Ugrás a tartalomhoz


Aktív mód


6 válasz érkezett a témában

#1 heimlichrob

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 05. 17:42 PM

Hello!Érdeklődni szeretnék, mivel nem vagyok jártas a dologban.Szeretnék aktívvá válni torrentezés véget.Nos, a szolgáltatóm az mondja, hogya én aktív módban vagyok túl sok vírus támadja a szervert.(lusta nekem megcsinálni?)Bizonyos torrent oldalak segítséget nyújtanak hogyan lehet aktívvá válni.Csak beszereléskor a router menüjét levédték jelszóval.Végülis azt szeretném megtudni, hogy valójában miért is nem lehetek aktív?(IP megosztás nincs)Vagy miként jelezem ezt a szolgáltatómnak, hogy én aktív akarok lenni? köszönöm

#2 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 05. 19:00 PM

Én is hasonló cipőben jártam 2 hete. Nem tudtam, hogy szólni kell a szolgáltatónak router beiktatása esetén (mert amikor rákötöttem a rendszerre, ment rendesen a net), majd azt tapasztaltam, hogy 12h-nként mindig megszakadt a kapcsolat, és csak "nehezen" lehetett visszahozni (poweroff, ilyesmi). Közben ez megoldódott, csináltak vmi beállítást (szolgáltató), amitől működött a dolog, de utána az addig statikus ip-m (ami aktív módnál nem kicsi előny ugyebár :) ) dinamikus lett. Nna és akkor meg lett beszélve, hogy így nem jó, csinálják vissza, és végül is úgy oldották meg a dolgot, hogy dinamikusan ugyanazt az ip-t kapom mindig. Nekem is jöttek ezzel a "aktív mód nem biztonságos dologgal", de a srác még hozzátette, hogy "de azért nekem is aktív a netem"... Vajon miért? :x Szóval így oldottuk meg a dolgot. A http://www.portforward.com/ -on találsz mindenféle routerhez leírást - igaz, számomra egy kicsit megtévesztő volt a dolog, de végül is megoldottam (az enyémhez kapcsolódó leírásban virtual servernek a router címe volt megadva, és a gép címét kell megadni, ahol használod a programokat). Beállítottam a routerben, hogy a gépem mindig ugyanazt az ip-t kapja, illetve a gépen is beállítottam azt a fix címet.
Megnyitottam a portokat (ahogy a portforwardos leírásban szerepel), és megy is minden szépen úgy, ahogy kell. A portokat pedig leteszteltem a https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2 -on oldalon, azt írta ezekre a portokra, hogy "stealth", ami jót jelent, nem látszik kívülről, hogy nyitva lennének.
Mellesleg, a routert a szolgáltató adta, vagy Te vetted? Mert utóbbi esetben tudnod kell a jelszót, esetleg próbáld meg az alaplehetőségeket, ha eddig még nem tetted volna (admin/admin, stb).
Itt jegyezném meg, hogy maximálisan meg vagyok elégedve a netszolgáltatómmal, kívánom mindenkinek, hogy a sajátjuk is csak annyira legyen rossz legyen, mint az enyém! ;)
kép
i like the sparkle in your eyes!

#3 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 05. 19:05 PM

Dátum: heimlichrob

Hello!Érdeklődni szeretnék, mivel nem vagyok jártas a dologban.Szeretnék aktívvá válni torrentezés véget.Nos, a szolgáltatóm az mondja, hogya én aktív módban vagyok túl sok vírus támadja a szervert.(lusta nekem megcsinálni?)Bizonyos torrent oldalak segítséget nyújtanak hogyan lehet aktívvá válni.Csak beszereléskor a router menüjét levédték jelszóval.Végülis azt szeretném megtudni, hogy valójában miért is nem lehetek aktív?(IP megosztás nincs)Vagy miként jelezem ezt a szolgáltatómnak, hogy én aktív akarok lenni? köszönöm

Hát elég hülye szolgáltatód van, hogy ha azt mondta neked, hogy :hogya én aktív módban vagyok túl sok vírus támadja a szervert." Aktív azért nem lehetsz, mert nincsenek megnyitva a megfelelő portjaid. Szerintem mond azt, hogy te vásároltál egy játékot (pl. StarCraft), és interneten szerettél volna játszani, de viszont nem tudtad, mert meg kellene nyitni néhány portot a routeren. Ha el is hiszi, akkor megadja a jelszót, és onnantól tiéd a pálya. ;)
kép

#4 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 06. 19:57 PM

Sziasztok,
Nekem az a problémám, hogy hiába nyitom meg a routeren, a tüzfalon a portokat sehogy sem leszek aktiv, miért?

#5 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 06. 20:06 PM

Akinek van routere, és problémái van az aktív móddal, akkor azt csináljátok, hogy bementek a router menüjében, és aktiváljátok a UP&P (Universal Plug and Play) módot.
kép

#6 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 06. 20:12 PM

A gépednek fix IP-t állítasz be, vagy a DHCP-n mindig ua. IP-t kéred le. A port forward-ban meg beállítod a kívánt TCP és/vagy UDP porto(ka)t a te belső IP-d felé.

#7 User

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 97 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. October 26. 13:46 PM

Sziasztok!
TP-LINK WR542G routerem van 7-es hardware verziószámmal legfrissebb firmware-rel a gyártó honlapjáról. Az lenne a kérdésem, hogy mit tudok az ellen tenni, hogy ne dobjon le úgy a netről állandóan,hogy csak router újraindításával lehessen visszahozni a netet? PPPoE kapcsolatom van.
Stay hard with latest stable version! ;-)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó