bites szín és 640X480-as felbontás vár.... A videókártyát onnantól látja mint 965-ös chipsettel felszerelt kártyát de a moncsit meg plug and play-nek látja....
Esetleg vkinek van vmilyen ötlete? Már az összes chipsetet feltelepítettem mindent újra netről de semmi...
Előre is köszönöm.
Tomy

#15 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 posts

Posted 2008. May 07. 10:33 AM

Helló!

Érdekes, ugyanis a legjobb tudomásom szerint nem nagyon szokott kelleni külön driver a megjelenítőkhöz (de lehet laptopoknál kell, és tévedek). Miután felraktad a drivert, utána nem engedi módosítani a felbontást? Én valami driver-hibára gyanakszom (hát mi más lenne?!?! :D), azaz lehet a videókari driverben van a gond. Felismerni felismeri, de esetleg nem jól határozza meg a videómódokat, és ezért lesz rossz a kép...

XP vagy Vista? Drivereket honnan szedted?

#16 HellTomy

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 2 posts

Posted 2008. May 07. 11:05 AM

Dátum: male

Helló!

Érdekes, ugyanis a legjobb tudomásom szerint nem nagyon szokott kelleni külön driver a megjelenítőkhöz (de lehet laptopoknál kell, és tévedek). Miután felraktad a drivert, utána nem engedi módosítani a felbontást? Én valami driver-hibára gyanakszom (hát mi más lenne?!?! :D), azaz lehet a videókari driverben van a gond. Felismerni felismeri, de esetleg nem jól határozza meg a videómódokat, és ezért lesz rossz a kép...

XP vagy Vista? Drivereket honnan szedted?
Heló!
Xp és az asus honlapjáról szedtem a drivert/drivereket.+ a saját lemezéről is ezt csinálja.

#17 rien

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 20 posts

Posted 2008. May 28. 06:28 AM

Sziasztok!
Nekem az lenne a gondom hogy van egy Lenovo N200(dual core 2x1.73 2G ram és X3100 as video kari) a gondom hogy elvileg 256mb ramot foglal le a rendszerből de nekem nem akar csak 128mb ot :? Nem tom mit kezdjek vele
ja és jelenleg Win Xp sp3 van fent :lol: Ha valaki tud valami tippet vagy tanácsot azért nagyon hálás lennék!
Előre is köszi!

rien

#18 Mortry

    Újonc

  • Tagok
  • Pip
  • 1 posts

Posted 2008. July 28. 11:38 AM

Sziasztok.

Nekem is ilyen videokártyám van. Az a bajom vele, hogy ha rádugom a TV met ( Svideo-SCART) akkor szépen megjelenik a kép, fekete-fehérben. A legfrisseb driverrel használom a kártyát. A graf. tulajdonságoknál lehet választani PAL meg valami NT... valami között. Mindkettővel működik így fekete-fehéren. De színesben jobb lenne.

Előre is köszi.

#19 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 2008. July 29. 17:30 PM

Dátum: rien

Sziasztok!
Nekem az lenne a gondom hogy van egy Lenovo N200(dual core 2x1.73 2G ram és X3100 as video kari) a gondom hogy elvileg 256mb ramot foglal le a rendszerből de nekem nem akar csak 128mb ot :lol: Nem tom mit kezdjek vele
ja és jelenleg Win Xp sp3 van fent :) Ha valaki tud valami tippet vagy tanácsot azért nagyon hálás lennék!
Előre is köszi!

rien
alaplap BIOS frissítés és beállitás? próbáltad
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#20 rien

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 20 posts

Posted 2008. August 08. 11:38 AM

Hello!

Viktoria!
Nem még nem próbáltam mert áttértem inkább vistára és ott működik! :D
Valamiért az XP drivere nem tudja kihasználni a dolgokat! :cry:
A biosz frissítéssel még nem próbálkozom meg mert 1: nem igazán értek hozzá 2:még garis a gép szóval...

De azért köszi! :D

Üdv
rien





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users