Ugrás a tartalomhoz


oizo tartalmai

Összesen 73 elem van oizo-tól (Search limited from 2023. March 30.)



Sort by                Order  

#7205 Office 2007 integrálása Win telepítőbe

Elküldve: Szerző: oizo on 2009. March 03. 00:49 AM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

Köszi, ez nagyon jól jött. :)
XP kérdés továbbra is fenn áll.. )



#7186 Office 2007 integrálása Win telepítőbe

Elküldve: Szerző: oizo on 2009. March 01. 19:03 PM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

tx
NLite megoldásom van, csak az Office 2003-hoz volt..
Office integrator-ral integráltam az sp1-et és elvileg pass benne van a setupban. (tehát nem kell csak futtatni és felmegy)
Ha minden jól megy, akkor az MSFN oldaláról leszedett valamelyik parancssoros megoldás jó lesz, csak nem tudom, hogy 2007-hez milyen kapcsolókat kell használni..



#7179 Office 2007 integrálása Win telepítőbe

Elküldve: Szerző: oizo on 2009. February 28. 22:02 PM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

Dátum: Viktorio

Dátum: male

Melyik Windows-ba? XP, Vista, Windows 7?

ezt így sorba légyszi :(

húde egyszerre mondtuk ezt :D



#7178 Office 2007 integrálása Win telepítőbe

Elküldve: Szerző: oizo on 2009. February 28. 22:01 PM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

Dátum: male

Melyik Windows-ba? XP, Vista, Windows 7?

igen ebben a sorrendben :(



#7173 Office 2007 integrálása Win telepítőbe

Elküldve: Szerző: oizo on 2009. February 28. 03:19 AM in Office 2003, Office 2007, Office 2010, OpenOffice

üdv.
Valaki esetleg tud működőképes megoldást erre?
Azt tudom, hogy megoldható és hogy az sp1-et ki kell valahogy bontani az Update mappába de eddig ez minden.
Valami batch megoldás is jó lenne ami megcsinálja első indulásnál a telepítést, csak ne kelljen hozzányúlni.



#6090 GPRS Internet kérdés

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. November 24. 16:04 PM in Hardver

cfos connect talán javítja ha beállítod de az sose lesz stabil net. elég ha sokan torrenteznek a tornyon amin vagy és buktad is.
de ez már HSDPA :D



#5571 n-lite!

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. September 03. 23:19 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: honoris

Sziasztok!
Most smerkedem az n-lite progival.Egyenlőre kínai, ha tudtok olyan oldalt, ahol részletesen elmagyarázzák egy átlagfelhasználónak a használatát, azt megköszönném.XP prof.sp2-m van és szeretném beletenni a drivereket, meg jópár progit.Evvel kapcsolatban pedig azt szeretném kérdezni, hogy mi az igazság abból, hogy nem minden progit lehet belerakni /pl.Nero/.Még egy , hogy csak cd-re lehet kiírni vagy dvd-re is és dvd-ről települ-e az XP.Várom jótanácsaitokat.
Szia!
Bármit bele lehet, csak nem az nlite-tal. Az nlite-tal max IE-7-et és installer 4.5-öt javaslom, és még frissítéseket se. Okozhat gondot, és úgyis kijön 20 másik 2 hónap alatt, ami esetleg még feleslegessé is teheti a régit...
Minél kevesebb rendszerrel kapcsolatos dolog lessz hozzáadva, annál kisebb a hiba lehetősége is.
Ha jól tudom, szolgáltatásokat telepítő dolgokat is jobb kihagyni (de én azzal nem is próbálkoznék/tam)
Nerot meg lehet oldani, CS3-mat is szóval ha elég elszánt vagy szinte mindent.
Én ezeket tettem bele és tökéletesen működik minden!

Internet Explorer 7, Media Player 11
CCleaner
CfosConnect
Defraggler
Driver Magician
Everest
FsCapture
InternetDownloadManager
LanSpy
NexusRadio
NetMeter
RegSeeker
SafeXP
TCPView
TweakUI
WipeDisk
Unlocker
WinUpdateDownloader (lista letöltés: windowsupdatesdownloader.com/UpdateLists.aspx)
XP Antispy
YourUninstaller2008
DeskSpace
Glass2k
RocketDock
ShockUtility
UberIcon

+telepítők:
MSN + patch
Windows Live Mail
Virustotal Updater

Az se mindegy mit törölsz és mit nem. Én nagyon sokat töröltem, de a kompatibilitásra nagyon vigyáztam..
Ezenkívül még a témákat, vista hangokat, háttereket, Vistás rendszerfájlokat (explorer.exe, shell32.dll, stb),
felhasználóképeket, kurzorokat, képernyővédőket, stb, stb-t is lecseréltem.
Ha megnézed, ezek olyan programok és fájlok, amiket sokáig használhatsz, nem jön ki havonta új verzió, vagy nem kell nagyon frissíteni... Én azt mondom, ne tegyél nerot bele, mert 5 perc alatt mindig letöltheted a legfrissebbet és előbb utóbb nem lesz jó hogy benne van. Ha a többi alap dolgot felteszed, akkor már ezekkel a programmokkal nem nagy dolog és okosabb is később variálni.
Persze te döntöd el. Olyan leírást nem találtam, ami leírta volna hogy integráljam a programokat és egyebeket. Ez elég bonyolult dolog és sokminden kell hozzá. Párszor újra is kell húzni a gépet, eleve tiszta rendszeren kell nekifogni és minden fájlt neked kell beillesztened a helyére... (ha tudod hova való :))
Én hónapokig bajlódtam vele. Ha gondolod egy két dologban segítek, de elég hosszú lesz. :)
Persze nem nlite-addonokról beszélek. Azok nem magyarok és ráadásul hibákat okoztak nálam mindig is. (nameg csak jobb ha saját és tudod mit raksz bele nem?)
előre is sok sikert )



#5563 A nagy Vista-átverés

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. September 01. 23:18 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

na ez az amit utálok. engem visszatart mást nem. és még dícsérik is, ez a gáz. 3 dolog fogta meg ezt is, mind3 ingyenes és köze nincs a ms-hoz. 1. firefox noscript, 2. spterminator, 3. comodo.



#5562 A nagy Vista-átverés

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. September 01. 22:59 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

java malvare neten keresztül lazán beépült az ie-be és sys32-be. uac meg se mozdult rá. ha nincs fenn egy normális tűzfal fogalmam se lenne róla. friss Vista SP1. persze ha meg akarom nézni feladatkezelőbe mi zajlik a gépen, azt blokkolja... :)
nagyon menő



#5515 n-lite!

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 24. 19:16 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

nézz utána nem e csak xp-hez jó e. amúgy szinte semmit nem fogsz használni belőle ha felteszed és vlite-tal nem is veszélytelen a driverek integrálása



#5512 n-lite!

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 24. 05:53 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

de talán ezt kerested
http://about-sexxx.c...ivers-2008.html



#5508 n-lite!

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 23. 19:11 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

http://www.drivermag...n.com/index.htm

én inkább ezt ajánlom és egy kattintással minig megvan a friss amihez kell



#5468 Hálózati munkacsoport XP SP3 & Vista SP1

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 16. 18:09 PM in Internet, hálózatok

hiba oka nálunk a hálókártya volt. valamiért csak a 10 megát támogatja tesóm gépe.



#5446 Hálózati munkacsoport XP SP3 & Vista SP1

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 14. 18:13 PM in Internet, hálózatok

Dátum: Kobra

A hálózatoknál még mindig nem látják egymást, de az egyik XP prof. SP3mon a WMP bejelentette, hogy látja a Vistán megosztott médiákat:o

ellenben a Vista még mindig nem hajlandó látni saját magát a hálózat felől... mindenre jogok hiányát kapom...

nem tudom, de hátha itt találsz valamit ami neked kell...
http://lacy.hu/vista/halozat



#5445 Hálózati munkacsoport XP SP3 & Vista SP1

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 14. 18:08 PM in Internet, hálózatok

hi. nekem is ilyen gondom van. a netet nem tudom megosztani Vista-ról XP-re. eddig már volt hogy működött, de már mindent megpróbáltam és most sehogy nem akar menni.
a helyi kapcsolatnál jó az ip mindkét gépen és az átjáró is, de mind2 csak küld és nem fogad semmit. azt írja ki a diagnosztika, hogy nem rendekezek érvényes ip konfiggal, de az ip jó a részleteknél, netbios engedélyezve, ics engedélyezve, bejövő dolgok amik kellenek engedélyezve és mégse megy. hiába törlöm, tiltom csinálom meg újra, mindig ugyan ez lesz belőle... mi az amit be kéne állítani vistán hogy lássa az átjárót a másik gép? merthogy varázslót meg értelmes dolgot a súgóba nem igazán találok...
azt írja a kapcsolat tulajdonságoknál hogy korlátozott, a háló központba pedig hogy nem azonosított. nem tudom MSHOME-ba se tenni
tx



#5438 A nagy Vista-átverés

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 13. 16:10 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Na lefuttattam pár programot. UAC nem kérdez rájuk, csak a saját tűzfalam... Abban engedélyeztem a dolgokat és az UAC onnantól semmire nem kérdezett már rá. Restart, UAC működik tovább.
Hogy mi történt amíg nem működött, azt nem tudom pontosan, de a tűzfal mindent fogott volna, ha nem engedem át...



#5421 Windows XP integrálás

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 11. 02:20 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

szia. a név mindegy, a cdburnert meg nem ajánlom. szerintem próbáld meg nlite-tal integrálni, azzal legalább ie7-et is beleteheted. utánna vagy iso és mount vagy közvetlen írás. én nero-val írom ki mostmár, mert nekem is problémázott néha, a cdburner meg hazavágta az összes cuccomat..
azt is lehet, hogy nlite után, mikor végzett kilépsz és megcsinálod az isot neroval. Media player 11 integratorral meg az is benne lesz..
http://invitel.hu/kr...integrator.html
az oldalon lévő problémával én nem találkoztam, de csinálsz egy backupot és bemásolod utána max...



#5417 A nagy Vista-átverés

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 10. 14:24 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: Lalo

Amióta a Windows megszületett folyamatosan utálják és folyamatosan használják. Még emlékszem, hogy mit kapott az XP mikor megjelent, ma meg sokak szerint jobb mint a Vista. A folyamatos vitát a Linux oldalról is gerjesztik, mert bármennyire is jó, és ingyenes, nem tudott igazából áttörést elérni. A Vista meg biztos, hogy nem tökéletes, mert olyan nincs (esetleg a konkurencia). Nekem másfél éve van meg, munkámból adódóan elég sok multimédiás programot használok, problémák nélkül. Ráadásul épp olyan gyors, mint az elején, ami ugye egy másfél éves XP-n csak álom. Az UAC meg egy szükséges rossz, hiszen az ajtókat sem kéne zárni, ha nem lennének betörők. Meg aztán mikor futsz össze az UAC kellemetlenségeivel? Ha programot telepítesz, vagy rendszermappában akarsz buherálni, vagy valaki a nagy sötétségből úgy gondolja, változtat a géped összeállításán. Átlagos esetben azért ezek nem napi teendők, no meg ki is lehet kapcsolni, ahogy az ajtót is nyitva lehet hagyni a lakásunkban. A Vista értékelésénél sem szabad leragadni az UAC utálálával, mert az tévútra vezet. A fentien túl nem kell sajnálni a Microsoftot a Vista eladásai miatt. Nézzétek meg a cég eredményeit...Még nincs csődveszélyes helyzet.

Én nem utálom. Tudod mit utálok? Hogy telerakják automatikusan futó veszélyes, lassító, felesleges és gagyi dolgokkal. Ez az amit nem kéne. Az hiányzik belőle, hogy mondjuk kiválasztod neked mire kell és azt futtassa ami ehhez szükséges. Alapból nekem is nagyon tetszik (4 tweak program után). Szép, stabil, tényleg nem olyan lassú ha megcsinálod. De mindet neked kell megcsinálni. Linuxon ez nem igaz. Az mégjobb rendszer, csak arra nem találsz semmit, mert free az egész és ingyen nem fejleszt senki sem. (már nagyobb cégek) Nameg ez magával hozza azt is, hogy mégjobban hanyagolják az egészet. Sajnos.
Azzal aztán 20x ennyit megtehetsz, csak nem sok értelme van otthoni használatra.
Ráadásul a net is unix alapon nyugszik. Vajon miért? Nem hiszem hogy le kell írni a külömbséget. A windows az ami nem ért még el áttörést mert hiába minden uac meg deffender ha egy sebezhető rendszer van alatta.



#5414 Levelezőprogramok

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 10. 00:23 AM in Internet, hálózatok

Live, mert kezeli a hotmailes http-ket is. )



#5413 A nagy Vista-átverés

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 09. 23:34 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: twollah

Anno egy eve a notebookom OEM Vistaval vettem.
Nekem az elso pillanattol kezdve semmi nagyobb bajom nem volt vele.
Kis butykolessel lecsupaszitottam, nincs szuksegem a parasztvakito dologokra, klasszikus Windows GUIra allitottam a kinezetet.
Plusz par finomitas es szepen zorog.

én is ezt mondom. maga a rendszer teljesen oké de a piszkálgatás nélkül elég nagyot fog a gépen.

az előzőhöz meg még annyit, hogy a tűzfalam használ még + egy nem gagyi heurisztikát is ami egy két dolgot élből le is szed. nem mondom azt hogy az uac nem állítja meg a dolgokat, hanem csak azt mondom hogy kevés, mert sokmindenre yest kell nyomj, mert más lehetőséged nincsen.



#5412 A nagy Vista-átverés

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 09. 23:20 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

die, Bootor: pontosan erről beszéltem. az igen és a nem édes kevés lehetőség. pps persze hogy tudod hogy nem de egy telepítő vagy egy exe futtatásánál már nem biztos hogy nemet nyomsz... szabály alkotás meg nincsen. magyarul részemről nem életképes a dolog. nem akarok olyat írni amit nem lehet, de én lefuttattam már nem egy exe-t ami fertőzött volt, anélkül hogy beépülne. azért mert tudom szabályozni a dolgokat. másrészt uac nélkül is él a sys fájlvédelem uh nálam off.
nem tudom kinek milyen tűzfala van de nálam az is figyel mindenre. a külömbség csak annyi, hogy az igent megnyomhatom úgy is hogy kategóriákba teszem a programot, amit szintén én állíthatok be, hogy milyen engedélyeket adok hozzá, ha pedig nem teszem sehova akkor egy-egy exe-nél minden mozdulatot külön is felügyelhetek. szóval még mindig nem értem ennél mivel több az uac.



#5392 A nagy Vista-átverés

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 09. 09:59 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

a magam nevébe annyit mondhatok, hogy mikor felraktam én is elrontottnak hittem. hiába jó ha elrontják és én még mindig azt mondom, hogy ez a helyzet. biztonság? így? nézz meg egy linuxot. az biztonságosabb kicsit és mégse kell hozzá qc... maga Vista teljesen jó, de ez a biztonság téma rendesen el van rontva benne. sajnos azt én nem tudtam, hogy ha kikapcsolsz egy pár dolgot nem lassul be. miért? mert fél napig szenvedtem a felugrókkal és a lassulás miatt az sp1 is elég kemény mire felment, nameg egy XP-n ami 2 perc volt ezen katasztrófa lett, ezért azzal a lendülettel le is szedtem. erre mit lehet mondani? gáz.. az is, ha nem csinálom meg magamnak... magyarul elrontották és nem az a hibás akinek nem tetszik, hanem aki konfigolta a rendszert. ha csak annyit megtettek volna, hogy gyárilag másképp állítják be, szerintem sokkal másabb lenne sok ember véleménye. az enyém legalábbis biztos, hogy az lett volna. csináltam egy 600 megás telepítőt, hogy azon írjam meg a másikat, amit majd felteszek.. hát ne tudd meg mi a külömbség. szinte semmivel nem lassabb mint az xp csak tele rakták hagyne mondjam mivel. de minek??? nameg azért vannak vicces dolgok. pl témát gyárilag nem tehetsz rá... még a telefonomra is lehet. akkor erre miért nem?? hátha megtetszik valakinek? vagy az uac mire jó? futtatni akarod okézol... akkor minek kérdez? létezik amit ez fog meg azon kívül amit használni akarsz? nem hát. annyi eszem csak van enélkül is, hogy ha elindítok egy programot, akkor azért teszem, mert futtatni akarom. értelme annak lenne, ha ezt szabályokhoz kötném. mint egy normális tűzfallal, nem? ez olyan mint ha az étterembe minden falatnál oda rohanna a pincér és közölné, hogy akár gyomorrontást is kaphatsz ha eszel.. biztos lenyeled? nem. csak vicceltem vazeg..
úgyis lefuttatod és úgyis megkapod a vírust ha van. nem ezen múlik. pláne ha a deffender és a win tűzfal "védi" a géped.
szerintem ez itt a gáz. úgyse jó. akkor minek lassítják le vele a gépet? hátha rosszul leszel tőle? nem értem.



#5390 UAC figyelmeztetés

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 08. 22:32 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Nálam telljes off az összes ilyesmi. Még az is idegesít, hogy nem tudok egy rendszerfájlt lecserélni ha akarok, nem hogy még ezt is okézgassam.. Merthogy mi mást nyomna aki futtatni akar valamit? Pl. Ccleanernél. Szerintem itt is egy jó tűzfal negyed annyit eszik és 100x annyit ér ér, de ez csak privát vélemény.



#5388 Vista Gyorsítás

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 08. 20:16 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

nem tudom kinek mondok újat, de 2-3 tweak progival úgy be lehet állítani a Vistát, hogy szerintem simán vetexik az XP-vel sebességben. annyira bejött, hogy fenn is hagyom. :D



#5379 UAC figyelmeztetés

Elküldve: Szerző: oizo on 2008. August 07. 15:24 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

http://www.tweak-uac.com/home/