Ugrás a tartalomhoz


LoRenZo tartalmai

Összesen 19 elem van LoRenZo-tól (Search limited from 2023. April 19.)


Sort by                Order  

#13342 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2011. April 23. 15:45 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

A dump fájl létrehozásának elengedhetetlen feltétele, hogy a virtuális memória engedélyezve legyen. Továbbá, ha nem a rendszermeghajtón található ez, akkor sem fog dump fájlt készíteni a rendszer.

Ha ezek stimmelnek, és így sem jutsz egyről a kettőre, akkor a szokásos dolgokat érdemes végrehajtani:
- memória teszt (memtest86+)
- hdd teszt (chkdsk /f /r /x)
- spyware / víruskeresés

Érdemes még azt is figyelembe venni, hogy egy frissíten telepített (nem megfelelő) driver is okozhatja a problémát.
Így hírtelen ennyi jutott az eszembe, remélem, hasznosnak bizonyulnak a javaslataim.



#13210 Paragon Harddisc Manager Használata

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2011. February 27. 19:39 PM in Segédprogramok

Szép kis leírás, kár, hogy a linken szereplő image-dzsel nem lehet ezeket megcsinálni (Partition Manager, nem pedig Hard Disk Manager).



#13170 Windows 7 Service Pack 1 (SP1)

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2011. February 23. 00:07 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Die Nadel, a Te géped annyival gyorsabb is... (CPU, HDD és valószínűleg a RAM teljesítményét is figyelembe véve)
Male, jó tudni, hogy más is kikapcsolja a swap-ot RAM >= 4GB-nál ;)



#13135 Internet Explorer 9

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2011. February 10. 22:44 PM in Internet, hálózatok

Akkor valószínűleg a rendszeremmel lesz a gond. Nem nagyon szereti, ha piszkálom - bezzeg az XP-vel azt csinálhattam, amit akartam. Pedig szépen eltávolítottam a bétát, újra is indítottam, aztán újra feltettem, mikor először nem volt jó, de ez se volt elég neki.

Csak néhány hónapja küzdök a 7-essel, de már többször komoly problémába ütköztem. Nekem ez a rendszer túl kényes, de sajnos nincs XP-re DX11, se pedig IE9 - és akkor még az SSD illetve új CPU-k kezeléséről nem is beszéltem. :(

Nos, ha Nálad megy, nincs mese, hétvégén lesz időm, újratelepítem, talán utána már menni fog rendesen. Legalábbis nagyon remélem. Köszi az infót.



#13132 Internet Explorer 9

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2011. February 10. 20:21 PM in Internet, hálózatok

Annyira vártam már az RC megjelenését... A béta minden hibája ellenére meg voltam elégedve a böngésző működésével. Erre most, hogy végre fel tudtam tenni az RC-t, az x64-es verziója el sem indul. Egyszerűen kifagy indulás során, majd pedig szépen bezárja magát :(
A bétából csak és kizárólag azt használtam mindenre.



#12965 Videókártya kérdések

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. December 30. 17:36 PM in Hardver

Amennyire tudom, a "HD" széria a 2x00-es kártyáktól kezdődött, és azóta csak HD-seket gyártának. Ennek annyi a jelentőssége számodra, hogy olyan hárdveres támogatással is rendelkezik a kártya, ami nagy felbontású (HD 720+p) videók esetén le tudja venni a terhelést a processzorról, ezáltál másra is tudod használni a géped filmnézés mellette, illetve, gyengébb CPU-k esetén az esetleges "szaggatás" is kiiktatható az ilyen filmek lejátszása során. És természetesen a játékok terén is jelentős teljesítmény növekedés tapasztalható a korábbi szériákhoz képest.



#12932 Microsoft Outlook 2003 csökkentett mód

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. December 21. 18:49 PM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

"Szeretné csökkentett módban indítani az Outlook programot?" --> Nem

Nekem 400 levelem volt, eltartott egy darabig - és az is előfordulhat, hogy jobb valamival a gépem, szóval szerintem válaszd a nemet, és el kell, hogy induljon előbb vagy utóbb.
Ha jól emlékszem, nekem ilyet kétszer írt ki eddig, de nem csináltam belőle nagyobb problémát, és most már megy rendesen.



#12929 Microsoft Outlook 2003 csökkentett mód

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. December 20. 19:31 PM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

Nem tudom, mennyi leveled van, de előfordulhat, hogy az a probléma forrása, hogy egyszer nem a megfelelő módon állt le az Outlook, és gondolom, következő indításnál már azt írta ki, hogy csökkentett módban akarod-e indítani. Feltételezem, hogy ekkor Te/ti a normál módot választottátok, aminél pedig úgy tűnt, hogy nem hajlandó elindulni, és ilyenkor inkább bezártátok valamilyen módon a betöltés folyamata alatt, mert úgy gondoltad/gondoltátok, hogy nem fog elindulni. Javaslom, hogy indítsátok normál módon, és várjatok vele egy kicsit. Nekem is volt ilyen esetem, beletellet egy időbe, míg összeszedte magát, de utána minden jó lett. Esetleg az indulási idő a levelek mennyiségével is összefüggésben lehet, szóval lehet, hogy adott esetben jóval többet kell várnod, míg rendesen elindul, mint amire számítana az ember.

Ha ez nem segít, biztos találunk rá más módszert, ami majd jobb lesz akkor.



#12926 Vinyó hiba

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. December 15. 18:59 PM in Hardver

Habár konkrétan ilyennel nem találkoztam, azért lenne tippem, hogy ne legyen erre a módszeredre szükség:

Az első a klasszikusnak mondható "nézd meg, van-e update BIOS-hoz", ha igen, frissítsd, ha nem okoz problémát (persze előtte megnézheted, milyen újdonságokat tartalmaz az aktuálishoz képest).

A másik javaslatom pedig az lenne, hogy cseréld le a kábeleket (adat- és tápkábelt egyaránt), illetve válts portot, továbbá - még szintén ehhez kapcsolódóan -, ha a quick POST engedélyezve van, tiltsd le. Ezzel az utóbbival arra utalnék, hogy esetleg túl gyorsan jut el a gép a lemez detektálásáig, és lehet, hogy a felpörgési ideje átível ezen. (Második indításnál már "félmeleg" állapotban van, azért mehet szerintem.)

Ha bármelyik javaslat segített, tudasd velem.



#12923 Vinyó hiba

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. December 14. 23:17 PM in Hardver

Dátum: tomyboy2

De ekkor megfogom a kábelt, és ki-be húzás után újra látja.

Ezt menet közben csinálod?



#12851 Adobe Reader X

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. November 22. 16:46 PM in Segédprogramok

Windows 7 N x64-et használok, nálam nem ír hibát akár magát a programot indítom el, akár egyből dokumentumot nyitok meg. (9.4 után lett feltelepítve, miután az uninstallálva lett.)
Csak a Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x64 8.05.59192 van jelenleg feltelepítve.



#12828 Windows Live Messenger 9

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. November 05. 17:31 PM in Internet, hálózatok

Tűzfalat használsz? Esetleg teszteld le a beállításoknál (utolsó opció), hogy tud-e csatlakozni a szerverhez. Ha nem, ott megmutatja, mivel van gond.



#12827 Videókártya kérdések

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. November 05. 17:27 PM in Hardver

Nem baj, működik azzal is.



#12724 Internet Explorer 9

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. September 29. 14:30 PM in Internet, hálózatok

Ha belenézel a .reg fájlba - még, ha nem is értesz hozzá - láthatod, hogy sok módosítást nem csinál :)
Vissza is lehet állítani, ha nem tetszik, de nem hiszem, hogy bárkinek is szándékában állna, ezért nem is linkeltem azt.



#12722 Internet Explorer 9

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. September 28. 23:08 PM in Internet, hálózatok

Ezzel megmarad a menüsor: Enable IE9 Menu Bar Always On



#12716 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. September 25. 15:51 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Telepíts Hard Disk Sentinelt, az megmondja, ha a diszkkel van a gond.
Továbbá figyelj oda a hőmérsékletekre, és persze ott vannak még a különféle hardveres tesztek is. Ha egyik se jelez (komolyabb) hibát, akkor a problémád szoftveres eredetű lesz.



#12514 Windows Live Messenger 9

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. July 26. 23:23 PM in Internet, hálózatok

Flóra, úgy érted, hogy az adatvédelemnél látod a címüket? (Engedélyezettek listája.) Ha igen, onnan jobb klikkel hozzá tudod őket adni újra a listádhoz. Előfordulhat, hogy valaki törölhette az ismerőseid a listádról, de, ha ott szerepelnek, ahol írtam, akkor nincs különösebb gond. Inkább zavaró, mint tényleges probléma. A másik dolog pedig, hogy ez alatt a lista meg tudod tekinteni, kinél vagy Te fent. Onnan is hozzá tudod adni a partnereket a listádhoz. A két listán szereplő címek listája természetesen különbözhet (és valószínűleg fog is) egymástól, ezért is említettem meg azt is.



#12473 Windows 7

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. July 14. 12:47 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Utána néztem a problémá(d)nak, és azt tapasztaltam, hogy nem egyedi eset, elég kényes olvasó (nem adtak ki erre a problémára firmware frissítést).
Javasolnám, hogy inkább telepítsd pendrive-ról, ezzel a programmal a DVD-ről meg tudod csinálni a pendrive-os telepítőt:
Novicorp WinToFlash
Könnyű használni, én próbáltam már, és működik. Remélem, ez is megfelelő segítség.



#12459 Windows 7

Elküldve: Szerző: LoRenZo on 2010. July 11. 11:36 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Látom, AMD-ről van szó. Ehhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ellenőrizd, hogy teszt közben megfelelő hűtéssel rendelkezett-e a gép. Amikor legutóbb egy régi amd-t teszteltem (azt hiszem, ott is 1GB ram volt), akkor nekem is előjött a hiba (4.00-ás memtest mellett), viszont, mint később kiderült, ez azért volt, mert nem ment a cpu hűtő, és így túlmelegedett az egész alaplap, ami hibázáshoz vezetett.

Azért gondolom, hogy Nálad is hasonló dolog lehet a probléma forrása, amikor nekem valóban hibás memóriám volt (2 vagy talán 4 GB - használt modulok voltak), akkor nem fél óra után írta ki a hibákat, hanem szinte azonnal. Szerintem a nagy melegben nem biztosít megfelelő hűtést a rendszered önmagának, és ezért van kékhalálod. Pontosan emiatt teszteltem én is az elején említett gépet, azóta, hogy ráállítottam a "performance"-s teljesítményre a ventiket a BIOS-ban, nem szóltak, hogy előfordult volna újra. Esetleg próbáld meg Te is, a Cool and Quiet-et pedig hagyd meg a téli időszakra szerintem.

Ettől függetlenül persze előfordulhat, hogy a két eset teljesen eltér egymástól, de szerintem egy próbát megér.