Jump to content


Hálózat otthon


107 replies to this topic

#41 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 2010. February 12. 20:32 PM

Sziasztok.

Van itthon egy modemem, a T-home-tol, és van rajta egy Router.
Ha router nélkül használom, teljesen jó a net, minden oldaal bejön, és tökéletes. Ha a routert rárakom, belassúl, megszakad, és nem nyit meg sok oldalt.
Másik routerrel, kipróbáltam, ugyanez a gond akkor is. Tehát a router kizárva. A lankábelt is kicseréltem, szintén zenész, ugyan az a hibajelenség. A T-Home-tol volt kint egy szerelő, azt mondta, jó a modem.
De hát akkor mi a baja???????
2Hete görcsölök vele lassan :)

#42 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 486 posts

Posted 2010. February 12. 21:20 PM

Dátum: Roy777

Sziasztok.

Van itthon egy modemem, a T-home-tol, és van rajta egy Router.
Ha router nélkül használom, teljesen jó a net, minden oldaal bejön, és tökéletes. Ha a routert rárakom, belassúl, megszakad, és nem nyit meg sok oldalt.
Másik routerrel, kipróbáltam, ugyanez a gond akkor is. Tehát a router kizárva. A lankábelt is kicseréltem, szintén zenész, ugyan az a hibajelenség. A T-Home-tol volt kint egy szerelő, azt mondta, jó a modem.
De hát akkor mi a baja???????
2Hete görcsölök vele lassan :D

üdv nekem is t-home van nagyon gyors a net és két router mögül netezek a trükk lényege az az hogy a t-homeos adatokat be kell állítani a routeren milyen routerekel próbáltad? hátha tudok vagy tudunk segíteni ez ügyben is. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#43 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 2010. February 12. 21:29 PM

Nekem itthon, TP-Link TL-R460, van. a többi kölcsön router volt, hogy megnézzem mi a hibajelenség.

#44 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 2010. February 12. 21:39 PM

Dátum: Roy777

Nekem itthon, TP-Link TL-R460, van. a többi kölcsön router volt, hogy megnézzem mi a hibajelenség.
Nálunk is T-home van routerrel megosztva, és tökéletesen fut. Beállítások:
- Kapcsolat típus: Dinamikus
- felhasználónév: ami a szerződésben benne van, vagy a router beállításoknál

Ezek után működnie kell. De nem írtad, hogy kábel, vagy ADSL van, mert a fenti mód csak a kábelre érvényes.
kép

#45 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 2010. February 12. 21:45 PM

szia. igen kábelnet van nállam is. Akkor mi lehet a gond? kilép az msn, és a tálcán lévő ikon, mely a hálozat kapcsolatát mutatja, azon egy sárga kis háromszög megjelenik. Vagy ha nem, nem nyitja meg a kapot.

#46 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 2010. February 12. 22:01 PM

Amit kijelöltem, azon belül a pipa ki volt nyomva. Ott ki kell pipálva lennie?

Attached thumbnail(s)

  • Attached Image: Háló.jpg


#47 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 486 posts

Posted 2010. February 12. 22:13 PM

Dátum: Roy777

szia. igen kábelnet van nállam is. Akkor mi lehet a gond? kilép az msn, és a tálcán lévő ikon, mely a hálozat kapcsolatát mutatja, azon egy sárga kis háromszög megjelenik. Vagy ha nem, nem nyitja meg a kapot.

esetleg tp-linken ajánlott egy fw upgrade routeren belül eltudod végezni. :) nekem egy netgear router van eleinte voltak gondok vele egy fw upgrade meg egy jól szellőző helyre való rakás megoldotta a problémát. a router(tp-link) nem szokott túlmelegedni? mert a routerek többsége akkor is szokta bontani illetve dobni bizonyos csomagokat ha a router túl melegszik valamiért.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#48 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 2010. February 12. 22:20 PM

melegnek, meleg, mert rajta van a modem a tetején. és hogy lehet fw upgrade csinálni?

#49 Engelhardt

    Ismerős

  • Tagok
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 2010. February 13. 00:42 AM

Nekem D-Link DI-524-es routerem van, 4000ért dobták! Ááááá mondom ez nagyon gyorsan viszem! laptopos vagyok így legalább mindenhol tudok netezni a lakásban kábel-rengeted nélkül! :D Mindig az volt a baj hogy ugye ki be húzogattam a netkábelt és szétment a feje! És gyakran cseréltetni a Digi-vel az elég költséges volt! De így most zsír :)
Ja és bocs ha ez annyira OFF volt! :)

#50 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 2010. February 13. 17:52 PM

Azt elfelejtettem írni, hogy két router van a hálózaton. Az egyok bezavarhat annak, amely a modemre van kötve?

#51 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 2010. February 13. 18:54 PM

Nem, pont, hogy az egyiket rá kell kötni a modemre. Az egyik router a modemhez, a másik pedig a routerre kapcsolódik. Nálunk úgy van megoldva, hogy van 1 router, ami a modemre kapcsolódik, és van egy switch ami a routerre kapcsolódik. A switch csak elosztja a netet úgy, hogy 2 irányba lehessen kommunikálni (a hubbal ellentétben). Szóval a router-t cseréld le (az a routert, amely a routerre csatlakozik) switch-re amely csak pár ezresbe kerül, ráadásul még beállítani sem kell, csak bedugod, és már kommunikál is a routerrel.
kép

#52 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 posts

Posted 2010. February 14. 17:50 PM

A router egy okos switch, és általában be lehet állítani, hogy ne akarjon okoskodni, hanem csak switchként funkcionáljon.
Enyémben erre egy ilyen beállítási lehetőség van:

Idézet

Operating Mode
Choose the correct working mode. Keep the default setting, Gateway, if the router is hosting your network's connection to the Internet. Select router if the router exists on a network with other routers. In Gateway mode the router performs NAT, while in other modes it doesn't.

A routerben be van kapcsolva a DHCP a LAN felé? Próbáld ki anélkül.

#53 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 486 posts

Posted 2010. February 14. 17:52 PM

Dátum: Roy777

melegnek, meleg, mert rajta van a modem a tetején. és hogy lehet fw upgrade csinálni?

a router beállító felületén kell keresned de a routered kézikönyvében benne van az fw upgrade is.:) modemet ne rakd a router tetejére mert nem csodálom hogy meleg.:) szerintem nézd meg a system tools menüpontban tp-linkek felületét nem ismerem.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#54 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 2010. February 14. 18:29 PM

Nálunk is van egy router, ami néha gondol egyet és megszakad (az egész hálózat eltűnik), és akkor csak a reset segíthet. És már a fw frissítés sem segíthet, mivel nincs is újabb fw. (Belkin 4 portos Wired router).
kép

#55 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 486 posts

Posted 2010. February 14. 18:43 PM

Dátum: Roy777

Azt elfelejtettem írni, hogy két router van a hálózaton. Az egyok bezavarhat annak, amely a modemre van kötve?

nem fog bezavarni. már mint annak amelyik a modemre van kötve. azt a routert kell beállítani amelyikre a gépek vannak kötve. a megfelelő előfizetői adatok(felhasználónév jelszó)
ami a felhasználónév@t-online.hu formátumú és kapsz hozzá egy előre generált jelszót is. azt kell megadni a router beállításainál amelyikre a gépek is vannak kötve. de a fenti dolgokat tomyboy2 is írta.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#56 kozma86

    Barát

  • Tagok
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted 2010. February 17. 18:52 PM

Üdv!

A segítségetek kellene, wifi hálózatnál 2 gép esetében (én nem netezni akarok).
Azt meg lehet úgy csinálni, hogy az 1. gépet utp-n keresztül csatlakoztatom a wifi routerre, és a 2. gépbe veszek vezeték nélküli hálókártyát? Van rosszul gondolom?

#57 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 posts

Posted 2010. February 17. 19:47 PM

Kicsit zavaros nekem, hogy mit mondasz.. Azt akarod, hogy egyik gépről UTP kábelen csatlakozol a routerre, másikról WiFi-n? Ez teljesen jó.

#58 kozma86

    Barát

  • Tagok
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted 2010. February 18. 07:16 AM

Igen így szeretném, akkor ha jól értem ez így megoldható, és a két gép látja egymást.

#59 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 2010. February 19. 09:47 AM

Köszömöm a segítséget. Tökéletes lett. :)

#60 kozma86

    Barát

  • Tagok
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted 2010. February 20. 18:02 PM

Üdv!

Van 2 gépem, és simán UTP kábellel van összekötve. Az 1. gépen XP, a 2. gépen XP és 7 van, mindegyik Windowson beállítottam az IP-címet. Az XP-k látják egymást, de ha a win7-et indítom, az nem látja az XP-t. A 7-esen állítgattam az otthoni, vagy nyilvános hálózatot, a tűzfalat is kikapcsoltam, de nem látják egymást.
Tudja valaki, hogy mi lehet a baj?





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users