Ugrás a tartalomhoz


IdPezzo tartalmai

Összesen 8 elem van IdPezzo-tól (Search limited from 2023. April 27.)


Sort by                Order  

#5916 A Word 2003 csak csökkentett üzemmódra hajlandó

Elküldve: Szerző: IdPezzo on 2008. October 18. 16:50 PM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

Ez egy fordítási memória, ami direkt arra készült, hogy a Worddel együttműködve használjuk (megjegyzi a forrás-és célnyelvi mondatpárokat, és ha újra előfordul ilyen vagy hasonló mondat, akkor bingó - felajánlja, és nem kell újra lefordítani). Van hasonló progi, de ez a kvázi "ipari szabvány", és a megrendelő ehhez ragaszkodik. Elég bőséges fóruma van, de ott sem találtam semmi használhatót. Az SDL Trados saját supportja zéró, de külön pénzért rendelhetek tőle webes oktatást :(

SP3: A hiba először az SP3 felrakása előtt jelentkezett.



#5910 A Word 2003 csak csökkentett üzemmódra hajlandó

Elküldve: Szerző: IdPezzo on 2008. October 18. 12:06 PM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

A Tradosnak már csak a 790 dolláros új változata kapható.
Az Office-re felraktam az SP3-at.



#5908 A Word 2003 csak csökkentett üzemmódra hajlandó

Elküldve: Szerző: IdPezzo on 2008. October 18. 08:10 AM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

Nos, leszedtem a Trados bővítményeket, kiirtva a hozzá tartozó registryt is, leszedtem az Office-t, a teljes Office registryt, a felhasználó alatti Office mappát és a temp fájlokat is.
Majd Office vissza, SP3 vissza (ugyanezt eljátszottam u.i. eredménnyel SP nélkül is), Trados vissza, és minden OK, amíg ki nem kapcsolom, és újra be nem kapcsolom a gépet.
És minden kezdődik előlről: az én profilomban csak csökkentett üzemmód (de így is működik a Tradosszal), a másik profilban OK, viszont nem működik együtt a Tradosszal (a bővítmények között szerepel, az eszköztára megjelenik, de közli, hogy a Trados workbench nincs bekapcsolva (pedig igen)).

Nincs más, mint újra húzni a rendszert??! Nagyon utálnám!

Megjegyzés 1.: Ugyan ezt csinálja az Office XP-vel is!
Megjegyzés 2.: Az összes érintett progi jogtiszta.



#5857 A Word 2003 csak csökkentett üzemmódra hajlandó

Elküldve: Szerző: IdPezzo on 2008. October 13. 21:26 PM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

Nem bírtam ellenállni, végigcsináltam az utolsó lépésig.
A Word indításakor újrakonfigurál, majd a szokásos hibaüzenet és csökkentett mód :(

Ja, és a másik profilban - bár nem csökkentett módban működik -, nem hajlandó együttműködni a Trados fordítási memóriával, míg az én profilomban, ha csökkentett üzemmódban is, működik a Tradosszal.

???



#5855 A Word 2003 csak csökkentett üzemmódra hajlandó

Elküldve: Szerző: IdPezzo on 2008. October 13. 20:56 PM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

Köszi, hét végén megpróbálom (most határidős munkám van, amit kölcsön laptopon készítek)!
Visszajelzem, ha sikerült.

Temp fájlok törlése nem segített...



#5852 A Word 2003 csak csökkentett üzemmódra hajlandó

Elküldve: Szerző: IdPezzo on 2008. October 13. 19:36 PM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

Most kipróbáltam....
A másik fiókban működik.
Kikapcsolom a gépet, és újra megpróbálom a másik fiókban is....



#5848 A Word 2003 csak csökkentett üzemmódra hajlandó

Elküldve: Szerző: IdPezzo on 2008. October 13. 18:13 PM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

A hibaüzenet így néz ki:
Csatolt kép: Office Err1.jpgCsatolt kép: Office Err2.jpg

Újratelepítéskor nem ad hibaüzenetet.
Registry turkálóval átnézettem, sok mindent kiszórt, de nem nem értek hozzá, nem tudom csinált-e valamit az Office-szal.

Bővítményt használok:
Trados FL 7
Ezt is leszedtem és újratelepítettem. Eredmény 0.
Ezután leszedtem, és felraktam a Trados 6.5-öt: eredmény u.a.
Ezután szedtem le mindent, és raktam fel az Office XP-t, ami ugyanezt produkálja!!!

Hol, mit nézzek a registryben?



#5841 A Word 2003 csak csökkentett üzemmódra hajlandó

Elküldve: Szerző: IdPezzo on 2008. October 13. 09:27 AM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

A Word 2003 csak csökkentett üzemmódra hajlandó:
"A program futtatása közben hiba lépett fel.... kívánja-e értesíteni MS-t" stb. üzenet jelenik meg, majd kérdezi, hogy akarom-e csökkentett üzemmódban futtatni. Ha a "nem"-re kattintok, újra a hibaüzenet, és ismétli a kérdést. Ha igen, elindul csökkentett üzemmódban. Próbáltam a javítás funkciót: nem használ.
Leszedve és újratelepítve rendesen elindul, de a gép újraindítása után ismét csak csökkentett üzemmódra hajlandó.
(a többi Office progival - pl. Excel - nincs baj)

Próbáltam rátenni a régi Office XP-t, és érdekes módon a Word XP is csak csökkentett üzemmódra hajlandó!
(Természetesen mindkét verzió legális)

Fontos lenne a segítség, mivel fordítóként a legfontosabb munkaeszközömről van szó.

Köszönettel: