Ugrás a tartalomhoz


Mozilla Firefox


126 válasz érkezett a témában

#1 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 17:52 PM

Mivel annyian dicsérték, gondoltam kipróbálom a Firefox böngészőt. 64 bites Vistát használok, de mivel a 64 bites FlashPlayer nincs, a Firefox-ból is az "alapverziót" raktam fel (vagyis nem az 64 bitest). Ettől függetlenül nem tudom telepíteni a FlashPlayert. Felajánlja a letöltést és a telepítést, de nem tudja végrehajtani az installt. Vajon miért?

#2 Topi-51

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 21:47 PM

Szia Lalo,Szép és kellemes estét! A Firefoxxal és a Flash playerrel én is hasonlo képpen jártam.A 64 bittes gyári,Packard Bell gépemmel és az Xp-vel, még csak most ismerkedek,de a gyári konfigurácioval,és ezzel együttjáró hadver gondokkal már megismerkedtem. Konfigurácios és hadverhiba miatt,a napokban újra telepitettem a teljes rendszert. A Firefox és az Iexplorer 7. is nálam nem igazán szereti a 64 bittes verziót. Az Iexplorer minden leállitásnál il.kilépésnél, a kővetkező hiba üzenettel zár."IEXPLORE.EXE -Alkalmazáshiba! A"0x7c911e5a"cimen találhatő utasitás a "0x010f564c"memoriacimre hivatkozott.A memóriaterületen nem végezhető el a követkető müvelet: read". A program befejezéséhez kattincson az OK gombra."
Sajnos nem tudom,hogy ez a hiba a 64 bittes gépemben,vagy az Iexp.7.-ben van e? Talán itt az oldalon, valaki tud tanácsot adni,vagy segiteni a böngésző és telepitési,problémáink megoldásában. A napokban olvasott hirek szerint" A Microsoft erre a hónapra számos kiemelten fontos javítást tett közzé, köztük megtalálható a cég böngészőjének átfogó javítása, a Word és az Office javításai is, de újdonságként letölthető a vállalat gazdagabb webes élményt kínáló Silverlight platformja is.
Az átlagos felhasználók számára talán a legfontosabb az Internet Explorer 2,2 MB-os javítása, mely védelmet jelent a gép feletti irányítást lehetővé tevő ismert kiskapuk kihasználása ellen.Ezen kivül frissítették az Outlook e-mail szűrőjének adatbázisát is, valamint a rosszindulatú szoftverek elleni védelmet biztosító program szűrőjét". A hirekben ezek az informácok megjelentek,de Microsoftnál egyenlöre nem fellelhető, legalábbis tegnap hiába kerestem az emlitett frissitéseket ,remélem párnapon belül ezek is elérhetök lessznek. Sajnos egyenlőre igen kevés 64 bitre készitett program vagy alkalmazás található,talán ha több 64.bittes gép lessz forgalomban,válltozik a helyzet. ÜdV:Topi-51

#3 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 17. 10:32 AM

Üdv! Nekem az IE7 alatt semmi gondom nincs a FlashPlayerrel, igaz nem a 64bites IE-t használom, hanem a 32 bitest (Vistánál mindkettő rendelkezésre áll). A Firefoxot nem tudom rávenni a dologra, pedig ott sem a 64 bites verziót próbáltam. Ami a 64 bites alkalmazásokat illeti, nekem a Vista alatt semmi gondom nincs. Minden komolyabb szoftvergyártó már ügyel a "részletekre" és vagy készít 64bites verziót, vagy a programot eleve felkészíti erre.

#4 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 17. 11:51 AM

64 bites bongeszok egy szimpla ok miatt nem jelenitik meg a flash animaciokat:
az adobe nem adott ki 64 bites flash playert.

end of story.

#5 killpatrick

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 17. 12:17 PM

Hát igen 64 bites Flash Player firefox-ra nincs.De Ie7-ben viszont van.

#6 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 18. 18:15 PM

Ezek szerint az IE jobban törödik a felhasználóival? Vagy talán a Macromedia vagy az Adobe ludas a dologban?

#7 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 18. 18:57 PM

Az Adobe a ludas (felvasarolta a Macromediat). Egyebkent biztos az, hogy 64bites IE-n mukodik a flash? nekem ki van szedve winembol az IE, szal nemtudom tesztelni, de mintha regebben probaltam volna, es nem ment a flash 64bites IE-vel.

#8 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 18. 21:33 PM

Külön kell leszedegetni ezeket a hozzávalókat az Adobe oldaláról és miután becsuksz minden böngészőt utána kell megpróbálni felpakolni!!
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#9 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 19. 19:23 PM

Próbálni azt lehet, de attól még nem müködik. Mellesleg a 64 bites Vistában van egy 64 bites IE és egy "hagyományos", gondolom 32 bites. A 64 bites IE alatt nem megy a FlashPlayer. Amin sajnos nem is lehet csodálkozni, hiszen az Adobe a főprogramjainak 64 bites Vistán való futtatását is elég nehézkesen oldotta meg...vagy sehogy.

#10 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 20. 00:49 AM

Lalo: akkor megis jol emlekeztem. 64 bites IE-ben sem megy a flash, az Adobe abszolut nem adott ki 64bites flash playert :roll:
Ubuntuban lattam valami trukkozest a 64 bites firefoxhoz, es tenyleg mukodott, kiprobaltam. Windowsra nem lattam sehol ilyet.

#11 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 22. 18:05 PM

Az még oké, hogy a 64 bites IE alatt nem megy a flash, de ahogy írtam, a 64 bites Vistában van egy "hagyományos" IE is, ami alatt simán fut a flash. Ezért nem értem, hogy ez a sima (vagyis nem 64 bites) Firefox alatt miért nem sikerül? Lehet, hogy kiváncsiságból kipróbálom az Operát is, vajon az hogyan viselkedik.

#12 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 25. 04:01 AM

Gondolom vannak egy páran akiknek nem új keletű ez a dolog és tudnak még okosabb ötleteket arra, hogyan tegyük még jobbá a böngészőnket?!Én már jó ideje használom ezeket a beállításokat a firefox-nál látható változásokat hozva jó eredményekkel.Első részben arról,hogy legyen gyorsabb a firefox-A Firefox gyorsabb weboldal betöltését célzó módosítások:

1. Indítsuk el a Firefox-ot.
2. Címsorba írd be: about:config
3. Keresőbe írd be hogy: network.http.pipelining
4. Katt rá 2X
5. Az értéke át fog állni true-ra
6. Most keress egy ilyet: network.http.proxy.pipelining
7. Állítsd át true-ra
8. Most ez kell: network.http.pipelining.maxrequests
9. 2X katt és értéknek add meg a 15-öt.
10. Válasz ki egy üres helyet és jobb klikk --> új --> egész
11. Névnek add meg ezt: nglayout.initialpaint.delay
12. Értéke: 0
13. Most megint jobb klikk és új --> logikai
14. A neve legyen: browser.turbo.enabled
15. Értéke true
16. Ennyi. Indíts újra a böngészőt és kész! :-) A másik a memória fogyasztás amin sokat javíthatunk ezzel a beállítással-Memóriahasználat csökkentése:

Amikor leteszel a tálcára egy alkalmazást, általában csökken annak memóriahasználata, mert az ablak inaktív. Sajnos ez a tulajdonság nincs beépítve a Firefox-ba, de Windows alatt manuálisan beállítható.

A címsorba írd be ezt:
about:config

A kiadott listában kattints bárhova a jobb egérgombbal, és válaszd a Új --> logikai menüpontot.

A felugró ablakba írd be ezt:
config.trim_on_minimize
Az ezt követő ablakban a parancs értékét állítsd "true"-ra.

Eredmény: A Firefox újraindítása után a böngésző memóriahasználata majdnem felére csökken a tálcára helyezéskor. :!: Szóval aki tud és ismer hasznos és működő beállításokat böngészőkhöz ossza meg velünk ha lehet.Előre is köszi!!

#13 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 25. 12:05 PM

Hmmm.. Honnan vetted hogy a tálcán lévő alkalmazások kevesebb memóriát foglalnak? Szerintem lényegesen kevesebbet nem, max pár kb.

#14 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 25. 12:44 PM

Dátum: manó

Gondolom vannak egy páran akiknek nem új keletű ez a dolog és tudnak még okosabb ötleteket arra, hogyan tegyük még jobbá a böngészőnket?!Én már jó ideje használom ezeket a beállításokat a firefox-nál látható változásokat hozva jó eredményekkel.Első részben arról,hogy legyen gyorsabb a firefox-A Firefox gyorsabb weboldal betöltését célzó módosítások:

1. Indítsuk el a Firefox-ot.
2. Címsorba írd be: about:config
3. Keresőbe írd be hogy: network.http.pipelining
4. Katt rá 2X
5. Az értéke át fog állni true-ra
6. Most keress egy ilyet: network.http.proxy.pipelining
7. Állítsd át true-ra
8. Most ez kell: network.http.pipelining.maxrequests
9. 2X katt és értéknek add meg a 15-öt.
10. Válasz ki egy üres helyet és jobb klikk --> új --> egész
11. Névnek add meg ezt: nglayout.initialpaint.delay
12. Értéke: 0
13. Most megint jobb klikk és új --> logikai
14. A neve legyen: browser.turbo.enabled
15. Értéke true
16. Ennyi. Indíts újra a böngészőt és kész! :-) A másik a memória fogyasztás amin sokat javíthatunk ezzel a beállítással-Memóriahasználat csökkentése:

Amikor leteszel a tálcára egy alkalmazást, általában csökken annak memóriahasználata, mert az ablak inaktív. Sajnos ez a tulajdonság nincs beépítve a Firefox-ba, de Windows alatt manuálisan beállítható.

A címsorba írd be ezt:
about:config

A kiadott listában kattints bárhova a jobb egérgombbal, és válaszd a Új --> logikai menüpontot.

A felugró ablakba írd be ezt:
config.trim_on_minimize
Az ezt követő ablakban a parancs értékét állítsd "true"-ra.

Eredmény: A Firefox újraindítása után a böngésző memóriahasználata majdnem felére csökken a tálcára helyezéskor. :!: Szóval aki tud és ismer hasznos és működő beállításokat böngészőkhöz ossza meg velünk ha lehet.Előre is köszi!!

Jó kis tippek:D
további tippek itt: http://mozilla.fsf.hu/
További firefoxal kapcsolatos tippeket trükköket itt találsz: http://www.mozilla-e...u/firefox/tips/
Ezek a trükkök még Iceweasel(jeges menyét Debian alatt így hívják a firefoxot) is működni fog. :!:
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#15 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 25. 12:51 PM

Dátum: male

Hmmm.. Honnan vetted hogy a tálcán lévő alkalmazások kevesebb memóriát foglalnak? Szerintem lényegesen kevesebbet nem, max pár kb.

Gondolom úgy értette hogy ha egyszer be van töltve a memoriába akkor az alkalmazás által elfoglalt memoriához képest fog kevesebbet enni. A Firefox az már tényleg nem eszi meg a rammod mert sikerült optimalizálni ezt a részt.:-)
Szerintem ha tálcára teszed akkor ideiglenesen ki lesznek lapozva és ha meg újból kell akkor meg majd a feladat ütemző berántja a memoriába hm mily véletlen hogy a kernel ütemzőjét is feladat ütemzőnek hívják.:!:
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#16 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. March 13. 20:08 PM

Találtam egy olyan tesztoldalt, ahol leteszteli a böngésződet, és a teszt végén lepontozza a böngésződet. Itt érhető el: http://service.futur...er/index.action
Már le futtatam egy teszt sorozatot, íme az eredményeim:
Firefox 3.0.7: 241 pont
IE8 (32bit): 106 pont
IE8 (64bit): 124 pont
kép

#17 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. March 13. 20:47 PM

Én is lefuttattam
IE7 : 145 pont
Firefox 3.0.7 : 400 pont
Safari 3.2.2 : 549 pont
De ahogy látom a Safari kegyetlenül odaver mindenkit.

#18 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. March 13. 20:49 PM

Dátum: tomyboy2

Találtam egy olyan tesztoldalt, ahol leteszteli a böngésződet, és a teszt végén lepontozza a böngésződet. Itt érhető el: http://service.futur...er/index.action
Már le futtatam egy teszt sorozatot, íme az eredményeim:
Firefox 3.0.7: 241 pont
IE8 (32bit): 106 pont
IE8 (64bit): 124 pont

Megnéztem az oldalt nagyon jó:
Firefox 3.07 linuxon(ubuntu studio 9.4 rt-kernel(real time=valós idejü):
1) 173
2)194
3)194
szerintem hogy 1.6-os celeronom van és ez még a 478-as Dothan magos verzió 3d gyorsítás nincsen bekapcsolva mert nincsen a zárt forrású ati driver felrakva a atiból meg az x200m van benne és 512mega ram van a laptopban alapból és max 2gigáig bővíthető.
Gondoltam hogy közzé teszem:D Azért csináltam 3 mérést mert a 3 átlaga lesz kb.Átlagnak meg a 187 jött ki tehát így ebben a felállásban kb-ra minimum a 187-et hozná ha a fenti átlagokból vesszük az eredményt:D
De ez csak egy reállis becslés mert ha több memoriám lett volna a gépben akkor gondolom egészen más eredmények jönnének ki.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#19 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. March 13. 20:52 PM

Dátum: csontos

Én is lefuttattam
IE7 : 145 pont
Firefox 3.0.7 : 400 pont
De ahogy látom a Safari kegyetlenül odaver mindenkit.

a webkit csodákra képes:)
mert a safari az osx-es meg a windowsos is webkitre épül:) meg az is számít hogy mennyi memod van a gépben meg hogy milyen a procid meg hogy milyen os alat használod:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#20 bluefish

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 173 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 24. 20:08 PM

Firefox 4 ? =)
http://www.firefox.h...t/view/244/112/





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó