Ugrás a tartalomhoz


dtech tartalmai

Összesen 36 elem van dtech-tól (Search limited from 2023. June 18.)



Sort by                Order  

#2367 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. December 15. 09:56 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Az alap csomagban az alábbiak vannak:
- Windows XP, integrált SP2-vel (VOL)
- Windows Vista Business (OEM)
- Office 2003 Professional (OEM)
- Office 2007 Enterprise (OEM)

Ezek mindegyike magyar nyelvû. Bár érdemes elgondolkodni azon, hogy ha valaki most rendeli, akkor kb. jövõ év elejére kapja meg, de ennek ellenére a licensz csak márciusig érvényes, utána meg kell hosszabbítani. Hogy meg lehet-e hosszabbítani vagy ezután az idõpont után lehet-e licenszet kérni az már Állam bácsin múlik.



#2429 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. December 17. 21:22 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Ha az állami támogatású nappali tagozatos felsõoktatást fizetõssé akarják tenni akkor én nem várnék tõlük semmit igazából. :)

Ennyi erõvel gondolkodhatnak például így is:
"Egy szemeszterben fizetendõ tandíj összegbõl hányszor is jönne ki például egy Vista?!
Akkor meg minek ingyen szoftver? Ha a tandíjra van pénz, akkor szoftverre is van..."

Hülye gondolkodásmód lenne, de ez mégiscsak Magyarország, itt már ez sem lenne meglepõ... :)



#1878 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 16. 18:02 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Office sajna csak a Tisztaszoftver csomagban van, viszont abban rögtön 2 is (2003 és 2007 is), illetve Windows Vista mellett XP SP2 is. Utóbbi elvileg mennyiségi licenszben, így több gépre is feltehetõ.

Innen letölthetõ megrendelõlap:
http://www.tisztaszo...s/?m=igenylolap

A tanulmányi osztályon alá kell iratni, vagy mellékelni egy hallgatói jogviszony igazolást.



#1873 Ingyen Windows Vista és Office 2007!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. November 16. 17:50 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Szerintem Luna a Tisztaszoftver programra gondol. Ott azért az adathordozókat és a postaköltséget ki kell fizetni. És idõbe is telik, mire kiküldik. (Nekem kb. 3 hét volt.)



#1226 Mp3-ból cda!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 09. 20:04 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Megpróbálok segíteni, de már jóideje nem írtam AudioCD-t, szal nem száz százalék, hogy a mostani Nero(k)-nál is így megy, vagy hogy jól emléxem. :)

Az AudioCD-n a *.cda fájok (Track1, Track2, stb.) csak az adott zeneszám elejét és végét illetve a köztük lévõ szünet idõtartamát mutatják meg a lemezen, ezek valós zenei adatot nem tartalmaznak.

Az AudioCD alapértelmezett formátuma (ha minden igaz) 44,1kHz-es 2 csatormás, azaz sztereo WAV formátumú hang. Mivel az AudioCD-nél a lejátszókba épített hibajavító mechanizmusok miatt kevésbé szükséges a redundancia, mint az adat lemeznél, így a 700MB-os lemezen a 80 percnyi zene nem 700MB-ot foglal, hanem 800MB-nál is többet. Manuálisan konvertálnod viszont nem szükséges, azt a Nero meg tudja oldani menet közben. :D

Íráskor a Nero-ban az új lemez létrhozásakor AudioCD-t (nem tuti, hogy ez a neve, lehet hogy CD-DigitalAudio vagy Zenei CD, etc.) kell választani, és egyesével be lehet dobálni az mp3-akat, alul pedig kiírja, hogy hány percnél tart. A CD lejátszó nem fogja kiírni az adott szám címét, csak a sorszámokat, így azzal konkrétan nem érdemes foglalkozni. (MP3-ba vagy más formátumba történõ visszakonvertáláskor viszont ki fogja írni az adatokat, ha az adott mp3 tartalmazott ID3-taget.)

A listában szereplõ számok tulajdonságainál be lehet állítani a köztük lévõ szünetet, asszem alapból ez 2 másodperc, de például teljes CD-s, számokra darabolt mixeknél õrítõ lehet, ha bentmarad a szünet. :D

Ami fontos, ha a CD-összeállítás kész, akkor lehetõleg ne 52x-es sebességgel írd meg, mert a régebbi lejátszóknál elõfordulhat, hogy kiírja: "NINCS LEMEZ", vagy küzd vele egy fél órát mire beolvassa. A másik fontos dolog, hogy ha On-the-fly módan írod (azaz egyszerre konvetál és röptében írja is a lemezre), akkor "Track-at-once" írást válassz mindeképp.

Azt hiszem ennyi, de ha mégsem vagy biztos magadban, akkor elõször egy CD-RW-n próbáld ki. Remélem tudtam segíteni. :P



#1238 Mp3-ból cda!

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 11. 18:46 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Igazán nincsmit. Örülök, hogy segíthettem... :P



#1384 Beszéd- és kézírás-felismerés Windows alatt

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 22. 16:37 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Tuti, hogy hivatalos cucc, mert eredeti a DVD és Microsoft Partner Program felirat van rajta. :eek: De a névvel kapcsolatban pontatlan voltam, mivel Microsoft Office Professional Edition 2003 - Developer Onsite Training a teljes neve.

Idõközben utánanéztem a Microsoft tudásbázisában és meg is találtam, hogy ezek az Office részei, de beépülnek a Windows-ba, így bármelyik Microsoft alkalmazással használhatók. A beszédcucc neve Speech Recognizer és sajnos csak angol verzió létezik belõle. :)

Viszont az Office 2003 telepítõjében sehol nem találtam meg.



#1377 Beszéd- és kézírás-felismerés Windows alatt

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. September 21. 17:25 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Tegnap kutatgattam az annó Microsoft-tól (és egyéb helyekrõl :eek:) rendelt/összegyûjtögetett lemezeim között, és rátaláltam egy Microsoft Office Developer 2003-as DVD-re, amin egy pdf és egy önkicsomagoló rar volt. Megnéztem mi ez, és kiderült, hogy egy VirtualPC lemezkép van a rarba rejtve, amit nagyon szeretünk :) , ezért rögvest: extract & go...

VirtualPC indítás:
Egy telepített Windows Server 2003 Enterprise bootolni indul a fentnevezett lemezképbõl, és sikeresen be is bootol. A login képernyõ fölött a háttérképre ki is volt biggyesztve a usernév és a jelszó. (Utóbbival elküzdöttem egy ideig, mivel "P@ssw0rd" volt a jelszó, az "Alt+Gr"-nek meg nem éppen ugyanaz a funkciója VirtualPC alatt, mint natúrban. De megmenekültem 10 perc vágólappal meg egyebekkel való küzdés után, mire nagyot koppanva leesett, hogy angol billentyûzet van beállítva, szal mindössze: "SHIFT+2". :()

A belépés utáni furcsa dolgokról csak annyit, hogy 2003 alatt még életemben nem láttam XP szkint (pedig az volt). Körbenéztem mi van telepítve: Visual Studio .NET 2003 MSDN-estõl, mindeféle SDK-kal, Office 2003 mindeféle extrákkal, MS-SQL elhalmozott istentudja mikkel, etc. Aztán szemet szúrt, hogy a nyelvi eszköztár nem csak annyiból áll, hogy "EN", hanem egy vödörnyi cucc volt még mellette, amiket próbálgattam, de VirtualPC alatt nem volt valami gyors.

Pár órányi Windows-zal, Ghost-tal és egyéb dolgokkal való küzdelem után valódi gépre sikerült kipakolnom a virtuális gép anyagát, és bootolt is. (Amúgy nemtom, hogy legális volt-e az egész anyagot virtuális lemezrõl valódi gépre kipakolni. Valszeg nem, de úgysem hiszem, hogy sokáig maradna.)

Most már elég erõforrásom volt kipróbálni a címben is szereplõ dolgokat.
Mikrofon elõvesz, (angoltudás szintél, mert sajna csak úgy ért, és az "akcentusomra" is be kellett elõtte tanítani :D), Diktálás bekapcs, és telebeszéltem egy oldalnyi word-doksit, persze fele hülyeség volt mert nem értette meg. :P A kézírással is elvoltam egy darabig, abban sokat nem hibázott.

Elvoltam a dologgal, mint a jógyerek, most már csak azzal vagyok bajban, hogy nem tudom ezek MINEK a részei, illetve hogy egy mezei XP alá is lehet-e telepíteni az alábbi dolgokat?! :confused:

Screenshot:
http://www.dtech.hu/...eak-control.png

u.i.: Elnézést a hosszú bevezetõ miatt, valamit a screenshot-on látható "kissé" ronda betûimért. :D



#1117 Update után csak Safe mode

Elküldve: Szerző: dtech on 2007. August 27. 18:54 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Akkor ez ebben az esetben sajnos így igaz: "Eredeti Windows - Valódi Hátrány" ?!

u.i.: Igazából ezekszerint mázlim volt hogy nem futottam bele ebbe az idõszakba se Windows Home Server, se XP SP3 tesztelésekor, amit épp hétvégén végeztem. :)



#5035 Távoli asztal 6.0 kliens - Miért nincs hang?!

Elküldve: Szerző: dtech on 2008. June 18. 12:42 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: Bootor

Szia,
Más output választás?
Vagy driver frissítés?
Sajna távoli asztalnál csak 1 output van, méghozzá a "Microsoft RDP audióillesztő", amivel így önmagában sokmindent nem tudok kezdeni, mert ez egy virtuális valami.

Azért is nélkülözhetetlen a hang, mert nagyméretű RAW hanganyagokat kell vágnom, és sajnos nem mindig van időm átcaplatni a városon a laborig. De például FTP-n letöltve RAW formátumban iszonyatosan nagy méretű lenne, a forrás miatt. (Ráadásul utána esetleg visszatölteni dupla pazarlás.) Mindemellett a szoftverekre saját használatú lincenszem sincs, kizárólag a stúdiónak.

Így sajnos nem igazán tudom nélkülözni a "távoli" hangot, de az SP3 telepítéséig a régi RDP-klienssel tökéletesen működött. Szóval tanácstalan vagyok... :(



#4922 Távoli asztal 6.0 kliens - Miért nincs hang?!

Elküldve: Szerző: dtech on 2008. June 04. 15:35 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Üdv, mindenki...

Egy olyan problémám van, amitől már lassan a falra mászok, nevezetesen: amióta az MSRDP 6.0-os klienst használom, azóta hiába állítom be, hogy a hangok "kerüljenek át erre a gépre", egyszerűen nem megy, csak síri-csend-szinróma van. "Bad DirectSound driver" és hasonló hibákat kapok. A korábbi verzióval viszont minden tökéletesen működött, de mivel az XP SP3-ban alapból ez van, sajnos már nem tudom a régit használni... ;)

Netán más TCP/UDP-portot használ a hang, mint korábban? Esetleg a terminálszervert kellene frissíteni? Sajnos nem tudom, hogy mi lehet az oka, de nagyon kellene az a hang. Ha valaki tud valami orvosságot erre, akkor legyen szíves ossza meg velem.

Előre is köszönöm...