Ugrás a tartalomhoz


dtech tartalmai

Összesen 36 elem van dtech-tól (Search limited from 2023. May 10.)



Sort by                Order  

#2033 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 24. 07:51 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Igazából nem tudom megérteni, hogy DX10 miért nem jelenik meg XP-re. Win98-ra is volt DX9, de az még csak nem is NT alapú volt. Szerintem a dolog nem technológiai jellegû sztem, inkább üzleti... (a.k.a. vegyé' Pistát... izé Vistát... :eek:)

Sajna a 4GB-nál nagyobb memória kezelését a 32 bites architectúra szabja meg, amely csak 4GB-ig tud memóriát címezni. A poén az, hogy "elvileg" erre már egy i386-os proci is képes lett volna, de akkor még a fene se gondolt arra, hogy GB-os méretekben lesznek egyszer a memóriák... :)



#1918 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 18. 22:39 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

RC1-nél tartunk már? Vagy csak kacsa a Release Candidate megjelenése? :confused:



#2430 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. December 17. 21:49 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Na jó, de a 2008 1. félévben már a végleges, vagyis nem "alpha/béta/release candidate", hanem a teljes értékû hibamentes és minden verzióval (Pro/Home/MediaCenter/TabletPC) kompatibilizált változat lesz. Abból lesz majd mindenféle nyelv és az lesz a támogatott, nem pedig a mostani RC vagy a korábbi 2 kikerült béta.

Amik mostanság kikerültek azok tesztelésre valók és arra jók is, de másra nem igazán.
Most már mindjárt 2008, bírjuk már ki valahogy... :)



#4634 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: dtech on 2008. May 09. 20:58 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Én pedig service pack nélküli OEM XP-be integráltam bele az SP3-at, de a telepítőkód nélküli telepítés nem működik. Megpróbáltam utánanézni, hogy miért nem megy, és kiderült, hogy csak az SP1 és az SP2 frissítésével működik. Itt igazán csak arra lennék kiváncsi, hogy miért van ez, hogy nem megy sp nélkülivel?! :?
Az "egyszerűen nem megy" indokot nem veszi be a gyomrom... :(



#1094 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. August 26. 09:49 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Valaki meg tudná mondani, hogy hol lehet bétateszternek jelentkezni XP SP3-hoz?
A connect.microsoft.com-on kerestem, de vagy elkerülte a figyelmem, vagy valami sunyi álnéven lehet. :)



#5046 Milyen számítógéped van? (hardware)

Elküldve: Szerző: dtech on 2008. June 19. 12:02 PM in Hardver

Így 2008 táján talán kicsit furcsán lehet nézni a konfigomra, mert nem éppen mai alkatrészekből áll.
De, hogy elpusztíthatatlan és atomstabil: az biztos! :(

Alaplap: Intel Easton D815EEA
Lapkakészlet: Intel Solano i815E, 133MHz Front Side Bus, AGP 4x
Processzor: Intel Pentium IIIE, 1000 MHz, 133MHz FSB, 256kB Level-2 Cache (Coppermine)
Memória: 2 x Samsung 256MB PC133, M3 Registered SDRAM (ECC)
Merevlemez: 3 x Seagate Cheetah ST318406LW UltraWide-160 SCSI 17GB, 10000RPM (LVD/SE)
SCSI vezérlő: Adaptec 29160 Ultra160 SCSI LVD/SE PCI (64bit)
Optikai meghajtó: LG GSA-4081B DVD-RAM Drive (ATAPI)
Hálózati kártya: 3Com 3C905B-TX Fast EtherLink XL 10/100 Adapter (PCI)
Hangkártya: Creative Ensoniq ES1371 Sound Blaster 128 (integrált)
Videókártya: nVIDIA GeForce2 MX400 AGP 32MB (Inno3D)
Képernyő: LG Flatron F700B 17" (CRT)
Ház / tápegység: NEC Express 5800 Server (TM1200) / 350W ATX
Operációs rendszer: Microsoft Windows XP Service Pack 3 (OEM), Debian GNU/Linux

u.i.: Kéretik nem ócsárolni, mert nekem ez a konfig aranyat ér...



#1680 Böngészés, de mivel? (IE, Firefox, Opera, Chrome, Safari)

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. October 28. 08:36 AM in Internet, hálózatok

Bár lehet, hogy már késõ, de csatlakoznék énis az elõttem szólókhoz...

Én személy szerint IE7-et és Operát is használok, az FF-el kapcsolatban már jóideje rossz érzéseim vannak sajnos és ezek miatt is kerülöm a Firefox és egyéb "gekkós" haverjainak a használatát. (Pl.: a CSS-el azt csinál amit akar, néha elfelejt betenni dolgokat, néha improvizál; letöltés defaultba az asztal közepére; "van új verzió, sunyiba letöltöttem, telepítsem?"; stb. Oké, hogy be lehet állítani, de akkor is.)

IE7 kimondhatatlanul sokat változott a 6-oshoz képest, bár beletellett pár napba míg megszoktam, hogy jópár dolog más helyen van, de sztem ezzel nem vagyok egyedül. Stabilitás: nagyjából rendben van, de nálam az Adobe kacatságai (Pl. Flash Player, meg hasonlók) tiltva vannak, mert azoktól néha befagy, ami sztem ez nem kimondottan az IE hibája.

//OFF START:
Az Adobe szerint mindenkinek atomerõmû van a gépében. Hát sajnálattal közlöm velük, hogy nekem speciell nem. Az Adobe Reader is már 200MB. Fél óra mire elindul, aztán be is fagy az X-edik pdf-oldalnál. Hol élnek ezek???
ENF OF "OFF"//

Nah, akkor "Opera":
Jópár új fícsört dobtak bele az utóbbi idõszakban, bár ebbõl csak keveset használok, mindenesere hasznosak. Rögtön páldául a gyorshívó: 9 oldalt be lehet állítani, és egy klikkel el lehet érni, miniatûr méretben meg is jeleníti az oldal képét új fül nyitásakor. Beépített bittorrent kliens (ezt mondjuk nem használom, ott a jól bevált uTorrent :)), build-in levelezõ, IRC-kliens, hírolvasó, meg még milliónyi cucc.

A közhiedelemmel ellentétben az Opera ingyenes lett a 9-es verzió óta, semmi reklámcsík, és a stabilitása is kiválló (akár Windows akár Linux alatt). Ha viszont mégis ledöglene, akkor sincs baj, az újbóli indításkor folytathatjuk a korábbi állapotot, mintha misem történt volna. Letöltések: bármikor megszakíthatóak és folytathatók. (IE-nél ez sajna még mindig hiányzik, vagy csak én nemtok róla, hol lehet ezt optimalizálni :() A memóriakezelést is optimalizálták, így az indítás sebessége mostmár nem fél perc (mint annó), hanem kb. az IE indulási sebességével vetekszik.



#1109 Windows MUI pack-ek

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. August 26. 19:50 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Kifejezetten az SP2-höz, vagy általában az XP-hez?
Mert ha kifejezetten SP2-höz, akkor az engem is érdekelne... :)



#1197 Windows MUI pack-ek

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 05. 10:16 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

zubby PM ment, lécci nézd meg...



#1818 Windows MUI pack-ek

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 10. 21:27 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Létezik angol MUI akármilyen nyelvû XP-re?



#1627 Windows MUI pack-ek

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. October 24. 09:05 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Csak egy tipp, de mivel - ha jól tudom - az x64-es verziót a Windows Server 2003 SP2-jével lehet frissíteni, elõfurdulhat, hogy jó hozzá a Win2k3 MUI-ja is?!

Az x64 buldszámával nem vagyok tisztában, de esetleg egy próbát megér. :)



#1646 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. October 25. 16:17 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Nem igazán idevágó a kérdés, de csak nálam nem mûködik már pár napja az MS Connect Site? :confused:

Asszongya:
"A rendszer váratlan hibát észlelt. A kényelmetlenségért elnézését kérjük. Már dolgozunk a hiba mielõbbi kijavításán."

Immáron lassan 3 napja... :)



#1103 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. August 26. 18:18 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

A telepítés sikeresen megvolt, de a tesztelés még hátravan.

Készítettem pár screenshotot:

- Magyar nyelvi csomag telepítése:
http://www.dtech.hu/...er/muisetup.png
(A Windows Server 2003 MUI-ját szó nélkül megette. :) )

- Bejelentkezés (ez már MUI telepítés utáni):
http://www.dtech.hu/...logonscreen.png

- Rendszertulajdonságok:
http://www.dtech.hu/...rver/system.png

- Start menü -> Programok -> Felügyeleti eszközök:
http://www.dtech.hu/...r/startmenu.png

- Internet Explorer 6 : :(
http://www.dtech.hu/...eserver/ie6.png

Az eddigi következtetések alapján engem kiköpött Windows Server 2003-ra emlékeztet, semmi egyébre...



#1243 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 12. 09:16 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Jesszus, de vak vagyok, pedig már milliószor láttam... :P
Mégegyszer köszi... :)



#1204 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 07. 20:11 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Szerintem ez volt az elsõ és egyben az utolsó béta Microsoft Windows amit kipróbáltam.
Elõször VMware alatt teszteltem, de meguntam a VMware lassúságát, így nagynehezen sikerült átkonvertálnom a lemezképet VirtualPC alá, ami azért egy kicsit kellemesebb segességen ment.

Itt jött az elsõ kellemetlenség: aktiváljam újra, mert szerinte túl sok harverváltozás történt a leutóbbi rendszerindítás óta. (A VMware és a VirtualPC is ugyanazon a gépen futott.)

Aktiválás neten: próba... nem megy, mert csak egyszer lehet... Jó, ok telefonon meglett, nagynehezen.

Aztán a VirtualPC is lassúnak bizonyult, és mondom menjen éleben egy gépre. A gépen amire szándékoztam telepíteni frissen, kb. 1 hete telepített OEM XP (SP3 bétával megspékelve) futott. Ghost lemez elõ, lemezképbe mentés, ha valami balul sülne el, akkor visszaállítom és kész.

DVD kiír, restart, DVD-ROM boot, telepítés elindul...
Partició kiválasztása: megtörtént, telepítés folytatása...
A winyó amire telepítettem egy 120GB-os winyó volt, 10 GB a Win-nek, a többi adat.

A telepítés a (szokásos) kb. 20. restart után úgy fejezõdött, hogy lett egy windows által találomra 20GB-is Win partíció, a többit pedig kénye-kedve szerint szintén leformázta a Home Server mentéseinek tárolására...

EZT MEG KI MONDTA NEKI???

Most épp, már lassan egy napja mentegetem vissza sok-sok év alatt összegyûjtött, és most sec-perc alatt semmivé lett fájljaimat, amik között persze ott volt az a bizonyos XP Ghost-image, és a WinHomeServer telepítõ DVD-képe is. (Utóbbiért most már nem kár. :P )



#1099 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. August 26. 16:43 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Én pont tegnap éjjel regisztráltam béta teszternek, és ma reggel már a Microsoft Connect-en ki volt írva, hogy kész az RTM Release.

u.i.: VMware-ben éppen most telepítem, de eltrükköztem vele egy darabig mire 256MB RAM-mal el tudtam indítani a telepítést. :)



#1237 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 11. 18:27 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Köszi szépen a választ...

Ehhez kapcsolódóan egy másik kérdés:
Hol tudom megnézni, hogy mennyi van még hátra?

(Hogy miért nem raktak az asztal közepére egy countdown-t?! :P )



#1662 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. October 26. 10:03 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Most már engem is. Biztos valami anomália volt... :)



#1235 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 11. 14:05 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Egy kérdés:
Meddig fogjuk tudni használni a terméket (mármint az RC-t) és ha ezen az idõn túl vagyunk, akkor mi fog történni? Tehát, pl.: ha idõkorlátos, akkor az "hogyan" idõkorlátos?

u.i.: Remélem nem túl hülyén kérdeztem... :P



#1695 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. October 29. 17:47 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

A végleges verzióval kapcsolatban - ugye az már tény, hogy OEM - de vajon Magyaroszágon lehet-e majd kapni Home Server alapú harvereket (és ha igen, akkor nagyságrendileg milyen árban) illetve akkor már adódik a kérdés, hogy magyar nyelven elérhetõ lesz-e egyáltalán?!

Valakinek van valami infója ezzel kapcsolatban? Mert sajna semmi kézzelfoghatót nem találtam eddig... :)



#1783 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 07. 10:33 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Én személy szerint kipucoltam õket, és nem lett semmi probléma belõle. Persze úgy kezdtem, hogy elõször áthelyeztem valahova, ha hiányolja akkor visszateszem. Eleddig semmi.

Viszont egy WSUS3 telepítéssel sikerült hazavágnom az IIS-t, és a Home Server webes bejelentkezését nem tom visszaállítani, mindig valami hülyeséget ír ki, és persze a WSUS sem megy. Most speciel vmi dll-re mondja, hogy access denied. (Egy apache vagy egy lighttpd szeverben konfigjában pillanatok alatt megmondom, hogy hol a hiba, de az IIS GUI-jában?!)



#1862 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 16. 15:05 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Látom Miskolcon sem jobb a helyzet, mit Gyõrben.
Nemhogy magyar termék, még Vista sincs...

(Jah és a letöltés linket is alig találtam meg...)



#1857 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 16. 09:30 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Hozzátenném még Bootor postjához, hogy az MSDNAA keretében nem csak kliens operácós rendszerek, hanem szinte a Microsoft összes programja letöltehetõ vagy kikölcsönözhetõ (utóbbi nem mindenhol) az Office és a játékprogramok kivételével, akár több nyelven is. (Pl.: Windows Server rendszerek, Visual Studio, nyelvi csomagok, stb.)

Hozzátenném azt is, hogy "normálisabb felsõoktatási intézményeknél", igen (pl.: BME, ELTE) tényleg normálisan hozzáférhetõ, csak ahol én tanulok, ott speckó nem éppen így van: Széchenyi István Egyetem.

Alapvetõ problémák:
- CD-kölcsönzés NINCS, rákérdeztem személyesen, de persze a honlapon azt írják, hogy van.

- A Vista kivételével semmibõl nem lehet elérni magyar verziót. (Máshol érdekes módon lehet, csak a SZE-n nem?) Például ELTE: 6 különbözõ nyelvõ XP érhetõ el. (Mondjuk, hogy francia, olasz meg spanyol minek. No mindegy, õk tudják. De nekik legalább van.)

- http://msdnaa.sze.hu/ -> Fõoldal:

"Újdonságok:
Windows XP Multilingual User Interface Pack CD1-5 (magyar a 4. CD-n található)
Windows XP Tablet PC Edition 2005 CD1-2"

Persze letölthetõ cuccok között nincs bent egyik sem.
Rákérdeztem e-mailben, hogy akkor mégis hogy lehet hozzáférni mondjuk az XP MUI-khoz.

Jött a válasz:
"A Windows XP MUI-t sajnos nem áll módunkban elérhetõvé tenni."

A BME-nek meg igen??? Hmmm, érdekes...
(Persze az oldalon még mindig ki van írva, hogy údonság.)

- A szoftverkészletben Windows Server 2003 R2 kiadások nem szerepeltek. Írtam egy mailt és kitették, persze amit hangsúlyoztam, hogy "MAGYAR"-t, abból nem lett semmi és valahogy a válaszmailben is elfelejtettek róla említést tenni.

Konklúzió:
No comment...

Az összehasonlítás kedvéért a szoftverkészletek:
BME:
http://msdn63.e-acad...daa_vik&np1=112

ELTE:
http://msdn63.e-acad...=elt_ik&np1=112

És a feketebárány, SZE:
http://msdn62.e-acad...siu_iee&np1=112



#1864 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 16. 15:55 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

http://msdn60.e-acad...isk_dit&np1=112
Én itt olyat nem látok...:confused:



#1866 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 16. 16:12 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Elvileg direkt van így csinálva, hogy bejelentkezés nélkül látszik mi a kínálat, szal nem hiszem, hogy rejtve lenne. Láttam az oldalon írt listát, de sztem ez hasonló lehet a Széchenyi István Egyetemi - neszesemmifogmegjól - XP MUI-esethez. (Letölthetõ újdonság, ami nem letölthetõ.)