Ugrás a tartalomhoz


GrassMAN tartalmai

Összesen 54 elem van GrassMAN-tól (Search limited from 2023. May 18.)



Sort by                Order  

#3248 Trójai írtása...

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2008. January 28. 12:46 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Szerintem nem ártana ha ráeresztenél a gépre egy teljes ellenőrzést. Valószínű nem ott van a gond forrása, hanem igencsak berághatta vmi a rendszerbe. Ugyan ez el fog tartani egy darabig, de ugy gondolom érdemes. Asszem (nem vok benne teljesen biztos) a trójai ellen hasznos lehet a SpybotS&D is tedd fel azt is futtasd végig hátha segít.



#3140 Milyen számítógéped van? (hardware)

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2008. January 24. 12:07 PM in Hardver

saladfingers :Pontosan 21713 forint volt, szállítással együtt.

Itt a link ha érdekel:
http://www.gibzone.h...szamitogephazak



#3129 Milyen számítógéped van? (hardware)

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2008. January 23. 13:17 PM in Hardver

1-2 hete megérkezett végre a várva-várt új konfigom, ami a következő:

CPU: Intel Core2 Duo E6750
MB: Asus P5K-E/WIFI-AP (P35/ICH9R)
Táp: FSP Bluestorm II 400W
MEM: 2 GB Geil Ultra Kit DDR2 800MHz (4-4-4-12)
VGA: Asus EN8800GT/G/HTDP/512M
HDD: WD 500GB SATA2
ODD: Asus DRW-2014L1T (SATA)
Ház: Raidmax Smilodon

Plusz még ami megmaradt a régiből:
Monitor: Samsung SyncMaster 94v 19" (Majd ennek a cseréje következik, ha lesz rá keret)
Egér: Logitech MX Revolution
Bill: Logitech Cordless Desktop S510
Füles: Logitech Precision Gaming Headset
Hangfal: Genius SW-5.1 Home Theatre



#2953 samsung 2010PR error

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2008. January 17. 17:27 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Sajna érdemi megoldással nem tok szolgálni.
Az usb műxik, más usbs cuccal nincs gond? Próbáltál másik portot is?
Telepítsd fel az XPt azon m1 e a nyomtató. Vagy mondjuk vidd el egy ismerősödhüz és próbáljátok ki. Azt ha ott sem adja vidd vissza míg garis.



#2839 n-lite!

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2008. January 11. 15:34 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

http://www.symantec....br&pvid=ghost12

http://www.acronis.c...ucts/trueimage/

Bocs a szűkszavúság miatt, de most a szakdogámmal vagyok elfoglalva. Vagy saját véleményre lettél volna kíváncsi?



#2836 n-lite!

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2008. January 11. 13:18 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

A Norton Ghost 12-t kb 18000 pézért osztogatják.
Van egy másik hasonló képességű progi, ennek a neve Acronis True Image a 10es verziót 14000 körül kaphatod meg. (Ezt ugyan még nem próbáltam, de nem írank róla rosszakat)



#2811 n-lite!

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2008. January 10. 15:09 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Részben egyetéertek s4h-val. Egy nLite-os telepítőbe szerintem is felesleges belepakolni különböző programokat, elég kivenni a windowsból ami nem kell hozzáadni a frissítéseket, hasonlók. Persze több is van benne, de ha azt akarod, hogy legyen egy olyan telepítőd ami már teljesen testre van szabva, akkor a Norton Ghost kell neked. Beállítassz mindent ami kell nem csak a felbontást meg ilyen "apróságokat" (felhasználó jogok, start-menü, asztal, net, tweakek (ha használsz), skinek, etc, etc...), aztán csinálsz egy imaget azt kész.



#2308 CPU kapacitás szabályozás

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. December 11. 13:23 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Hello!

Ha lesz egy kis idõm körülnézek egy kicsit (engem is érdekelne), de most vizsgaidõszakban kicsit szûkében vagyok vele.
Viszont az jutott eszembe, hogy a TaskManagerben ha nem is százalékosan, de magasabb prioritást állíthatsz be a processekhez.



#2307 Böngészés, de mivel? (IE, Firefox, Opera, Chrome, Safari)

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. December 11. 13:17 PM in Internet, hálózatok

Én is egyet kell értsek azzal h az IE az elsõdleges, meg azzal is hogy én is kipróbáltam a többit is. De valahogy egyik sem tudott olyat felmutatni amire azt mondtam volna hogy mostantól nem használom az IE-t, mert ez annyival jobb, vagy biztonságosabb.
Persze kinek a pap, kinek a papné...



#2306 Windows Tűzfal

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. December 11. 13:10 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Bootor meg LoRenZo beszélgetéséhez még csak annyit hozzáfûznék, hogy lehet valakinek akár a legjobb tûzfal, antivir, -spy, -rootkit a gépén, ha bamba hozzá és nem bírja felfogni azt az egyszerû dolgot hogy nem biztos hogy minden linkre, popupra ami csak felugrik elötte a böngészõben nyomkodni kell, akkor úgy is fertõzés lesz a vége.
Ha meg valaki tegyük fel beépített tûzfalat használ + rendszeresen frissít és nem nyomkod vaktában minden **arra, annak rendesen fog menni a gépe.
Azt én is furcsálom kicsit aki azzal lesz nagy IT bajnok hogy fikázza a Microsoftot + hetente telepít XPt. Ez kicsit ellentmondásos is meg röhejes is. (Nem volt célzás senkire)

Nem kicsit offtopic volt a hozzászólás, de ha már belekezdtetek... :D:D



#2160 Black Xp 5.0 Final

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. December 03. 13:30 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Én sem nagyon pártolom az ilyen dolgokat. Egyetértek az elõzõ hozzászólásokkal, hogy "minden **art" belepakolnak, aminek a fele biztos, egy másik része meg nem nagyon valószínû hogy kelleni fog valaha is!
Ahogy a listát nézegettem hogy mik vannak benne: az elsõ 30ban biztos van 10-15 crackelt cucc. Ennyit a jogtisztaságról.
Ha meg így nézzük a dolgokat, akkor sokkal szerencsésebb, ha inkább magadnak telepíted a wint, kiszeded amit ki kell, hozzá adod amit hozzá akarsz, telepíted azokat a progikat amit használsz, kodek, etc..., aztán ráengeded a Ghost-ot.
Így legalább tudni fogod h mi van rajta, milyen beállításokkal, mit várhatsz tõle.



#2097 Rendszermentés

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 28. 12:13 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Norton Ghost 12
Én ezt használom. Etalon.



#2044 Windows beállítások

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 26. 11:55 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Egyszerûen csak el kell indítanod a scriptet, ha végzett kidob egy üzit mely szerint újra kell indítanod a gépet, vagy ki kell logolnod, és kész.



#2040 Partícionálás utólag

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 24. 15:25 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Hi all!

Nem akarok itt oladlakat reklámozni, de mondjuk akinek free particionáló megoldásra van szüksége nézzen körül itt. Ezen a linken nem csak particionáló progik vannak, hanem egyéb merevlemezzel kapcsolatos tool-ok is találhatók.



#1996 Windows beállítások

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 22. 12:46 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: rtomo;2053

És még egy kérdés, hogy miért van az, kikapcsoláskor a ATI CCC mintha kifagyva, kis eblakba behozzá, hogy bezárás - várakozás, de ugyanezt kihozza még pár programra... explorer.exe-re is...


Ez a tweak arra hivatott, hogy kikapcsoláskor kilõje a függõben lévõ alkalmazásokat.
Hát ehhez is sok sikert.



#1995 Windows beállítások

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 22. 12:34 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: rtomo;2053


a gondom a következõ:
-zenéket tartalmazó mappába beállítom, hogy a nézet részletes lista legyen és ezt nem menti, midnig alap ikonos megjelenítést választja,
-gyorsindítási ikonoknál a sorrendet mindig felcseréli, nem menti ezt sem,


Nem vagyok biztos benne, de egy próbát megér. Úgy fest az alapján amit írtál, hogy a win nem menti a beállításokat.
Erre ez a script a megoldás.
Ha ez nem mûxik nincs más ötletem.
Sok sikert! :(



#1963 Az uxtheme.dll fájl lecserélése...

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 21. 12:03 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Nincs mit.



#1951 Az uxtheme.dll fájl lecserélése...

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 20. 11:53 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Elküldtem! Nem tudom neked mi lehetett a probléma, nekem tökéletesen mûködött, nem okozott olyan hibákat, mint amilyeneket mondtál.



#1933 mpc kiterjesztés konvertálása

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 19. 15:36 PM in Segédprogramok

Hali!

Több megoldás is van:
Ha csak le akarod játszani:
http://www.free-code..._MPC_Plugin.htm
Ez egy Winamp plug-in

Ha kódolni akarod:
http://www.riverpast...erter/download/
és itt a leírás hozzá:
http://www.riverpast...ert/mpc/mp3.php



#1932 Live Messenger 2008 (8.5)

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 19. 15:26 PM in Internet, hálózatok

westarhga:
Valami bõvebbet nem mondanál a problémádról?
Milyen oprendszered van? Ha XP akkor SP2 fenn van? Elindul a telepítés, hibaüzi, etc...



#1931 Az uxtheme.dll fájl lecserélése...

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 19. 15:20 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Az Universal UXTheme Patcher v2.1-et használtad? Mert ezzel nekem mûködik a dolog.



#1803 Internet Explorer 8

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 09. 14:25 PM in Internet, hálózatok

Ja, és úgy tûnik hogy az XP-t sem fogják kihagyni belõle.



#1802 Live Messenger 2008 (8.5)

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 09. 14:20 PM in Internet, hálózatok

Thibczy:

http://get.live.com/...em_requirements

Tehát nem.



#1769 Live Messenger 2008 (8.5)

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 06. 15:50 PM in Internet, hálózatok

Nekem is elég furán akart települni ha jól emléxem, veszett sokáig tartott. De azóta tökéletesen m1.



#1738 Böngészés, de mivel? (IE, Firefox, Opera, Chrome, Safari)

Elküldve: Szerző: GrassMAN on 2007. November 02. 17:31 PM in Internet, hálózatok

Hi all!

Matador: nekem IE7-tel sikerült!
Lap > Mentés másként > Fájl típusa: webarchivum, egyetlen file (*.mht)