Ugrás a tartalomhoz


dtech tartalmai

Összesen 36 elem van dtech-tól (Search limited from 2023. May 07.)



Sort by                Order  

#1238 Mp3-ból cda!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 11. 18:46 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Igazán nincsmit. Örülök, hogy segíthettem... :P



#1237 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 11. 18:27 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Köszi szépen a választ...

Ehhez kapcsolódóan egy másik kérdés:
Hol tudom megnézni, hogy mennyi van még hátra?

(Hogy miért nem raktak az asztal közepére egy countdown-t?! :P )



#1235 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 11. 14:05 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Egy kérdés:
Meddig fogjuk tudni használni a terméket (mármint az RC-t) és ha ezen az idõn túl vagyunk, akkor mi fog történni? Tehát, pl.: ha idõkorlátos, akkor az "hogyan" idõkorlátos?

u.i.: Remélem nem túl hülyén kérdeztem... :P



#1226 Mp3-ból cda!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 09. 20:04 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Megpróbálok segíteni, de már jóideje nem írtam AudioCD-t, szal nem száz százalék, hogy a mostani Nero(k)-nál is így megy, vagy hogy jól emléxem. :)

Az AudioCD-n a *.cda fájok (Track1, Track2, stb.) csak az adott zeneszám elejét és végét illetve a köztük lévõ szünet idõtartamát mutatják meg a lemezen, ezek valós zenei adatot nem tartalmaznak.

Az AudioCD alapértelmezett formátuma (ha minden igaz) 44,1kHz-es 2 csatormás, azaz sztereo WAV formátumú hang. Mivel az AudioCD-nél a lejátszókba épített hibajavító mechanizmusok miatt kevésbé szükséges a redundancia, mint az adat lemeznél, így a 700MB-os lemezen a 80 percnyi zene nem 700MB-ot foglal, hanem 800MB-nál is többet. Manuálisan konvertálnod viszont nem szükséges, azt a Nero meg tudja oldani menet közben. :D

Íráskor a Nero-ban az új lemez létrhozásakor AudioCD-t (nem tuti, hogy ez a neve, lehet hogy CD-DigitalAudio vagy Zenei CD, etc.) kell választani, és egyesével be lehet dobálni az mp3-akat, alul pedig kiírja, hogy hány percnél tart. A CD lejátszó nem fogja kiírni az adott szám címét, csak a sorszámokat, így azzal konkrétan nem érdemes foglalkozni. (MP3-ba vagy más formátumba történõ visszakonvertáláskor viszont ki fogja írni az adatokat, ha az adott mp3 tartalmazott ID3-taget.)

A listában szereplõ számok tulajdonságainál be lehet állítani a köztük lévõ szünetet, asszem alapból ez 2 másodperc, de például teljes CD-s, számokra darabolt mixeknél õrítõ lehet, ha bentmarad a szünet. :D

Ami fontos, ha a CD-összeállítás kész, akkor lehetõleg ne 52x-es sebességgel írd meg, mert a régebbi lejátszóknál elõfordulhat, hogy kiírja: "NINCS LEMEZ", vagy küzd vele egy fél órát mire beolvassa. A másik fontos dolog, hogy ha On-the-fly módan írod (azaz egyszerre konvetál és röptében írja is a lemezre), akkor "Track-at-once" írást válassz mindeképp.

Azt hiszem ennyi, de ha mégsem vagy biztos magadban, akkor elõször egy CD-RW-n próbáld ki. Remélem tudtam segíteni. :P



#1204 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 07. 20:11 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Szerintem ez volt az elsõ és egyben az utolsó béta Microsoft Windows amit kipróbáltam.
Elõször VMware alatt teszteltem, de meguntam a VMware lassúságát, így nagynehezen sikerült átkonvertálnom a lemezképet VirtualPC alá, ami azért egy kicsit kellemesebb segességen ment.

Itt jött az elsõ kellemetlenség: aktiváljam újra, mert szerinte túl sok harverváltozás történt a leutóbbi rendszerindítás óta. (A VMware és a VirtualPC is ugyanazon a gépen futott.)

Aktiválás neten: próba... nem megy, mert csak egyszer lehet... Jó, ok telefonon meglett, nagynehezen.

Aztán a VirtualPC is lassúnak bizonyult, és mondom menjen éleben egy gépre. A gépen amire szándékoztam telepíteni frissen, kb. 1 hete telepített OEM XP (SP3 bétával megspékelve) futott. Ghost lemez elõ, lemezképbe mentés, ha valami balul sülne el, akkor visszaállítom és kész.

DVD kiír, restart, DVD-ROM boot, telepítés elindul...
Partició kiválasztása: megtörtént, telepítés folytatása...
A winyó amire telepítettem egy 120GB-os winyó volt, 10 GB a Win-nek, a többi adat.

A telepítés a (szokásos) kb. 20. restart után úgy fejezõdött, hogy lett egy windows által találomra 20GB-is Win partíció, a többit pedig kénye-kedve szerint szintén leformázta a Home Server mentéseinek tárolására...

EZT MEG KI MONDTA NEKI???

Most épp, már lassan egy napja mentegetem vissza sok-sok év alatt összegyûjtött, és most sec-perc alatt semmivé lett fájljaimat, amik között persze ott volt az a bizonyos XP Ghost-image, és a WinHomeServer telepítõ DVD-képe is. (Utóbbiért most már nem kár. :P )



#1197 Windows MUI pack-ek

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 05. 10:16 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

zubby PM ment, lécci nézd meg...



#1117 Update után csak Safe mode

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. August 27. 18:54 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Akkor ez ebben az esetben sajnos így igaz: "Eredeti Windows - Valódi Hátrány" ?!

u.i.: Igazából ezekszerint mázlim volt hogy nem futottam bele ebbe az idõszakba se Windows Home Server, se XP SP3 tesztelésekor, amit épp hétvégén végeztem. :)



#1109 Windows MUI pack-ek

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. August 26. 19:50 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Kifejezetten az SP2-höz, vagy általában az XP-hez?
Mert ha kifejezetten SP2-höz, akkor az engem is érdekelne... :)



#1103 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. August 26. 18:18 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

A telepítés sikeresen megvolt, de a tesztelés még hátravan.

Készítettem pár screenshotot:

- Magyar nyelvi csomag telepítése:
http://www.dtech.hu/...er/muisetup.png
(A Windows Server 2003 MUI-ját szó nélkül megette. :) )

- Bejelentkezés (ez már MUI telepítés utáni):
http://www.dtech.hu/...logonscreen.png

- Rendszertulajdonságok:
http://www.dtech.hu/...rver/system.png

- Start menü -> Programok -> Felügyeleti eszközök:
http://www.dtech.hu/...r/startmenu.png

- Internet Explorer 6 : :(
http://www.dtech.hu/...eserver/ie6.png

Az eddigi következtetések alapján engem kiköpött Windows Server 2003-ra emlékeztet, semmi egyébre...



#1099 Windows Home Server

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. August 26. 16:43 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Én pont tegnap éjjel regisztráltam béta teszternek, és ma reggel már a Microsoft Connect-en ki volt írva, hogy kész az RTM Release.

u.i.: VMware-ben éppen most telepítem, de eltrükköztem vele egy darabig mire 256MB RAM-mal el tudtam indítani a telepítést. :)



#1094 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. August 26. 09:49 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Valaki meg tudná mondani, hogy hol lehet bétateszternek jelentkezni XP SP3-hoz?
A connect.microsoft.com-on kerestem, de vagy elkerülte a figyelmem, vagy valami sunyi álnéven lehet. :)