Ugrás a tartalomhoz


s4h tartalmai

Összesen 12 elem van s4h-tól (Search limited from 2023. March 29.)


Sort by                Order  

#2865 n-lite!

Elküldve: Szerző: s4h on 2008. January 12. 18:50 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Bevallom, nem értem mi a nehéz a nlite-ban. Szerintem nem kell hozzá nagy szakértelem.
Amiről nem tudod mi, annak vagy utánanézel, vagy békénhagyod. (Magyar nyelv van hozzá úgyhogy nem kell angol szórtárt pörgetni.)
A többit pedig nyugodtan piszkálhatod:
-Kell a Tour? (Bemutatja az XP-t. Semmi értelme.) Nem. Akkor bejelölöd.
-Internetes játék kell? Ha nem, akkor bejelölöd.
- Kínai billentyűzetkiosztás kell? Minek... Kijelölöd...
stb.

Néhány link:
http://www.jox.hu/cikkek/99/8
http://logout.hu/iras/nlite_vlite_avagy ... szint.html
http://desktopversen...hp?al=alias2751
Ezekből össze tudod mazsolázni, amire szükséged lehet.



#2723 vwugabcf.dll

Elküldve: Szerző: s4h on 2008. January 06. 16:19 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Végülis ennyi az egész:
Az Automatikus indításoknál törlöd a bejegyzést és kész. Tulajdonképpen a registríből is kitörölheted, ha parázós vagy.

Ez valami keresőnek vagy trójainak, vagy valami kis alantas gebasznak a mütyürje. Male tanácsát fogadd meg.



#2722 n-lite!

Elküldve: Szerző: s4h on 2008. January 06. 16:14 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Mivel szinte minden program rendszeresen frissül, szerintem teljesen felesleges belerakni a telepítőbe. Általában egy átlag felhasználó egy évben egyszer újratelepíti az XP-t. (Persze van aki sokszor, van aki évekig nem, ebbe könyörgöm ne menjünk bele!) Tehát ha jövőre vagy X hónap múlva, amikor újratelepíted az XP-t, akkor már mondjuk a Nero már a 235.5.6-ik verziónál tart, de a telepítő még a 8.X.X verziót nyomja fel. ...és akkor azt uninstallálni kell és az újat feltelepíteni... Felesleges időpocsékolás. Én az nlite-tal beállítom a windows tulajdonságait, ami nekem megfelel és kész. Külön úraírható DVD-n pedig ott van a nagyrabecsült AFP (ez nem nyalizás, hanem elismerés :rolleyes: !), és a számomra fontos alapprogramok és driverek.

Én azt tanácsolom neked, hogy állítsd be az XP-det az nlite-tal, ahogy neked jó (felbontás, kiegészítők, stb) és azt írd ki újraírható CD-re. (Merthogy később megváltozhatnak az igényeid és ha CD-R-re írod, akkor dobhatod ki a francba.)
Ezután egy DVD-re külön felírhatsz mindent, amire szükséged van.

Ha hasznosnak találod, alkalmazd amit javaslok. Ha nem, akkor nem.



#1329 Eredeti XP?!

Elküldve: Szerző: s4h on 2007. September 17. 17:38 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Hihihi... picit eltértünk a "topictól"... :) :D



#1327 Eredeti XP?!

Elküldve: Szerző: s4h on 2007. September 17. 16:45 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Male! Egyetértünk, csak én hülyén fogalmazok. :D :) Használja mindenki, ami jólesik. Csak használjuk a fejünket. További kellemes mindent! :)



#1321 Eredeti XP?!

Elküldve: Szerző: s4h on 2007. September 17. 00:00 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Még valami: az http://www.osalt.com/ oldalon könnyen találhatunk "alternatív" megoldásokat. Mindenki döntse el maga, mit használ és miért fizet.



#1320 Eredeti XP?!

Elküldve: Szerző: s4h on 2007. September 16. 23:58 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Photoshop --> GIMP
Nero --> ld. az elõzõ hozzászólásomat
Dreamweaver --> Aptana v. Quanta Plus
VMWare --> VirtualBox, Xen

De még egyszer hangsúlyozom: Google!

...és nem tudom mi alapján mondod, hogy a fizetõs a legjobb... hiszen amint látom, te egy ingyenes programot sem találtál. :D De gondolom nem is kerestél.
Pl. lássuk a GIMP-et. Sok Photoshop felhasználó azért nem szereti, mert a másikat szokta meg. Nem kötelezõ ezt használni. Persze biztonságosabb a fizetõs, mert ott lehet kötözködni, ha valami gáz van. Az ingyenesnél nem.

Ha nekem lenne pl. grafikai stúdióm, természetesnek venném, hogy ismert/elismert szoftvert szerezzek be. Hiszen az a cégnek is biztonságot jelent bizonyos szempontból. A grafikusok is az elterjedt szoftvert használják. De egy otthoni hobbirajzos, ha nem akar kalózszoftvert használni bármilyen okból, annak tökéletes ingyenes megoldások léteznek.

Én csak arról beszéltem, sokszor kár pénzt kiadni bizonyos dolgokért. Részemrõl a téma lezárva. :)



#1316 Eredeti XP?!

Elküldve: Szerző: s4h on 2007. September 16. 19:52 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Íróprogramból nagyon sok ingyenes van. [pl.: InfraRecorder, Burn]
Használni kell a keresõprogramokat. :)
sourceforge.net, http://www.osalt.com
Office: hu.openoffice.org
Bootor 194-e is kitûnõ csomag. Csak keresni kell...



#1313 Eredeti XP?!

Elküldve: Szerző: s4h on 2007. September 16. 19:01 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: die nadel;1398

vírusírtó: kb 10.000.- (NOD32)
antispyware: kb 7.000.-
íróprogram: kb 10.000.-
office: kb 70.000.-

Ha freeware programokat használsz, akkor íme: 34.000 Ft megmarad. Manapság mindennek van ingyenes alternatívája és már az a közhiedelem sem igaz, hogy "az nem olyan jó".
Csak az ember idegenkedik tõle... Mert az is bennünk él, hogy "semmi sincs ingyen"... de ettõl függetlenül ezek jól mûködnek, csak sok a hozzá nem értõ felhasználó. :)



#665 AfterFixProjectXP (AFPX)

Elküldve: Szerző: s4h on 2007. July 27. 16:49 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Nálam jól ment a telepítõ. Köszönöm! Nekem ez setup a választható összetevõkkel sokkal szimpatikusabb!!! Gratu!



#340 AfterFixProjectXP (AFPX)

Elküldve: Szerző: s4h on 2007. June 18. 19:00 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

OK, rendben, köszönöm. Sõt, a komplett AFP-t is és minden, az oldalon található információt is köszönök a nép nevében! :mad:



#338 AfterFixProjectXP (AFPX)

Elküldve: Szerző: s4h on 2007. June 18. 18:18 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Bootor! Nem lehetne az AFP telepítõket úgy megoldani, hogy csak a kiválasztott elemeket telepítse? Pl. ha én nem szeretném a Windows Defender-t, akkor nem jelölöm be és nem települ... (Bevallom, legutóbb tavaly töltöttem le az AFP-t, tehát ha azóta változott a telepítõ struktúrája, akkor tárgytalannak tekintem magam.) :mad: