←  Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Partícionálás utólag

fotója male 2008.Jan.04.

Dátum: Gades;2908

Lenne egy kédésem 160-as vinyót lehet [c]-[F]re patricionálni ezzel a progival? Mert most csak [C] van!

XP:
VezérlőpultFelügyeleti eszközökSzámítógép-kezelésLemezkezelés

Vista:
VezérlőpultRendszer és karbantartásFelügyeleti eszközökSzámítógép-kezelésLemezkezelés

Itt tudsz partícionálni, meghajtókat átbetűjelezni, stb..
Válasz

fotója gthomek 2008.Jan.04.

Na mostan ugye ...

Van egy 160 GB C: drive amibõl szeretnél C: - F: tartó különféle nevû drive -okat, akkor neked olyan progi kell mint "Paragon Partition Manager Pro 8.5" vagy a "PowerQuest Partition Magic v8.01multilang" ezekkel az adatvesztés kockázata nélkül tudsz meglévõ partíciót több partícióra vágni.
Válasz

fotója Bootor 2008.Jan.04.

Idézet

ezekkel az adatvesztés kockázata nélkül tudsz meglévõ partíciót több partícióra vágni.

Kockázat nélkül? eh
Válasz

fotója devil666 2008.Jan.05.

Sztem hülyeség particiókat meg op.rendszert átmásolni egy másik vinyóra...Túl bonyolult,és nagyon fennáll az adatvesztés kockázata is...Akinek op.rendszer kell másik helyre, az TELEPITSE,ne másolgassa...A fontos adatokat el lehet menteni bárhogyan(CD/DVD,másik vinyó stb.)A programokat meg bárhonnan meg lehet szerezni.De mindenki másképp csinálja.Nekem a 80-as vinyón van a Vista x64,ezenkivül semmi más(persze a progik igen),a többi fontos cuccom meg a másik két vinyón elosztva.Igy ha esetleg C-format szükséges, semmi sem tünik el,minden megvan.Ennyi.
Válasz

fotója gthomek 2008.Jan.07.

Ó igen kockázat nélkül, legalább 100 vinyót partícionáltam már a fent említett progikkal és még soha nem volt semmi gond velük.
Válasz

fotója Gades 2008.Jan.07.

Dátum: male

Dátum: Gades;2908

Lenne egy kédésem 160-as vinyót lehet [c]-[F]re patricionálni ezzel a progival? Mert most csak [C] van!

XP:
VezérlõpultFelügyeleti eszközökSzámítógép-kezelésLemezkezelés

Vista:
VezérlõpultRendszer és karbantartásFelügyeleti eszközökSzámítógép-kezelésLemezkezelés

Itt tudsz partícionálni, meghajtókat átbetûjelezni, stb..
Nem találok olyat,,hogy új patríció:rolleyes: A [C] van az összes MB,meg a CD/DVD Meghajtó van !
Válasz

fotója male 2008.Jan.07.

Dátum: Gades

Nem találok olyat,,hogy új patríció:rolleyes: A [C] van az összes MB,meg a CD/DVD Meghajtó van !

Ahogy elnézem, csak Vistával fog menni a játék. Először össze kell zsugorítanod a C:-t, majd a szabad helyre kell létrehozni az újat.
Válasz

fotója Gades 2008.Jan.07.

De hogyan? Másként nem lehet szeletelni,Gondolom a C:-nek elég lenne 50GB, az "F"-nek a többi 100! A PatricioMagicnál van olyan,hogy Resize! át lehet méretezni a C:-t ? Nem lesz gond belőőle?
Válasz

fotója male 2008.Jan.07.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen programmal tudok Vista alatt particionálni? HP noteszgépemben 80 gigabájtos merevlemez van egy partícióban, amin körülbelül 18 giga foglalt. A Norton és a Paragon alkalmazásokat próbáltam; a Partition Magic újraindítás után hibaüzenettel megáll. A Paragon lefut, és indítja a rendszert, de az égvilágon semmi nem változik, marad a C: egyben.

Ehhez a feladathoz nincs szükség külön alkalmazásra, ugyanis a Vista saját lemezkezelője már tud partíciót átméretezni. Nyissuk meg a Vezérlőpultot a Vista alapértelmezett módjában, tehát nem a klasszikus nézetben. Kattintsunk a Rendszer és karbantartás elemre, majd az ekkor megjelenő lap Felügyeleti eszközök blokkjában válasszuk ki a Partíciók létrehozása és formázása elemet. A feljövő ablakban megjelennek merevlemezeink a rajtuk lévő partíciókkal. A jobb egérgombbal kattintsunk arra, amelyiket át akarjuk szabni, és a menüből válasszuk ki a Kötet zsugorítása funkciót. A Windows gyorsan kiszámolja, mekkorára csökkenthető a partíció, amit a Zsugorítás feliratú gombra kattintva fogadhatunk el. Az így felszabaduló üres helyen később természetesen újabb partíciókat hozhatunk létre.


Forrás: http://www.microsoft...ta_trukkok.mspx
Válasz

fotója Gades 2008.Jan.07.

Az XP-nél nincs ilyen?
Válasz

fotója male 2008.Jan.07.

Dátum: Gades

Az XP-nél nincs ilyen?

Nincs
Válasz

fotója hutoczky 2008.Jan.08.

Szakemberek hez fórdúlnék egy nagy gondall.
Vista ultimate hun. van fent C: en.
És van egy D: is egy 120G vinyom van mind a kető tele progivel a C:40G van a D:-n meg a tőbbi
A D.ről szeretnék a végéből leszedni és a C. re meg a végéhez hozzá teni adatvesztés nélkül particiótt , mivel lehett és , hogyan?
Ha progi kell hozzá akkor azt hól tudom beszerezni perssze megvétel nélkül.
Válasz

fotója Hitman5 2008.Jan.08.

Dátum: hutoczky

Szakemberek hez fórdúlnék egy nagy gondall.
Vista ultimate hun. van fent C: en.
És van egy D: is egy 120G vinyom van mind a kető tele progivel a C:40G van a D:-n meg a tőbbi
A D.ről szeretnék a végéből leszedni és a C. re meg a végéhez hozzá teni adatvesztés nélkül particiótt , mivel lehett és , hogyan?
Ha progi kell hozzá akkor azt hól tudom beszerezni perssze megvétel nélkül.


Hát hallod:D nem lennék a helyedbe:D:D:D
Válasz

fotója Bootor 2008.Jan.08.

(Összevontam a 2 partícionálos témát.)
Válasz

fotója gthomek 2008.Jan.09.

Egyrész nem támogatom az illegális szoftverhasználatot.
Másrészt ezt egy olyan progival tudod megtenni, mint a Paragon féle progi, abban van egy iso file, kiírod cd-re arról a cdrl indítod a géped, és ott tudod variálni a partícióidat.
Ha nagyon tele vannak egy is kis varia 3-5 óra is lehet !
Válasz

fotója hutoczky 2008.Jan.09.

Megértem hogy nem támogatodd,de csak egyakalómért felslegs kiadni anyi pénzt egy progiért , sőtt hülyeség is kidni egy használat miatt , nem igy véledd?


Dátum: gthomek

Egyrész nem támogatom az illegális szoftverhasználatot.
Másrészt ezt egy olyan progival tudod megtenni, mint a Paragon féle progi, abban van egy iso file, kiírod cd-re arról a cdrl indítod a géped, és ott tudod variálni a partícióidat.
Ha nagyon tele vannak egy is kis varia 3-5 óra is lehet !
Válasz

fotója devil666 2008.Jan.09.

Utólagos particionálás a Vistán nagyon jól müködik,kipróbáltam...Itt a leirása:http://www.winportal.net/?id=322
Válasz

fotója albert 2008.Feb.19.

ki probálom majd én is :roll:
Válasz

fotója Rozsomak 2008.Mar.26.

Én átestem ezeken, amikor először szűkre hagytam a rendszerpartíciót...Vista Ultimate 64 bit-eset telepítettem, és később úgy döntöttem, rendszerpartíciónak nem lesz elég a 30 Giga. Hely van bőven, mert 750 Giaga a vinyóm. Mondom, sebaj, majd a Vista lemezkezelőjében megoldom. Igen ám, zsugorítani enged (még rendszerpartíciót is - Vistan az első 3 partíciód mindig elsődleges partíció), de kiterjeszteni (akár van szabad hely, akár nincs) NEM! Ugyanis AKTÍV partíciót nem lehet a végleges Vista partíció - kezelőjével buherálni. A RC-kben állítólag lehetett. Itt a "kiterjeszt" szürke a menüben, nem ajánlja fel az adekvát helyen. Miután tájékozódtam, s elolvastam a guruk hozzászólásait, rájöttem, hogy az Acronis Disk Suite kiválóan megoldj a problémát. Tehát a következőt tettem:
1. A Vista lemezkezelőjében zsugorítottam a nagyobb, az ún. "Adatok" partíciómat. Lecsíptem belőle 50 Gigát. maradt még elég, mert a sok film dacára 250 Giga szabad hely volt még rajta.
2. Ráengedtem a Acronis Disk Suite -ot, s kiterjesztettem az elsődleges rendszerpartíciómat., "C"-t (30-G-ból lett 80 Giga). Zokszó nélkül megcsinálta, Bootolás előtt elvégzett mindent, s kész voltam.
Utána rájöttem, hogy az első lépés felesleges volt. Miután még egyszer hasonló mutatványt kellett tennem (hiszen egy reinstallt én sem úsztam meg a végtelen újraindulás - frissítés telepítés hiba miatt, ld. itt: http://winportal.net/?id=1244). Simán bejelöltem, hogy a "D" (Adatok) partícióról kérek az aktív (!) "C" rendszerpartíciómnak még 50 Gigabyte-ot, s megcsinálta, "on the fly". Nem is kellett újra bootolnia! Ennyit akartam, remélem segít majd valakinek!
Válasz

fotója pat08 2009.May.23.

sziasztok
a C particio betüjelét fel lehet cserélni másra?
Válasz