Ugrás a tartalomhoz


abulafia tartalmai

Összesen 34 elem van abulafia-tól (Search limited from 2023. March 29.)



Sort by                Order  

#3139 Windows Mail

Elküldve: Szerző: abulafia on 2008. January 24. 12:05 PM in Internet, hálózatok

Dátum: male


Köszönöm! Egy estém ráment, de most már végre működik.
Csak azt nem értem, hogy egy frissen telepített OS-nél hogy lehet ilyen hiba?



#3127 Windows Mail

Elküldve: Szerző: abulafia on 2008. January 23. 12:09 PM in Internet, hálózatok

Nincs a protokollok között MAILTO. Hogyan tudom felvenni?



#3098 Windows Mail

Elküldve: Szerző: abulafia on 2008. January 22. 18:51 PM in Internet, hálózatok

A gondom: Vista Busines alatt a "mailto" nem működik, vagyis ha egy mailcímre kattintok, akkor a IE jön elő, közli hogy a hivatkozás nem nyitható meg, és egy felugró ablakban az üzenet: Az alapértelmezett levelező nincs jól telepítve.
Megnéztem az alapértelmezéseket, ott látszólag minden rendben.
MI a megoldás???



#2257 Laptop kérdés

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. December 07. 18:03 PM in Hardver

nem volt benyomva véletlenül?



#2225 Laptop kérdés

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. December 06. 20:12 PM in Hardver

Ez esetben valószínûleg mindegy.



#2205 Laptop kérdés

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. December 05. 22:31 PM in Hardver

Lesz, de vigyázz rá, mert csak egyszer engedi kiírni! Legalábbis az én HP-m egyszer engedi.
Akkor érdemes kiírni, amikor már minden driver stabilan mûködik, és az esetleges oprendszer frissítéseket is telepítetted.



#2180 Laptop kérdés

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. December 04. 10:03 AM in Hardver

Köszönöm!
Megkaptam, kipróbálom.



#2177 Laptop kérdés

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. December 04. 01:58 AM in Hardver

erix31,
az nLite-ot kiismertem, azzal nincs gond. Eddig vagy 20 telepítõt készítettem el, de egyik esetben sem volt jó, a SATA meghajtót nem ismeri fel. (FS Amilo Li 1818)
A support a "Intel Matrix-Storage-Manager"-t ajánlja fel, amit kicsomagolva egy kazal drivert kaptam. Hogy melyik az enyém azt nem sikerült kideríteni. A meghajtó egyébként egy SEAGATE sata 120Gb (st9120822AS-(S1)). Az összes drivert kijelölve sincs eredmény.
Nem lehet a meghajtón állítani valamit?



#2156 Laptop kérdés

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. December 03. 10:42 AM in Hardver

korai volt az öröm, bár az nLite nagyszerû progi.
Hozzáadva a drivereket, a telepítõ közli, hogy az arcsas.sys nem található.
ezzel csak az a baj, hogy ott leleddzik egy közös dll-ben.
mit tettem rosszul?



#2147 Laptop kérdés

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. December 02. 19:19 PM in Hardver

driver linkek az utánam jövõknek:

http://driverpacks.n...rPack.php?pag=m
http://unattended.ms...xp/view/web/36/

Úgy tûnik, ez a probléma az újabb gépeknél egyre gyakoribb lesz, egy hozzáértõ topiktárs írhatna egy kisebb postot a témában valamikor. :)



#2136 Laptop kérdés

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. December 02. 13:51 PM in Hardver

Az FS support a sata driver alatt a "Intel Matrix-Storage-Manager" adja, ami egy futtatható file. Igazából nem tudom, hogy hogy kerül innen a telepítõbe....



#2135 Laptop kérdés

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. December 02. 13:38 PM in Hardver

Még nem!



#2133 Laptop kérdés

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. December 02. 09:09 AM in Hardver

Köszönöm!

Nos, a driver t megtaláltam, de a probléma az, hogy hogyan integráljam bele a telepítõbe?
A vista telepítõjével nincs gond, de az XP-t szeretném feltenni, makacs ember vagyok....

Sajnos, a német nyelvû részletesnek látszó leírást nem tudtam kibogozni.



#2131 Laptop kérdés

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. December 01. 22:04 PM in Hardver

Bitte... bár ezen kívúl csak "cváj bír bitte" kifejezést ismerem, de megpróbálom... :))



#2129 Laptop kérdés

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. December 01. 20:56 PM in Hardver

Azt írja a bios:
max capacity: 120GB SATA1
Rtansfer mode: FPIO 4/ DMA 2
UDMA MOde: Mode 5

és semmit nem enged változtatni.



#2126 Laptop kérdés

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. December 01. 20:14 PM in Hardver

SOS!!!!!
FS Amilo 1718 laptopra telepítenék XP-t. A bios látja a vinyót, az XP telepítõ közli, hogy nincs telepített meghajtó!
MIt csináljak?
Lehet hogy rossz a bios beállítása? Próbáltam a default beállításokat, semmi eeredmény.

Sürgõs!!



#1998 Partícionálás utólag

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. November 22. 16:43 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Nem lesz gond, az adat nem fog elveszni.
Elvileg a windows is megcsinálja, csak a rendszerpartíciónál makacskodik.



#1823 Partícionálás utólag

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. November 11. 01:26 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

KÖszönöm!
Remélem sikerül!



#1819 Partícionálás utólag

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. November 10. 22:40 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Új laptomomon a vista telepítõ esélyt sem adott arra, hogy a merevlemezen több partíciót hozzak létre. Gondoltam semmi gond, a lemezkezelõvel majd újrapartícionálom. De az a probléma, hogy a :C rendszerlemezt csak mintegy 90Gb-re engedi zsugorítani, holott 40Gb elegendõ lenne.

Sto gyéláty?

A Partition Magic feltehetõen elintézné a dolgot (gondolom), de a letölthetõ változat erre nem képes, csak a teljes verzió, ami meg nincs nekem.
Létezik valamilyen módszer a probléma megoldására?



#1584 32bit-64bit

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. October 20. 13:02 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Ok. Értem. Akkor elõször tesztelem a két oprendszert.
Kösz!



#1578 32bit-64bit

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. October 20. 10:31 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Utánanéztem a neten a problémának, és valóban úgy tûnik, hogy a 64 bites OS-t csak professzionális alkalmazások esetében érdemes még használni. Úgyhogy azt hiszem, maradok egy XP prof. oprendszernél. Máramennyiben támogatja a magos processzorokat....



#1570 32bit-64bit

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. October 19. 20:03 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Nos, éppen ezt a "nagyon nagy" indokot keresem.

Nem otthonra lesz.



#1566 32bit-64bit

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. October 19. 18:37 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Gépet kell vásárolnom, ahol a számítási teljesítmény a legfontosabb. Az intel négymagos rendszerét választottam.
Az oprendszernél egy kicsit elakadtam. Mivel a stabil és megbízható mûködés munkagép lévén nagyon fontos, ezért XP-t telepítenék. Az XP tudomásom szerint 32 bites, 64 bites változatot pedig a Vista kínál.

Kérdés, hogy érdemes-e Vista64-el próbálkozni, van-e kézzelfogható nyereség, és megbízható-e?



#552 Vista driver-kezelési probléma!

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. July 17. 22:15 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Talán egy bios frissítés segíthet.
Ha nem, akkor passz...



#523 Vista driver-kezelési probléma!

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. July 14. 09:53 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Nálam is ugyanezt csinálta, minden bootolásnál újratelepítette a drivereket, természetesen rosszul. A probléma megoldódott úgy, hogy a vista újratelepítése után (automatikus frissítés kikapcs!!) feltettem az addig megjelent javításokat (AFPV-vel) majd a letöltött drivereket.
Tulajdonképpen lövésem sincs miért így jó, de most stabilan mûködik minden driver.