Ugrás a tartalomhoz


dtech tartalmai

Összesen 36 elem van dtech-tól (Search limited from 2023. April 27.)



Sort by                Order  

#5046 Milyen számítógéped van? (hardware)

Elküldve: Szerző: dtech on 2008. June 19. 12:02 PM in Hardver

Így 2008 táján talán kicsit furcsán lehet nézni a konfigomra, mert nem éppen mai alkatrészekből áll.
De, hogy elpusztíthatatlan és atomstabil: az biztos! :(

Alaplap: Intel Easton D815EEA
Lapkakészlet: Intel Solano i815E, 133MHz Front Side Bus, AGP 4x
Processzor: Intel Pentium IIIE, 1000 MHz, 133MHz FSB, 256kB Level-2 Cache (Coppermine)
Memória: 2 x Samsung 256MB PC133, M3 Registered SDRAM (ECC)
Merevlemez: 3 x Seagate Cheetah ST318406LW UltraWide-160 SCSI 17GB, 10000RPM (LVD/SE)
SCSI vezérlő: Adaptec 29160 Ultra160 SCSI LVD/SE PCI (64bit)
Optikai meghajtó: LG GSA-4081B DVD-RAM Drive (ATAPI)
Hálózati kártya: 3Com 3C905B-TX Fast EtherLink XL 10/100 Adapter (PCI)
Hangkártya: Creative Ensoniq ES1371 Sound Blaster 128 (integrált)
Videókártya: nVIDIA GeForce2 MX400 AGP 32MB (Inno3D)
Képernyő: LG Flatron F700B 17" (CRT)
Ház / tápegység: NEC Express 5800 Server (TM1200) / 350W ATX
Operációs rendszer: Microsoft Windows XP Service Pack 3 (OEM), Debian GNU/Linux

u.i.: Kéretik nem ócsárolni, mert nekem ez a konfig aranyat ér...



#5035 Távoli asztal 6.0 kliens - Miért nincs hang?!

Elküldve: Szerző: dtech on 2008. June 18. 12:42 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: Bootor

Szia,
Más output választás?
Vagy driver frissítés?
Sajna távoli asztalnál csak 1 output van, méghozzá a "Microsoft RDP audióillesztő", amivel így önmagában sokmindent nem tudok kezdeni, mert ez egy virtuális valami.

Azért is nélkülözhetetlen a hang, mert nagyméretű RAW hanganyagokat kell vágnom, és sajnos nem mindig van időm átcaplatni a városon a laborig. De például FTP-n letöltve RAW formátumban iszonyatosan nagy méretű lenne, a forrás miatt. (Ráadásul utána esetleg visszatölteni dupla pazarlás.) Mindemellett a szoftverekre saját használatú lincenszem sincs, kizárólag a stúdiónak.

Így sajnos nem igazán tudom nélkülözni a "távoli" hangot, de az SP3 telepítéséig a régi RDP-klienssel tökéletesen működött. Szóval tanácstalan vagyok... :(



#4922 Távoli asztal 6.0 kliens - Miért nincs hang?!

Elküldve: Szerző: dtech on 2008. June 04. 15:35 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Üdv, mindenki...

Egy olyan problémám van, amitől már lassan a falra mászok, nevezetesen: amióta az MSRDP 6.0-os klienst használom, azóta hiába állítom be, hogy a hangok "kerüljenek át erre a gépre", egyszerűen nem megy, csak síri-csend-szinróma van. "Bad DirectSound driver" és hasonló hibákat kapok. A korábbi verzióval viszont minden tökéletesen működött, de mivel az XP SP3-ban alapból ez van, sajnos már nem tudom a régit használni... ;)

Netán más TCP/UDP-portot használ a hang, mint korábban? Esetleg a terminálszervert kellene frissíteni? Sajnos nem tudom, hogy mi lehet az oka, de nagyon kellene az a hang. Ha valaki tud valami orvosságot erre, akkor legyen szíves ossza meg velem.

Előre is köszönöm...



#4634 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: dtech on 2008. May 09. 20:58 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Én pedig service pack nélküli OEM XP-be integráltam bele az SP3-at, de a telepítőkód nélküli telepítés nem működik. Megpróbáltam utánanézni, hogy miért nem megy, és kiderült, hogy csak az SP1 és az SP2 frissítésével működik. Itt igazán csak arra lennék kiváncsi, hogy miért van ez, hogy nem megy sp nélkülivel?! :?
Az "egyszerűen nem megy" indokot nem veszi be a gyomrom... :(



#2430 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. December 17. 21:49 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Na jó, de a 2008 1. félévben már a végleges, vagyis nem "alpha/béta/release candidate", hanem a teljes értékû hibamentes és minden verzióval (Pro/Home/MediaCenter/TabletPC) kompatibilizált változat lesz. Abból lesz majd mindenféle nyelv és az lesz a támogatott, nem pedig a mostani RC vagy a korábbi 2 kikerült béta.

Amik mostanság kikerültek azok tesztelésre valók és arra jók is, de másra nem igazán.
Most már mindjárt 2008, bírjuk már ki valahogy... :)



#2429 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. December 17. 21:22 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Ha az állami támogatású nappali tagozatos felsõoktatást fizetõssé akarják tenni akkor én nem várnék tõlük semmit igazából. :)

Ennyi erõvel gondolkodhatnak például így is:
"Egy szemeszterben fizetendõ tandíj összegbõl hányszor is jönne ki például egy Vista?!
Akkor meg minek ingyen szoftver? Ha a tandíjra van pénz, akkor szoftverre is van..."

Hülye gondolkodásmód lenne, de ez mégiscsak Magyarország, itt már ez sem lenne meglepõ... :)



#2367 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. December 15. 09:56 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Az alap csomagban az alábbiak vannak:
- Windows XP, integrált SP2-vel (VOL)
- Windows Vista Business (OEM)
- Office 2003 Professional (OEM)
- Office 2007 Enterprise (OEM)

Ezek mindegyike magyar nyelvû. Bár érdemes elgondolkodni azon, hogy ha valaki most rendeli, akkor kb. jövõ év elejére kapja meg, de ennek ellenére a licensz csak márciusig érvényes, utána meg kell hosszabbítani. Hogy meg lehet-e hosszabbítani vagy ezután az idõpont után lehet-e licenszet kérni az már Állam bácsin múlik.



#2033 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 24. 07:51 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Igazából nem tudom megérteni, hogy DX10 miért nem jelenik meg XP-re. Win98-ra is volt DX9, de az még csak nem is NT alapú volt. Szerintem a dolog nem technológiai jellegû sztem, inkább üzleti... (a.k.a. vegyé' Pistát... izé Vistát... :eek:)

Sajna a 4GB-nál nagyobb memória kezelését a 32 bites architectúra szabja meg, amely csak 4GB-ig tud memóriát címezni. A poén az, hogy "elvileg" erre már egy i386-os proci is képes lett volna, de akkor még a fene se gondolt arra, hogy GB-os méretekben lesznek egyszer a memóriák... :)



#1918 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 18. 22:39 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

RC1-nél tartunk már? Vagy csak kacsa a Release Candidate megjelenése? :confused:



#1878 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 16. 18:02 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Office sajna csak a Tisztaszoftver csomagban van, viszont abban rögtön 2 is (2003 és 2007 is), illetve Windows Vista mellett XP SP2 is. Utóbbi elvileg mennyiségi licenszben, így több gépre is feltehetõ.

Innen letölthetõ megrendelõlap:
http://www.tisztaszo...s/?m=igenylolap

A tanulmányi osztályon alá kell iratni, vagy mellékelni egy hallgatói jogviszony igazolást.



#1873 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 16. 17:50 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Szerintem Luna a Tisztaszoftver programra gondol. Ott azért az adathordozókat és a postaköltséget ki kell fizetni. És idõbe is telik, mire kiküldik. (Nekem kb. 3 hét volt.)



#1866 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 16. 16:12 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Elvileg direkt van így csinálva, hogy bejelentkezés nélkül látszik mi a kínálat, szal nem hiszem, hogy rejtve lenne. Láttam az oldalon írt listát, de sztem ez hasonló lehet a Széchenyi István Egyetemi - neszesemmifogmegjól - XP MUI-esethez. (Letölthetõ újdonság, ami nem letölthetõ.)



#1864 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 16. 15:55 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

http://msdn60.e-acad...isk_dit&np1=112
Én itt olyat nem látok...:confused:



#1862 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 16. 15:05 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Látom Miskolcon sem jobb a helyzet, mit Gyõrben.
Nemhogy magyar termék, még Vista sincs...

(Jah és a letöltés linket is alig találtam meg...)



#1857 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 16. 09:30 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Hozzátenném még Bootor postjához, hogy az MSDNAA keretében nem csak kliens operácós rendszerek, hanem szinte a Microsoft összes programja letöltehetõ vagy kikölcsönözhetõ (utóbbi nem mindenhol) az Office és a játékprogramok kivételével, akár több nyelven is. (Pl.: Windows Server rendszerek, Visual Studio, nyelvi csomagok, stb.)

Hozzátenném azt is, hogy "normálisabb felsõoktatási intézményeknél", igen (pl.: BME, ELTE) tényleg normálisan hozzáférhetõ, csak ahol én tanulok, ott speckó nem éppen így van: Széchenyi István Egyetem.

Alapvetõ problémák:
- CD-kölcsönzés NINCS, rákérdeztem személyesen, de persze a honlapon azt írják, hogy van.

- A Vista kivételével semmibõl nem lehet elérni magyar verziót. (Máshol érdekes módon lehet, csak a SZE-n nem?) Például ELTE: 6 különbözõ nyelvõ XP érhetõ el. (Mondjuk, hogy francia, olasz meg spanyol minek. No mindegy, õk tudják. De nekik legalább van.)

- http://msdnaa.sze.hu/ -> Fõoldal:

"Újdonságok:
Windows XP Multilingual User Interface Pack CD1-5 (magyar a 4. CD-n található)
Windows XP Tablet PC Edition 2005 CD1-2"

Persze letölthetõ cuccok között nincs bent egyik sem.
Rákérdeztem e-mailben, hogy akkor mégis hogy lehet hozzáférni mondjuk az XP MUI-khoz.

Jött a válasz:
"A Windows XP MUI-t sajnos nem áll módunkban elérhetõvé tenni."

A BME-nek meg igen??? Hmmm, érdekes...
(Persze az oldalon még mindig ki van írva, hogy údonság.)

- A szoftverkészletben Windows Server 2003 R2 kiadások nem szerepeltek. Írtam egy mailt és kitették, persze amit hangsúlyoztam, hogy "MAGYAR"-t, abból nem lett semmi és valahogy a válaszmailben is elfelejtettek róla említést tenni.

Konklúzió:
No comment...

Az összehasonlítás kedvéért a szoftverkészletek:
BME:
http://msdn63.e-acad...daa_vik&np1=112

ELTE:
http://msdn63.e-acad...=elt_ik&np1=112

És a feketebárány, SZE:
http://msdn62.e-acad...siu_iee&np1=112



#1818 Windows MUI pack-ek

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 10. 21:27 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Létezik angol MUI akármilyen nyelvû XP-re?



#1783 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 07. 10:33 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Én személy szerint kipucoltam õket, és nem lett semmi probléma belõle. Persze úgy kezdtem, hogy elõször áthelyeztem valahova, ha hiányolja akkor visszateszem. Eleddig semmi.

Viszont egy WSUS3 telepítéssel sikerült hazavágnom az IIS-t, és a Home Server webes bejelentkezését nem tom visszaállítani, mindig valami hülyeséget ír ki, és persze a WSUS sem megy. Most speciel vmi dll-re mondja, hogy access denied. (Egy apache vagy egy lighttpd szeverben konfigjában pillanatok alatt megmondom, hogy hol a hiba, de az IIS GUI-jában?!)



#1695 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. October 29. 17:47 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

A végleges verzióval kapcsolatban - ugye az már tény, hogy OEM - de vajon Magyaroszágon lehet-e majd kapni Home Server alapú harvereket (és ha igen, akkor nagyságrendileg milyen árban) illetve akkor már adódik a kérdés, hogy magyar nyelven elérhetõ lesz-e egyáltalán?!

Valakinek van valami infója ezzel kapcsolatban? Mert sajna semmi kézzelfoghatót nem találtam eddig... :)



#1680 Böngészés, de mivel? (IE, Firefox, Opera, Chrome, Safari)

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. October 28. 08:36 AM in Internet, hálózatok

Bár lehet, hogy már késõ, de csatlakoznék énis az elõttem szólókhoz...

Én személy szerint IE7-et és Operát is használok, az FF-el kapcsolatban már jóideje rossz érzéseim vannak sajnos és ezek miatt is kerülöm a Firefox és egyéb "gekkós" haverjainak a használatát. (Pl.: a CSS-el azt csinál amit akar, néha elfelejt betenni dolgokat, néha improvizál; letöltés defaultba az asztal közepére; "van új verzió, sunyiba letöltöttem, telepítsem?"; stb. Oké, hogy be lehet állítani, de akkor is.)

IE7 kimondhatatlanul sokat változott a 6-oshoz képest, bár beletellett pár napba míg megszoktam, hogy jópár dolog más helyen van, de sztem ezzel nem vagyok egyedül. Stabilitás: nagyjából rendben van, de nálam az Adobe kacatságai (Pl. Flash Player, meg hasonlók) tiltva vannak, mert azoktól néha befagy, ami sztem ez nem kimondottan az IE hibája.

//OFF START:
Az Adobe szerint mindenkinek atomerõmû van a gépében. Hát sajnálattal közlöm velük, hogy nekem speciell nem. Az Adobe Reader is már 200MB. Fél óra mire elindul, aztán be is fagy az X-edik pdf-oldalnál. Hol élnek ezek???
ENF OF "OFF"//

Nah, akkor "Opera":
Jópár új fícsört dobtak bele az utóbbi idõszakban, bár ebbõl csak keveset használok, mindenesere hasznosak. Rögtön páldául a gyorshívó: 9 oldalt be lehet állítani, és egy klikkel el lehet érni, miniatûr méretben meg is jeleníti az oldal képét új fül nyitásakor. Beépített bittorrent kliens (ezt mondjuk nem használom, ott a jól bevált uTorrent :)), build-in levelezõ, IRC-kliens, hírolvasó, meg még milliónyi cucc.

A közhiedelemmel ellentétben az Opera ingyenes lett a 9-es verzió óta, semmi reklámcsík, és a stabilitása is kiválló (akár Windows akár Linux alatt). Ha viszont mégis ledöglene, akkor sincs baj, az újbóli indításkor folytathatjuk a korábbi állapotot, mintha misem történt volna. Letöltések: bármikor megszakíthatóak és folytathatók. (IE-nél ez sajna még mindig hiányzik, vagy csak én nemtok róla, hol lehet ezt optimalizálni :() A memóriakezelést is optimalizálták, így az indítás sebessége mostmár nem fél perc (mint annó), hanem kb. az IE indulási sebességével vetekszik.



#1662 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. October 26. 10:03 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Most már engem is. Biztos valami anomália volt... :)



#1646 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. October 25. 16:17 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Nem igazán idevágó a kérdés, de csak nálam nem mûködik már pár napja az MS Connect Site? :confused:

Asszongya:
"A rendszer váratlan hibát észlelt. A kényelmetlenségért elnézését kérjük. Már dolgozunk a hiba mielõbbi kijavításán."

Immáron lassan 3 napja... :)



#1627 Windows MUI pack-ek

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. October 24. 09:05 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Csak egy tipp, de mivel - ha jól tudom - az x64-es verziót a Windows Server 2003 SP2-jével lehet frissíteni, elõfurdulhat, hogy jó hozzá a Win2k3 MUI-ja is?!

Az x64 buldszámával nem vagyok tisztában, de esetleg egy próbát megér. :)



#1384 Beszéd- és kézírás-felismerés Windows alatt

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 22. 16:37 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Tuti, hogy hivatalos cucc, mert eredeti a DVD és Microsoft Partner Program felirat van rajta. :eek: De a névvel kapcsolatban pontatlan voltam, mivel Microsoft Office Professional Edition 2003 - Developer Onsite Training a teljes neve.

Idõközben utánanéztem a Microsoft tudásbázisában és meg is találtam, hogy ezek az Office részei, de beépülnek a Windows-ba, így bármelyik Microsoft alkalmazással használhatók. A beszédcucc neve Speech Recognizer és sajnos csak angol verzió létezik belõle. :)

Viszont az Office 2003 telepítõjében sehol nem találtam meg.



#1377 Beszéd- és kézírás-felismerés Windows alatt

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 21. 17:25 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Tegnap kutatgattam az annó Microsoft-tól (és egyéb helyekrõl :eek:) rendelt/összegyûjtögetett lemezeim között, és rátaláltam egy Microsoft Office Developer 2003-as DVD-re, amin egy pdf és egy önkicsomagoló rar volt. Megnéztem mi ez, és kiderült, hogy egy VirtualPC lemezkép van a rarba rejtve, amit nagyon szeretünk :) , ezért rögvest: extract & go...

VirtualPC indítás:
Egy telepített Windows Server 2003 Enterprise bootolni indul a fentnevezett lemezképbõl, és sikeresen be is bootol. A login képernyõ fölött a háttérképre ki is volt biggyesztve a usernév és a jelszó. (Utóbbival elküzdöttem egy ideig, mivel "P@ssw0rd" volt a jelszó, az "Alt+Gr"-nek meg nem éppen ugyanaz a funkciója VirtualPC alatt, mint natúrban. De megmenekültem 10 perc vágólappal meg egyebekkel való küzdés után, mire nagyot koppanva leesett, hogy angol billentyûzet van beállítva, szal mindössze: "SHIFT+2". :()

A belépés utáni furcsa dolgokról csak annyit, hogy 2003 alatt még életemben nem láttam XP szkint (pedig az volt). Körbenéztem mi van telepítve: Visual Studio .NET 2003 MSDN-estõl, mindeféle SDK-kal, Office 2003 mindeféle extrákkal, MS-SQL elhalmozott istentudja mikkel, etc. Aztán szemet szúrt, hogy a nyelvi eszköztár nem csak annyiból áll, hogy "EN", hanem egy vödörnyi cucc volt még mellette, amiket próbálgattam, de VirtualPC alatt nem volt valami gyors.

Pár órányi Windows-zal, Ghost-tal és egyéb dolgokkal való küzdelem után valódi gépre sikerült kipakolnom a virtuális gép anyagát, és bootolt is. (Amúgy nemtom, hogy legális volt-e az egész anyagot virtuális lemezrõl valódi gépre kipakolni. Valszeg nem, de úgysem hiszem, hogy sokáig maradna.)

Most már elég erõforrásom volt kipróbálni a címben is szereplõ dolgokat.
Mikrofon elõvesz, (angoltudás szintél, mert sajna csak úgy ért, és az "akcentusomra" is be kellett elõtte tanítani :D), Diktálás bekapcs, és telebeszéltem egy oldalnyi word-doksit, persze fele hülyeség volt mert nem értette meg. :P A kézírással is elvoltam egy darabig, abban sokat nem hibázott.

Elvoltam a dologgal, mint a jógyerek, most már csak azzal vagyok bajban, hogy nem tudom ezek MINEK a részei, illetve hogy egy mezei XP alá is lehet-e telepíteni az alábbi dolgokat?! :confused:

Screenshot:
http://www.dtech.hu/...eak-control.png

u.i.: Elnézést a hosszú bevezetõ miatt, valamit a screenshot-on látható "kissé" ronda betûimért. :D



#1243 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 12. 09:16 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Jesszus, de vak vagyok, pedig már milliószor láttam... :P
Mégegyszer köszi... :)