Ugrás a tartalomhoz


AGATA tartalmai

Összesen 2 elem van AGATA-tól (Search limited from 2023. April 29.)


Sort by                Order  

#5471 Memória kérdés

Elküldve: Szerző: AGATA on 2008. August 16. 20:26 PM in Hardver

Szia,

Igen kipróbáltam egymagába is mind a 2 slotba, de úgy se működött. A hardverhiba meg csak a memóriától eredhet hiszen ha kiveszem minden megy mint ha mise történt volna tehát egyértelmü hogy azzal az egy memóriával van baja a gépnek. Így csak két lehetőség maradt fent, vagy hibás a memória vagy csak egyszerüen nincs jóba a rendszerrel. A munkahelyemre nem rég vettem egy ugyan ilyen memóriát ha más nem hétfőn kipróbálom bent, és akkor könnyen a végére járok. Ha hibás akkor csere.
Minden esete köszönöm a gyors választ, ha valami értékeset megtudok akkor megírom.

Üdv



#5469 Memória kérdés

Elküldve: Szerző: AGATA on 2008. August 16. 18:55 PM in Hardver

Sziasztok,

A következő kérdésem lenne memóriával kapcsolatban:
Van egy ASUS P4B533-X alaplapom és van benne egy "NoName" 512MB DDR-400 PC3200-es memória. Bővítés céljából vettem bele egy Kingmax (MPXC32F-D8KT4B PKA5) (S/N: E88U00606001) 512MB DDR-400-as memóriát.
Miután összeszereltem és bekapcsoltam a következőt csinálta:
Elindul a gép, a monitor nem kapcsol be ámbár a vinyók felpörögnek a dvd is villog de kb 15 másodperc ilyen módu üresjárat után leáll. Ha nem nyúlok hozzá akkor kb. 5 másodperc múlva magától megint bekapcsol és ugyan ezt eljátssza, egészen addig amíg nem én kapcsolom ki.
Tudni kell hogy 2 memória slot van az alaplapon és kipróbáltam mindenféle variációval. Megfordítottam a kettőt, kiszedtem a régit az ujjat külön-külön mindkettő slotban megnéztem de, ugyan az a viselkedés.
Gondolván esetleg hogy BIOS frissítés segítene a dolgon megpróbálkoztam azzal is. 1001-esről 1005-ős verzióra update-eltem de szintén semmi változás.
Nos ebben az ügyben szeretnék valakitől eszet kérni.

A választ előre köszönöm.