←  Hardver

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Vinyó hiba

fotója thomas434 2008.Jan.13.

Samsung 160GB Sata2 vinyom szektorhibás,kérdés mitöl lehet ez!Az új vinyot a lemezkezelöben formáztam meg,attol?A konnektorom nem földelt az is befolyásolja,hogy hibás lesz a vinyo?Ez már a második vinyom ami igy jár az is samsung volt!

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép
Válasz

fotója LoRenZo 2008.Jan.13.

A hdd-k nagyon könnyen sérülhetnek, ha az ember nem figyel oda rájuk. Elég gyakori az ilyen probléma. Kis odafigyeléssel megelőzhető a baj, viszont, ha már bekövetkezett, akkor célszerű a nagyon fontos adatokat máshol tárolni. Figyelj oda rá, hogy szállításkor legyen becsomagolva mondjuk egy törölközőbe, hogy ne ütődjön semmihez; ügyelj arra is, hogy ne rázkódjon sokat. A legáltalánosabb probléma a túlmelegedés. Az én winchestereim közül mindegyiken található valamilyen hűtési megoldás. Lehetőleg ne használd mobil rackben, mert ott is képes megsülni, hiába a kicsi venti a végében... Ha egy mód van rá - és persze mobil hdd -, javaslom, hogy kösd be úgy, hogy leveszed a ház oldalát, és teszel alá valamit, így nem fog annyira melegedni, mintha zárt helyen lenne. Ezen kívül persze elégtelen tápellátás is okozhat felmerülő problémákat. Az elmúlt években 10-12 hdd-vel volt hosszú távon dolgom. Tulajdonképpen egy se ment tönkre nálam. Egyszer az egyik leesett az ágyról, miután eldölt a táskám... Utána 40%-át tudtam megbízhatóan használni. A másik pedig egy olyan hdd volt, amit kaptam, mert hibás volt. Fél évig adattárolásra használtam (ellenőrző file-okkal), majd rendszer hdd lett belőle (a régi gépemben), amíg végleg fel nem mondta a szolgálatot. Ezt a két dolgot leszámítva tényleg semmi gondom nem volt, vettek is tőlem használt hdd-ket, semmi panasz nem érkezett róluk. Szóval egy kis odafigyeléssel elkerülhető tulajdonképpen minden probléma, függetlenül a hdd gyártójától (habár a samsungokat inkább kerülöm - igaz, a gyakorlatban nem sok dolgom volt velük, inkább csak sokan panaszkodtak rájuk). Ügyelj arra, hogy megbízható legyen a tápellátás, a hőmérséklet is legyen az felügyeleted alatt, és kíméld a fizikai ráhatásoktól. Ezzel már ne tervezz életbevágó dolgokat, ha garis, próbáld meg kicseréltetni, és a továbbiakban pedig tarsd észben, amiket leírtam, és minden bizonnyal nem lesznek gondjaid. Ha adatárolásra akarod használni, úgy másolj rá, hogy vannak file-jaidhoz ellenőrző file-ok (.sfv), és másolás után ellenőrzid, hogy stimmel-e, mielőtt esetleg törölnéd az eredeti helyről!
Azt el is felejtettem írni, hogy a merevlemezek monitorozása elengedhetetlen a hibák mielőbbi észlelésében, és jól teszed, hogy Te is figyelemmel kíséred az állapotát!
Válasz

fotója saladfingers 2008.Jan.13.

nem foldelt konnektorba barmit is bedugni? foleg egy FEMhazas gepet?
bator gyerek vagy...

a vinyodnak probalj meg nekiesni egy HDD Regenerator nevu progival (sajnos fizetos), ez megprobalja fixelni a hibas
szektorokat, bar en szemely szerint nem fuzok hozza tul sok remenyt.
Válasz

fotója thomas434 2008.Jan.13.

Nincs földelt konnektorom a szobába!Letöltöttem a programot de nem csinál semmit,folyton CD-ét akar irni meg újrainditja a gépet!
Válasz

fotója LoRenZo 2008.Jan.13.

Részemről biztos vagyok benne, hogy nem fog működni amit javasoltál, Saladfingers. Én, az általam leírt szituációkban egyetlen egy dologgal tudtam meghosszabbítani az élettartamukat: mélyformázás, és lehetőleg elkülöníteni a hibás szektorokat (úgy, hogy azt a részt nem szabad megparticiónálni, és akkor nem fér hozzá, ez által jóval tovább bírja, mintha használná a hibás szektorok körüli részt. Mondok egy példát: chekdiskkel leellenőrizem egy hdd-t, kiírt x KB hibás szektort. Újraparticionáltam, újra chekdisk, és máris növekedett a hibás szektorok száma... Szóval minél többet kerül arra a részre a fej, annál jobban romlik az állapota.). Mivel elég sokat kínzom a hdd-ket, ezért úgy gondolom, megvan a megfelelő mennyiségű tapasztalatom ezen a téren. A környezetemben elég sok meghibásodott merevlemezzel találkoztam, melyek egy kis odafigyeléssel biztosan tovább húzták volna. Persze, egy probát megér ez a regenerator (volt egyszer nálam is, de nem próbáltam ki, én inkább a mélyformázás híve vagyok, hamár úgyis minden kötél szakad). Amúgy meg szerintem az a progi is hasonló dolgot csinálhat.

Thomas434, boot cd-ként kell használnod azt a progit. Ne is álmodj róla, hogy használat közben (pl.: Windows futása során) ilyen dolgokat csinálhatsz...
Válasz

fotója thomas434 2008.Jan.13.

Értem,ki irom CD-re és onnan Bootolom!Köszi az ötleteket :)
Válasz

fotója thomas434 2008.Jan.13.

A másik,akkor nem gond,hogy nincs földelt konnektorba dugva a gép?!Az nem befolyásolja a vinyo működését?!
Válasz

fotója erix31 2008.Jan.13.

A vinchesterek mechanikus működésűek, amire nem csak szállításkor, de a használatkor is figyelni kell. A kikapcsoláskor nem csal azért kell megvárni a wint mert úgy kell, hanem azért is mert ennek a végén a vinyó a fejet úgynevezett parkolópályára állítja, majd leállításkor leereszkedik. Ha Te (vagy más), menet közben rángatod, rezgeted, lökdösöd, a fej finoman hozzáér a tányér olyan részéhez is, amihez nem kellene. A legdurvább hiba amit hallottam: egy sűrűn lefagyó gépet, amire már nem vigyáztak, úgy állították le, hogy egyszerűen ráléptek a hosszabítóra, mondván nem lesz gond mert az XP NTFS. Ez igaz is, elméletben, de a vinyó olvasó feje ilyenkor az adatrészek felett van, majd a forgás lassulásával a légrés eltünésével, szépen a tányérhoz ér. Na, egy idő múlva csőre lehetett tölteni a pénztárcát, új vinyó vásárlásához. Most már mindegy, de az ezutáni vinyóknál erre (is) ügyelni kell.
Válasz

fotója thomas434 2008.Jan.13.

Mikor megvettem a vinyot,beraktam az eszközkezelöbe megformáztam utánna berektam az XP-ét ott is leformáztam és feltelepitettem!Már akkor nem volt jó!!!Nem kapcsoltam ki a gépet nem dobáltam nem csináltam vele semmit!A Vista alatt a lemezkezelöben azt irta ki,hogy összeomlási memoriakép amitöl csattogott,nyekergett,fagyott szét akart esni :) Igy csak az XP-ét tudom használni!Vagy szar a SAMSUNG vagy nem értem :)
Válasz

fotója Dimitryj 2008.Jan.13.

Milyen tápod van? Mint LoRenZo márt korábban mondta a táp is lehet a hiba forrása, ha gyenge tápod van megeshet, hogy nagyobb terhelés esetén "megrántja" a tápfeszt és esetleg azért sérül a vinyód.
Válasz

fotója thomas434 2008.Jan.14.

500w-os tápom van!
Válasz

fotója thomas434 2008.Jan.14.

checkdisk eredménye

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép
Válasz

fotója LoRenZo 2008.Jan.14.

Ha hibásan kaptad, miért nem cseréltetted ki garival? És különben is, milyen checkdisk ez? Életemben nem láttam még ilyet XP alatt. A másik meg, jól látom, hogy nem teljes tesztet futtattál? A "0 KB rossz szektorban" az jó dolog, de teljes tesztet csinálj!
Válasz

fotója thomas434 2008.Jan.14.

Én ezt a progit találtam!A vinyo garanciás,vissza is viszem de elöbb új vinyot veszek!

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép
Válasz

fotója thomas434 2008.Jan.14.

Itt a progi!
Válasz

fotója LoRenZo 2008.Jan.14.

Ha valóban sikerült lefuttatni egy teljes tesztet, és nem talált hibás szektort, akkor nem értem, mi a baj... Most vettem észre, hogy Bart CD-ről csináltad... Eddig csak a lényegre fókuszáltam :) illetve rohanás volt egész nap. Mondjuk elég érdekes ez a progi (hd tune), én nem ezt használnám. Megnézhetnéd egy Hard Disk Sentinellel, hogy mit mond rá. Jobb információt képes adni a merevlemezek állapotáról. Ingyenesen is használható ez a program, ha bármelyik keresővel rákeresel, meg fogod találni. Ha gondolod, próbáld ki. Aztán leírhatod, hogy mit ír, vagy képet is betehetsz. Mindenesetre, ha nincs hibás szektor, az jó dolog.
Válasz

fotója thomas434 2008.Jan.14.

Röviden ennyi

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép
Válasz

fotója LoRenZo 2008.Jan.14.

Erről van szó. Viszont akkor nem értem a csekdiszkes dolgot... A "hagyományos" nem szokott tévédni. Legalábbis ekkorát biztosan nem. Akkor csak azt tudom mondani, amit írtam korábban is: csak olyan dolgokat tegyél rá - amennyiben nem szándékozod 17 másodpercen belül megsemmisíteni -, melyekhez mellékelsz .sfv-t, és másolás után leellenőrzöd. Egy darabig adathordozásra használható lesz - legalábbis amikkel én találkoztam, azokra érvényes volt ez. És semmi nagyon fontos, pótolhatatlan adat ne kerüljön rá. Most már viszont tudod, mik azok a dolgok, melyekre figyelned kell, és a későbbiek során jobb esetben nem lesznek már ilyen problémáid. Talán az se baj, ha hanyagolod egy időre a Samsungot.
Válasz

fotója albert 2008.Feb.19.

nekem elkezdet recsegni a vinyom :roll:
Válasz

fotója devil666 2008.Feb.19.

Én még mindig azt mondom,hogy totális mélyformázást csinálnék a Killdisk Professional programmal ezen a vinyón.3 hónapja egy 160-as MAXTOR-t,ami 98%-ban bad-szektoros volt,irhatatlan,hoztam vissza a halálból egy ismerősömnek.Azóta gond nélkül müködik.Meghát azért megnézném én annak az 500W-os tápnak az értékeit,mit tud teljesiteni...Ha 1-2 évesnél több akkor cserélném.A feszültségingadozások se tesznek jót a vinyónak(sem)....Mellesleg a Samsungok jók,nemhiába van 3 év gari rájuk.Valamint a meglévő vinyóknál fontos a rendszeres defragmentálás,ami hozzájárul a hosszú élettartalomhoz.
Válasz