←  Internet, hálózatok

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Magyar torrent oldalak

fotója pocla 2007.Nov.08.

Sry h warez, de nem a letöltés dolgok érdekelnek csak az, hogy nem tudja vki h miért Secure break! stb. a föbb torrent portálok?
Válasz

fotója pocla 2007.Nov.09.

köszi szépen érdekes ez
Válasz

fotója Bootor 2007.Nov.09.

Huh, ez a BIX stat nagyon érdekes lett!
Válasz

fotója colombo 2007.Dec.28.

Tud valaki egy olyan oldalt a
honnan letölthetnék egy 64bites xp-t?
Kösz!
Válasz

fotója Bootor 2007.Dec.28.

Ja, innen.
Válasz

fotója Phade 2008.Mar.25.

Üdv!
Valakinek van Bitgate-re meghívója?
Kitiltottak(úgy kaptam az accountot 0.200 aránnyal)
Andromeda s5 56.8 százalékban lenn van,és csak itt találtam meg magyarul :)
Az is jó lenne ha account +osztás lenne,amíg lejön!!
Vagy hol van még meg magyarul??
Légyszíves valaki...
Előre is köszönöm!
Olivér
Válasz

fotója User 2011.Mar.16.

Ezt mennyire gondolják komolyan, vagy csak azért írták, hogy ne unatkozzon szinten..?!

http://torrentek.inf...an-szelessavnak
Válasz

fotója male 2011.Mar.16.

Hát, hogy is mondjam... ez eddig is így volt, csak most valamiért "megint" cikkezni kellett. A dologban nincs semmi, 100-200GB egy jóravaló torrentesnek is elégnek kellene lennie, hiába nem hangzik soknak. Max kicsit visszafogja magát, vagy fizet többet, de őszintén, aki havi 100GB-ot letölt, az mit csinál vele? Törli, kiírja CD-re, 10TB RAID tömböt épít? :D

"Otthoni" viszonylatban semmi értelme sincs többnek. Talán azoknak rossz, akik sokat néznek neten TV-t.
Válasz

fotója jagdtigger 2011.Mar.17.

 Idézés: male - Dátum: 2011. March 16. 22:43 PM

Hát, hogy is mondjam... ez eddig is így volt, csak most valamiért "megint" cikkezni kellett. A dologban nincs semmi, 100-200GB egy jóravaló torrentesnek is elégnek kellene lennie, hiába nem hangzik soknak. Max kicsit visszafogja magát, vagy fizet többet, de őszintén, aki havi 100GB-ot letölt, az mit csinál vele? Törli, kiírja CD-re, 10TB RAID tömböt épít? :D

"Otthoni" viszonylatban semmi értelme sincs többnek. Talán azoknak rossz, akik sokat néznek neten TV-t.
Ja csak az a gond hogy ebben a feltöltés is benne lehet(forgalmat említenek tehát valószínűleg a le és fel mennyiség is benne van), ez pedig nem túl jó hír azoknak akik sokáig seedelnek ;) . Amúgy meg remélem gyorsan kiverik a szolgáltató fejéből ezt az ötletet.
Válasz

fotója male 2011.Mar.17.

Az a baj, hogy az embereknek eladtak csomó mindent olyan jól hangzó szavakkal, mint korlátlan. De mit jelent a korlátlan? Általánosan véve semmit. Miből van korlátlan mennyiség? Kivesszük a vízbű' a zoxigént?

Nyilván ebben az esetben azt jelenti, hogy amennyi adatforgalmat az adott sávszélességgel ki tudsz használni, annyit ki is használsz. De a szolgáltatók kapacitása véges, azaz ha mindenki elkezdene full sávszélességgel tölteni, akkor örülnél, ha a garantált sávszélességen jönne valami. Ebből két (és fél) dolog következik:

1. A szolgáltatók alacsony sávszélességű csomagokat fognak eladni, hogy a rendszerük minden körülményt kibírjon. Ebben az esetben a hálózatuk folyamatosan alacsony kihasználtsággal üzemelne.
1/b. A szolgáltatók csak a garantált sávszélességnek megfelelő gerinchálózatot építenek ki. Ekkor lehet, hogy nagy különbség lesz az elméleti maximum és a garantált sávszélesség között.
2. Gyors csomagok lesznek és k* drága lesz az internet és/vagy több csomagot vezetnek be.

A fentiek nem feltétlenül rossz megoldások, de látni kell a dolgok hátulütőjét. Kíváncsi lennék, hogy aki sokat Youtube-ozik vagy néz stream médiát, azok mekkora adatforgalmat csinálnak havonta?

Korábban én is a korlátlan internet mellett voltam, de rá kell jönni, hogy olyan, hogy korlátlan nincs. Szimpla marketing húzás. Legyen valamilyen értelmes forgalomkorlátozás (200GB le és feltöltéssel együtt is elég izmos, akik meg nagyon torrentezni akarnak, azok bérelnek szervert) és/vagy többféle csomag.
Válasz

fotója jagdtigger 2011.Mar.17.

Részben neked is igazad van, csak azt is nézd nem hogy csak a webes tartalom és a p2p generál adatforgalmat hanem a játékok is, némelyik nem is kicsit. (Ha meg bevezetik a korlátozást akkor meg végleg elfelejthetem a saját webszerver ötletét[kezd elegem lenni az atv-ből nyáron meg úgy is cserélem a gépet akkor mondom a mostaniból kiszedem a videokarit és beáll webszervernek].)
Válasz

fotója User 2011.Mar.17.

 Idézés: male - Dátum: 2011. March 17. 13:46 PM

Az a baj, hogy az embereknek eladtak csomó mindent olyan jól hangzó szavakkal, mint korlátlan. De mit jelent a korlátlan? Általánosan véve semmit. Miből van korlátlan mennyiség? Kivesszük a vízbű' a zoxigént?

Nyilván ebben az esetben azt jelenti, hogy amennyi adatforgalmat az adott sávszélességgel ki tudsz használni, annyit ki is használsz. De a szolgáltatók kapacitása véges, azaz ha mindenki elkezdene full sávszélességgel tölteni, akkor örülnél, ha a garantált sávszélességen jönne valami. Ebből két (és fél) dolog következik:

1. A szolgáltatók alacsony sávszélességű csomagokat fognak eladni, hogy a rendszerük minden körülményt kibírjon. Ebben az esetben a hálózatuk folyamatosan alacsony kihasználtsággal üzemelne.
1/b. A szolgáltatók csak a garantált sávszélességnek megfelelő gerinchálózatot építenek ki. Ekkor lehet, hogy nagy különbség lesz az elméleti maximum és a garantált sávszélesség között.
2. Gyors csomagok lesznek és k* drága lesz az internet és/vagy több csomagot vezetnek be.

A fentiek nem feltétlenül rossz megoldások, de látni kell a dolgok hátulütőjét. Kíváncsi lennék, hogy aki sokat Youtube-ozik vagy néz stream médiát, azok mekkora adatforgalmat csinálnak havonta?

Korábban én is a korlátlan internet mellett voltam, de rá kell jönni, hogy olyan, hogy korlátlan nincs. Szimpla marketing húzás. Legyen valamilyen értelmes forgalomkorlátozás (200GB le és feltöltéssel együtt is elég izmos, akik meg nagyon torrentezni akarnak, azok bérelnek szervert) és/vagy többféle csomag.


Hát ettől most nem lettünk boldogabbak :D :???:
Válasz

fotója male 2011.Mar.17.

Nem az én dolgom, hogy boldoggá tegyelek.. :)
Válasz

fotója User 2011.Mar.17.

még jó :mrgreen:
de csak szópoénnak akartam írni hasonlítva ahhoz hogy nem lettünk okosabbak--> persze tartalmilag meg nem erre gondolva :D
Válasz

fotója male 2011.Mar.18.

Tessék a brittek is pattognak már:

http://www.pcpro.co....arge-per-device

Az nem tiszta az egészből, hogy milyen szolgáltatóról van-e szó. Mobilnetről vagy vezetékesről, mert előbbinél megértem, ha ilyen eszközökhöz akarnak nyúlni.
Válasz

fotója die nadel 2011.Mar.18.

 Idézés: male - Dátum: 2011. March 18. 14:37 PM

Az nem tiszta az egészből, hogy milyen szolgáltatóról van-e szó. Mobilnetről vagy vezetékesről, mert előbbinél megértem, ha ilyen eszközökhöz akarnak nyúlni.
A vezetékes esetében is érthető, csak te rossz szemszögből közelíted meg a dolgot. Mint mindennél a mai világban (itthon és külföldön is) a pénz a lényeg. Minden esetben igyekeznek minél több "bőrt" lehúzni az emberekről. Minden áldozatul esik ennek a felfogásnak. Nézd meg az egészségügyet, az adókat, a hiteleket és bármi mást. Miért pont az internet lenne ez alól a kivétel?
Válasz

fotója male 2011.Mar.18.

Két része van a dolognak:
1. A profit a lényeg
2. Jelen esetben mérnöki szempontból nem gazdaságos túlfejleszteni a hálózatot. Ebben akár egy visszacsatolás is lehet az 1. pontra.

És semmilyen csoportra se célozgassunk, ez informatikai oldal, nem illik ide :)
Válasz