←  Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

n-lite!

fotója oizo 2008.Jul.27.

Nem tudom, ide tartozik e, de azt szeretném megtudni lehetséges e olyan bootolás, amikor egy lemezen 2 lehetőség van rá. Konkrétan azt szeretném megoldani, hogy az xp telepítőről lehessen futtatni a killdisket is, de ahhoz azt is bootolni kéne.. létezik olyan megoldás hogy választani lehessen a 2 közül mint pl hirens boot cd-n?
Válasz

fotója male 2008.Jul.27.

Ha jól értem, akkor te MultiBoot DVD-t akarsz.
Válasz

fotója oizo 2008.Jul.27.

erre gondoltam, köszönöm szépen :D :D
ha valakit érdekel ilyesmi: http://www.magiciso....multi-os-cd.htm
több rendszer telepítő egy lemezen...
Válasz

fotója alc 2008.Aug.21.

Üdv

VLite-al szeretnék egy saját felügyelet nélküli Vista telepítő lemezt csinálni (XP-t csináltam már párszor, tudom hogy megy a dolog) csak az a gondom hogy nem találok olyan DriverPack-ot mint az Xp-hez van itt: http://driverpacks.net/DriverPacks/
Valaki tud adni valami linket ahol így össze vannak gyűjtve a driverek? Mert nem igazán van kedvem egyenként levadászni minden hardveremnek a driverét. Vagy jelenleg nincs más megoldás?
Válasz

fotója oizo 2008.Aug.23.

http://www.drivermag...n.com/index.htm

én inkább ezt ajánlom és egy kattintással minig megvan a friss amihez kell
Válasz

fotója oizo 2008.Aug.24.

de talán ezt kerested
http://about-sexxx.c...ivers-2008.html
Válasz

fotója alc 2008.Aug.24.

Igen, ilyenre gondoltam. Köszi szépen.
Válasz

fotója oizo 2008.Aug.24.

nézz utána nem e csak xp-hez jó e. amúgy szinte semmit nem fogsz használni belőle ha felteszed és vlite-tal nem is veszélytelen a driverek integrálása
Válasz

fotója LoRenZo 2008.Aug.29.

Alc, most került fel az alábbi torrent egy privát trackerre: 100.000 Windows Drivers. A leírásban ez szerepel: VISTA-XP-ME-98-95-2000-2003. és többek közt az alábbi hardvergyártók eszközeihez vannak driverek: Dell, HP, Compaq, IBM, Sony, Toshiba, Panasonic, Intel, 3Com, VIA, nVidia, ATI, SoundMax, stb. Próbáld meg beszerezni esetleg.
Válasz

fotója alc 2008.Aug.30.

Leszedtem már ezt a 100.000 Windows Drivers-t, most még helyet csinálok, meg utána kell néznem hogy milyen parancs tünteti majd el a gépről a felesleges drivereket telepítés után. Xp-nél nem érdekelt hogy fentmaradtak a nem használt driverek, de a vista amúgy is sok helyet foglal. Meg én a haveroknak és magamnak csináltam mindig az xp-ket, amikre eddig még nem volt panasz. Nem kifilézett xp-ket, csak tényleg olyan dolgokat szedtem ki amik számunkra tényleg nem lényegesek. Fő szempont a felügyelet nélküli telepítő volt mindig. Cd/dvd be, 1/2 - 1 óra múlva meg le lehetett ülni a kész gép elé, amin már rajt volt minden program amit használok.
Válasz

fotója LoRenZo 2008.Aug.30.

Driverek eltávolításához próbáld ki a Driver Sweepert.
Válasz

fotója oizo 2008.Sep.03.

Dátum: honoris

Sziasztok!
Most smerkedem az n-lite progival.Egyenlőre kínai, ha tudtok olyan oldalt, ahol részletesen elmagyarázzák egy átlagfelhasználónak a használatát, azt megköszönném.XP prof.sp2-m van és szeretném beletenni a drivereket, meg jópár progit.Evvel kapcsolatban pedig azt szeretném kérdezni, hogy mi az igazság abból, hogy nem minden progit lehet belerakni /pl.Nero/.Még egy , hogy csak cd-re lehet kiírni vagy dvd-re is és dvd-ről települ-e az XP.Várom jótanácsaitokat.
Szia!
Bármit bele lehet, csak nem az nlite-tal. Az nlite-tal max IE-7-et és installer 4.5-öt javaslom, és még frissítéseket se. Okozhat gondot, és úgyis kijön 20 másik 2 hónap alatt, ami esetleg még feleslegessé is teheti a régit...
Minél kevesebb rendszerrel kapcsolatos dolog lessz hozzáadva, annál kisebb a hiba lehetősége is.
Ha jól tudom, szolgáltatásokat telepítő dolgokat is jobb kihagyni (de én azzal nem is próbálkoznék/tam)
Nerot meg lehet oldani, CS3-mat is szóval ha elég elszánt vagy szinte mindent.
Én ezeket tettem bele és tökéletesen működik minden!

Internet Explorer 7, Media Player 11
CCleaner
CfosConnect
Defraggler
Driver Magician
Everest
FsCapture
InternetDownloadManager
LanSpy
NexusRadio
NetMeter
RegSeeker
SafeXP
TCPView
TweakUI
WipeDisk
Unlocker
WinUpdateDownloader (lista letöltés: windowsupdatesdownloader.com/UpdateLists.aspx)
XP Antispy
YourUninstaller2008
DeskSpace
Glass2k
RocketDock
ShockUtility
UberIcon

+telepítők:
MSN + patch
Windows Live Mail
Virustotal Updater

Az se mindegy mit törölsz és mit nem. Én nagyon sokat töröltem, de a kompatibilitásra nagyon vigyáztam..
Ezenkívül még a témákat, vista hangokat, háttereket, Vistás rendszerfájlokat (explorer.exe, shell32.dll, stb),
felhasználóképeket, kurzorokat, képernyővédőket, stb, stb-t is lecseréltem.
Ha megnézed, ezek olyan programok és fájlok, amiket sokáig használhatsz, nem jön ki havonta új verzió, vagy nem kell nagyon frissíteni... Én azt mondom, ne tegyél nerot bele, mert 5 perc alatt mindig letöltheted a legfrissebbet és előbb utóbb nem lesz jó hogy benne van. Ha a többi alap dolgot felteszed, akkor már ezekkel a programmokkal nem nagy dolog és okosabb is később variálni.
Persze te döntöd el. Olyan leírást nem találtam, ami leírta volna hogy integráljam a programokat és egyebeket. Ez elég bonyolult dolog és sokminden kell hozzá. Párszor újra is kell húzni a gépet, eleve tiszta rendszeren kell nekifogni és minden fájlt neked kell beillesztened a helyére... (ha tudod hova való :))
Én hónapokig bajlódtam vele. Ha gondolod egy két dologban segítek, de elég hosszú lesz. :)
Persze nem nlite-addonokról beszélek. Azok nem magyarok és ráadásul hibákat okoztak nálam mindig is. (nameg csak jobb ha saját és tudod mit raksz bele nem?)
előre is sok sikert )
Válasz

fotója qhul18 2010.Aug.12.

Sziasztok! Le írom ide a problémámat mert valószínű, h az nlite okozza a problémát.
Készítettem egy egyedi windowst. Fel telepítem minden rendben van. Amikor az msn-t fel teszem a kapcsolat nevekben az ékezetes betük nincsen érdekes írás jelek vannak.
MI okozhatja ezt ? Milyen összetevőket kellene bent hagyni, h jó legyen.
Válasz

fotója male 2010.Aug.12.

Mutasd, mit vettél ki :)
Válasz

fotója qhul18 2010.Aug.12.

Szia! Remélem te tényleg tudsz segíteni.
http://www32.zippysh...68492/file.html ide fel töltöttem a neve utolsó beállítás.ini
Bent van minden ami érdekel téged.
Válasz

fotója male 2010.Aug.15.

Érdekes, elég sok mindent szedtél ki :) Próbáltad a nyelveket bent hagyni?
Válasz

fotója qhul18 2010.Aug.16.

Szia!

Nem sok mindent vettem ki csak felületesen. Sikerült meg oldani egy itt megismert tag segítségével a problémát.

Most amit szeretnék csinálni és eddig nem jó, h az office 2003 be integráljam a telepítőbe. De sajnos nem sikerült.

Eddigi tapasztalataim:
A CD-mről fel tettem egy mappába a gépemre az Office 2003 -mamat. A netről letöltöttem a Office2003SP3-KB923618-FullFile-HUN -t Micfrosoft oldalról.
A futtatásba be írtam G:setuppro.exe /a ez követően elöjött a telepítő fel tettem a gépre officeadmin mappába utánna a futtatásba be írtam: Office2003SP3-KB923618-FullFile-HUN.exe /Q /C /T:C:OFFICESP3 ez után a futtatásba be írtam

msiexec /p C:OFFICESP3MAINSP3.msp /a C:OFFICEADMINPRO11.msi SHORTFILENAMES=TRUE /qb ez után futtatásba

msiexec /p C:OFFICESP3OWC11SP3.msp /a C:OFFICEADMINOWC11.MSI SHORTFILENAMES=TRUE /qb ezt!

Letöltöttem ezt: Office 2003 Editions Resource Kit Tools-t ezt meg keresetem : Custom Installation Wizard-ot ebben
betalloztam a PRO11.msi -t nekem 24 lépést írt ki. A 8-dik lépésnél a product key: ide be irtam a serialt végig nexteltem a
végén finist.
Elinditottam az nlite addon makkert ott: válassza ki a telepítő fájlok mappáját itt be talloztam a officeadmin -t
A telepítőfájnál a setuppro.exe adtam meg és az ezek alatti kis rublikába be másoltam ezt : TRANSFORMS=Unattended.MST /qb-
Ezután Fájl készítésre mentem. Kb jó pár percig csinált valamit majd G:/ide mentettem oficce néven 210.9MB lett.
Megnéztem a cab fájban az .ini-t de ahol az oficce.exe volt ott nem volt /s /nem tom mi..
Ki vettem a cab mappából az office.exe-t fel telepítettem gépre elindult és magátol fel is tette. de csak 368 MB-t volt. nem tom, h a frissítések benne-e voltak amit frisitésként akartam bele tenni.
Ezt be tettem javítocomag és hotfix.. nlitbe ott ahol a firefoxot vlc meg a biztonsági frisitéseket...
Telepítésközben be jött elkezte telepíteni gondoltam, A végén a csík vissza fele ment és a windows telepítés ment tovább. sajnos nem lett jó nem tudom mi nem jó még.

és a második problémám 1 DVD-re szeretnék multi boot készíteni. DE 2 windows XP lenne csak rajta. Ugyan az mind a kettő, csak egyikbe az asztali gép driverei lennének integrálva a másikba a laptopé. Meg pár addons itt ott.
Ne keljen xy lemezt be tenni. Egy lemezrül meg tudjam oldani mind kettőt ha szükségem lenne.
Le írást találtam, de sajna nem olyat, h csak XP lenne. Angolt nem értek.
Köszi aki tud és rá ér velem/vele foglalkozni írjon.
Válasz

fotója male 2010.Aug.17.

Bár azt írtad angolt nem kérsz, mégis küldök egy linket, hátha valamit látsz rajta Office integrálásához: http://unattended.ms...xp/view/web/50/. A javítócsomagok integrálása jónak tűnik.

Multiboothoz: http://halozatirte.h....php?content.10
Válasz

Vendég_FSzabolcs_* 2010.Aug.19.

1.4.9.1-es még nem tudja a 7-es integrálását igaz :)
Válasz

fotója qhul18 2010.Aug.31.

Hali!
Majdnem kész.. a napokban csinálgattam egy Windows-ot. Minden jó benne ami kell de sajna egy problémám van vele. Szeretném a Movie Maker nevű programot bent hagyni és jól a winemben. De nem tudom mi kell a programhoz, h rendben működjön. Mert Valami olyat vehettem ki ami neki kell de mit ?
A windows Media Payer -ott írja. Igaz ezt én kíveszem mert helyette VLC Player-t tettem be.
Biztos meg lehet csinálni, h jó legyen a Windows Movie maker, akkor is ha nincsen fent a Window Media Player mert nálam az én gépemen működik rendesen a WMM de nincsen fent a WMP.. Csak nem tudom, h hogyan mi lett bent hagyva. :S Ez az utóbbi telepítő már nincsen meg...
Válasz