Ugrás a tartalomhoz


abulafia tartalmai

Összesen 34 elem van abulafia-tól (Search limited from 2023. April 28.)



Sort by                Order  

#497 Vista aktiválása

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. July 10. 17:27 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Nos, uszkve fél óra telefonálgatás után végülis sikerült. Csak azt nem értem minek ez a macera ;)



#493 Vista aktiválása

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. July 09. 21:48 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Meglepõdve tapasztaltam, hogy a jogtiszta Vista nem képes a termékkulcsával aktivizálni magát. Harmadszor telepítettem ugyanarra a gépre technikai okokból. Most azt írja, hogy a termékkulcs már használatban van, vegyek újat. Ez most komoly? Mert ha igen, ez volt az utolsó legális szoftverem.....



#486 D-link DI-524 Router probléma

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. July 08. 19:04 PM in Hardver

A reset természetesen megvolt. Az újrakonfig sem segített. Meg a firware frissítés se. Az új routert bedugtam, beállítottam a kapcsolatot és kész. Mûxik.
A Vista símán felismerte, csak megkérdezte hogy ez most milyen hálózat, oszt kész.



#483 D-link DI-524 Router probléma

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. July 08. 13:15 PM in Hardver

No, azt hiszem a probléma megoldódott, legalábbis az ok kiderült. Mégpedig a router maga, egy másik tökéletesen üzemel.
Sajnos a három napos cseregaranciáról lemaradtam, lehet küzdeni azt hiszem a kereskedõvel. ;)

Mindenesetre nagyon köszönöm a figyelemet...



#475 D-link DI-524 Router probléma

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. July 07. 01:47 AM in Hardver

Nos, ha felépül a kapcsolat a routeren, akkor ott mûködik a ping.
Jól megpingeltem az MSW.hu-t -> "Ping msw.hu successfully!" ;)
Ugyanekkor a géprõl failed.

Gyanakszom, hogy a router a ludas, ugyanis a kapcsolat felépülése mint a kutya vacsorája, vagy van, vagy nincs. És nincs benne renszer.
Holnap megpróbálok szerezni egy másik routert, aztán meglátjuk...



#474 D-link DI-524 Router probléma

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. July 06. 22:23 PM in Hardver

ver. B4 Érdekes, de nincs a felsoroltak között ;)

Ping nem mûxik a géprõl. A ruterrõl majd megpróbálom.



#472 D-link DI-524 Router probléma

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. July 06. 22:11 PM in Hardver

DHCP engedélyezve. A helyzet jelentem változatlan... ;)



#470 D-link DI-524 Router probléma

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. July 06. 21:32 PM in Hardver

D-link DI-524 router+D-link DSL-360T modem+Vista

A probléma:
A kapcsolat tökéletesen mûködik közvetlenül a modemmel.
A routert beiktatva a két eszköz kapcsolódik (kijelzi a kapcsolatot ahogy kell)
A gépem látja a routert, web-es felületen szépen beállítható.
Annak ellenére, hogy a router kapcsolódott a netre (a státuszlapon megjelenik az IP cím meg minden), a gépem mégsem tud forgalmazni.
Átjárók, kapuk stimmelnek, látszólag minden ok, de az oprendszer nem tud kijutni. Tûzfal kikapcs, akkorse.

Sto gyéláty?



#469 AfterFixProjectVista (AFPV)

Elküldve: Szerző: abulafia on 2007. July 06. 21:16 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Csak egy tapasztalat, hátha valakinek segít:
4 hónap alatt a Vistát (home basic 32) 3szor kellet újratelepíteni.
Az elsõ telepítés teljes káosz, driverek hiányoznak, programok nem mûködnek. Az automatikus frissités bekepcsolva, de a helyzet egy hónap alatt nem változott gyökeresen. Mivel a gép munkaeszköz is, visszatelepítettem a XP-t. Azért bosszantott a kidobott pénz, gondoltam próba-szerencse, vissza a Vista.
Meglepetésemre az új telepítés viszonylag jól mûködött, de újabb másfél hónap alatt az automatikus frissítések hatására ismét kezdett behalni.
Gondoltam nem adom fel, ismét radír, újratelepít, de az automatikus update-t kikapcsolva, és az AFPV-vel frissítettem. (az auto update csak egy frissítést talált utána) Most kb olyan mint a régi XP és mûködik :)

Ebbõl azt szûrtem le magamnak, hogy a Vista update-vel valami nincs rendben, indõnként célszerû az egész hóbelevancot újratelepíteni. (Mondjuk a AFPV-vel egy csomagban) És ez gondolom az SP1-ig igy lesz... ;)

És köszönet az AFPV-ért!!!! :-)